Šventė patiko ir mažiems, ir dideliems

Parašė:  2017-09-26

Nuostabų savaitgalį Rietave šurmuliavo Mykolinės. Tris dienas vykę renginiai suteikė savivaldybės gyventojų kasdienybei daug malonių emocijų ir parodė, kad rietaviškiai moka švęsti gražiai ir blaiviai.
Šiemet Mykolinių šventės centru tapo miesto aikštė, kurioje įsikūrė amatininkai, prekiautojai, seniūnijų kiemeliai.
Ten, kur daug gėrybių, pirkėjų netrūksta. Vos tik daugėdiškė Audronė ant prekystalio padėjo pačios keptą tortą, tuoj išsirikiavo žmonių eilutė. Raikė riekelėmis šį gardumyną kepėja, bet visiems, norintiems jo nusipirkti, vis tiek neužteko.
Neužsigulėjo ir skanūs rietaviškės Antaninos varškės sūriai. Paprasti saldaus pieno, saldūs su razinomis ar prie alaus tinkantys sūrūs – tokius ne sarmata svečiams ant stalo padėti ar lauktuvių iš metturgio kaimynams parvežti.
Kaip ir visada, turtingi buvo medingėniškiai, labardiškiai, vatušiškiai ir, žinoma, tveriškiai, kurie ne tik kaimiškų valgių į Rietavą atsivežė, bet ir šaltinio vandeniu ištroškusius girdė.
Kol vieni mugėje šurmuliavo, senas mašinas (senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“) apžiūrinėjo, kiti sveikinimo kalbų klausėsi.
Susirinkusiuosius Mykolinių proga sveikino ir puikaus pasibuvimo linkėjo Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis. Gražių žodžių apie Rietavą negailėjo ir šventės svečiai: Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas, Kazachstano garbės konsulas Lietuvoje Jonas Jagminas, Kraštiečių klubo prezidentas Leonas prof. dr. Vaidotas Ašmantas, Latvijos ir Lenkijos delegacijų atstovai.
Sveikinimo kalboms išsekus, tradiciškai apdovanoti gražiausių sodybų ir geriausio metų ūkio konkursų laimėtojai.
Tvarkingiausia ir gražiausia miesto sodyba paskelbta Rūtos ir Algimanto Milių sodyba (Vingio g. 3), kaimo – Nijolės ir Romualdo Kubilių (Kalnelio g. 3, Užpelių k., Medingėnų sen.).
Rietave, Pamiškės gatvėje, esanti Danutės ir Jono Bacevičių namų valda pelnė Šeimos tradicijų ir darnos puoselėjimo nominaciją. Lygiai tokia pat skirta ir Vienragių kaime, Tverų seniūnijoje, esančiai Larisos ir Algio Marčinauskų sodybai.
Tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta įstaigos aplinka pripažinta Antano Budriaus kaimo turizmo sodyba (Lopaičių k., Tverų sen.).
Tveriškiams atiteko ir dar viena nominacija – miestelio Žalioji gatvė išrinkta gražiausiai sutvarkyta gatve. Tvarkingiausias kaimas šiais metais – Budrikiai (Rietavo sen.).
Apdovanojimas iš mero rankų skirtas ir labiausiai grožį mylintiems senjorams. Mieste šią nominaciją pelnė Julijonos Rubeževičienės sodyba (J. Naujalio g. 12), kaime – Juzefos Budginienės namų valda (Klaipėdos g. 14, Vatušių k.).
Konkurso „Metų ūkis“ komisija pirmąją vietą šiemet skyrė Žygimantui Kidikui, antrąją – Genutei Šniaukaitei-Pudževelei ir Artūrui Pudževeliui, trečiąją – Vandai ir Vladui Galdikams.
Apdovanojimus nugalėtojams įteikė meras A. Černeckis ir Rietavo ūkininkų sąjungos pirmininkas Artūras Jurkus.
Kai tik konkursų laimėtojai įsiamžino bendroje nuotraukoje, į sceną žengė šokėjai: „Mažasis suvartukas“ (Plungė), „Reketys“ (Pakruojis), „Džiugas“ (Telšiai), „Laukiva“ (Laukuva), „Spacierius“ (Klaipėda), „Trepsis“ (Rietavas), „Šarkelės“ (Rietavas). Jie pynė tokius šokių raštus, kad žiūrovams net akys raibo.
Ne prasčiau pasirodė ir dainininkas Liudas Mikalauskas, kuris su ansambliu „Ainiai“ pristatė muzikinę komediją „Senberniai“.
Mykolines vainikavo lazerių ir fejerverkų šou.
Šiemet švente džiaugėsi ir seni, ir jauni. O smagiausia buvo nugirsti vienos prekiautojos kolegei tariamus žodžius: „Net jeigu prekyba būtų buvusi prasta, vis tiek būčiau laiminga galėdama čia būti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas