Švedų ir lietuvių tautinių kostiumų paroda

Parašė: Aldona KUPRELYTĖ 2017-10-17

Pavasarį, ruošiantis bendradarbiavimo su švedais dešimtmečio jubiliejui, vyko audimo mokymai „Tradicinė skara švedų ir žemaičių tautiniame kostiume“. Tuomet viešnios iš Švedijos papasakojo apie savo krašto tautinius kostiumus, mokė austi Esterjotlando lenui būdingas skareles. Jos pamokė ir kito senovinio amato – pynimo brankteliais.
Mokymuose buvo pristatytas ir žemaičių tautinis kostiumas, o rudenį surengta tautinių drabužių paroda.
Per vasarą Boksholmo organizacijos „Draugas – draugui“ narės ruošėsi parodai, fotografavo savo regiono tautinius drabužius, rinko apie juos istorinę medžiagą. Švedijoje suskaičiuojama 400 tautinių kostiumų modelių, jie skirtingi kiekviename regione, parapijoje.
Viešnios pristatė šešis Esterjotlando leno tautinius kostiumus (taip pat kostiumų, jų detalių nuotraukas) ir XX a. pradžioje sukurtą ir visoje Švedijoje dėvimą šios šalies vėliavos spalvų tautinį kostiumą, siuvinėtą saulutėmis, dažnai puošiamą sidabrine sage (jį dėvi ir Švedijos karališkoji šeima).
Parodoje eksponuoti ir Lietuvos tautiniai drabužiai. Visų mūsų šalies etnografinių regionų kostiumus išaudė Zita Paulikienė (Gargždai), juos pasiuvo Ieva Garjonienė (Kretinga). Taip pat buvo eksponuojami plateliškių audėjų Laimutės Puidokienės, Galinos Švedienės, Sigitos Mažeikienės, Vaidos Jundulaitės-Kosienės (skaros, gūnios, prijuosčių, liemenių medžiagos), Kazytės Katkienės (siuvinėta prijuostė), Vilmos Rečkauskienės (riešinės) darbai.
Per parodos atidarymą audėja iš Švedijos Kerstin su kolegėmis papasakojo apie savo regiono tautinį kostiumą. Z. Paulikienė, Zita Baniulaitytė supažindino su Lietuvos etninių regionų tautiniais drabužiais.
Boksholmo organizacijos „Draugas – draugui“ nares sveikino audėjos iš Plungės, Platelių, vaikų globos agentūros „Cyrulis“ vadovė Vanda Bendorienė. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, dėkodama už ilgametį bendradarbiavimą, viešnioms įteikė Vyto Jaugėlos rūpintojėlio skulptūrą.
Vieną geriausių Žemaitijos audėjų Z. Paulikienę, švenčiančią jubiliejų, pasveikino tautodailininkai, kolegės audėjos.
Susirinkusiuosius sužavėjo Palangos folkloro ansamblio „Mėguva“ žaismingas koncertas „Mūsa pastrajē“. Sužinota, kaip seniau buvo siuvami marškiniai, kad žemaitės nešiojo net septynis sijonus, kokias prijuostes, liemenes, skareles, skaras turėjo moterys, koks prašmatnus buvo žemaičių vyrų apdaras.
Renginys buvo skirtas Tautinio kostiumo metams.
Paroda Platelių dvaro svirne veiks iki lapkričio 4 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas