Šventinis stebuklas: gerumo angelai ir puiki nuotaika

Parašė:  2020-01-06

Tamsų ir vėjuotą gruodžio 30-osios vakarą rietaviškius ir jų svečius, atėjusius į Padėkos vakarą, lyg rūkas nematoma skraiste apgaubė gerumas ir džiaugsmas, sklindantys tiek iš scenoje sakomų padėkos žodžių, tiek ir iš joje karaliaujančių nuostabiųjų ansamblio „Lietuva“ dalyvių.
Tradicinį renginį nuotaikinga daina pradėjo vakaro vedėjos Birutė Gedminaitė ir Eglė Fabijonavičienė.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, pasveikinęs susirinkusiuosius praėjusių ir artėjančių švenčių proga ir palinkėjęs gerų ir kūrybingų 2020-ųjų, dėkojo bendruomenei: „Gražių darbų atlikome visose srityse. Visi kartu sudėliojome gražią mozaiką. Labai džiugu, kad mes, tokia maža savivaldybė, Lietuvos savivaldybių indekse užimame 9–12 vietas, o gerovės indekse tarp mažųjų šalies savivaldybių nusileidžiame tik kurortinėms – Neringai ir Birštonui. Ačiū už tai, kad esate, kad kuriate, kad dirbate Rietavui.“
Pasveikinti su šventėmis atvyko Seimo narys Jonas Varkalys. Svečias pagyrė rietaviškius už jų kasdienius darbus, už tai, kad, prisidėdami prie savo krašto gerovės kūrimo, prisideda ir prie visos Lietuvos pasiekimų. Parlamentaras džiaugėsi stiprėjančiomis įmonėmis, savivaldybėje įgyvendintais projektais ir Rietavo žmonėms atvežtą dovaną – istorinę Lietuvos vėliavą – atidavė į mero A. Černeckio rankas.
Santarvės, ramybės, vienas kito supratimo ir Dievo palaimos vakaro dalyviams linkėjo Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas.
Prasidėjus simbolinių gerumo angelų statulėlių įteikimo ceremonijai paskelbta, kad jomis šiemet meras apdovanos tris nominantus.
Pirmasis gerumo angelas už aktyvią savanorišką veiklą bendrijoje „Rietavo viltis“, meilę likimo nuskriaustiems žmonėms, norą suteikti jiems gyvenimo pilnatvę, už literatūrinį polėkį, žemaitiškumo puoselėjimą ir visokeriopą kultūrinę saviraišką nusileido į Genovaitės Česnauskienės rankas.
Rietaviškė padėkojo merui už įvertinimą, šeimai – už palaikymą, o bendruomenei už tai, kad priima ją tokią, kokia yra. Literatė savo padėkos kalbą baigė eilėmis apie gerumą.
Antrąją angelo skulptūrėlę meras A. Černeckis įteikė Jonui Kuzminskui. Šis apdovanojimas nominantui atiteko už ilgametį kooperacijos idėjos puoselėjimą, telkiant Rietavo ir visos Lietuvos žemdirbius vienytis, dirbti drauge, padėti vieni kitiems, vystant efektyvią kokybiškų žemės ūkio produktų gamybą, atstovavimą Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų interesams mūsų šalyje ir užsienyje.
Padėkojęs už įvertinimą, ūkininkas, kooperatyvo „Pieno gėlė“ vadovas, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ valdybos pirmininkas J. Kuzminskas kalbėjo: „Džiaugiuosi gražėjančia Lietuva. Tikiu, kad jauniems žmonėms užteks ryžto kurti čia, Lietuvoje, ir savo buvimu papuošti Lietuvos kaimus ir miestelius.“
Trečiasis gerumo angelas tą vakarą nutūpė ant solistės Aušros Liutkutės-Povilaitienės peties. Iš Rietavo kilusi, dabar Vilniuje gyvenanti, bet niekada savo šaknų neužmiršusi kraštietė apdovanota už kūrybingą, nuoširdų bendradarbiavimą ir svarų indėlį puoselėjant Rietavo krašto muzikos ir kultūros tradicijas, meninio lygio kėlimą, edukacinę ir visuomeninę veiklą, meilę ir atsidavimą gimtinės žmonėms.
Savo padėkos kalboje solistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros dėstytoja padėkojo ne tik jos nuopelnus įvertinusiam Savivaldybės merui, bet ir visai bendruomenei: „Kas mane užaugino? Pirmiausia mamytė, o paskui jūs visi. Ačiū, kad mane užauginote“, – dėkojo A. Liutkutė-Povilaitienė.
Kai angelai buvo išdalyti, į sceną išėję ansamblio „Lietuva“ šokėjai, muzikantai, dainininkai ir su jais kartu atvykusi aktorė Kristina Kazlauskaitė sukūrė tikrą šventinį stebuklą. Džiaugsmas, energija tvindyte užtvindė salę, grožis ir gerumas lyg kerai skverbėsi į visų mintis ir širdis, pakylėdami virš kasdienybės ir nešdami į Naujuosius metus.
Manto VIRŽINTO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (3)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas