Svetima kortele tuštino miesto bankomatus

Parašė:  2011-08-09

Ketvirtadienį Plungės rajono apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje plungiškės A. Ž. (g. 1959 m.) ir Birutė Pučkorienė (g. 1958 m.) kaltintos neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės pasisavinimu, naudojimu, sukčiavimu ir pasikėsinimu sukčiauti. Moterys pasisavino svetimą banko kortelę, su kuria Plungės bankomatuose išėmė 2 800 Lt.
Pagal kaltinamąjį aktą teisiamosios pernai gruodžio 16-ąją prie prekybos centro „Maxima“ A. Jucio gatvėje susitarė pagrobti pažįstamam A. S. priklausančią banko kortelę. Tą pačią dieną su pavogta kortele jiedvi keliuose Plungės bankomatuose išėmė 2 800 Lt, dar 700 Lt tik pasikėsino išimti – galiausiai kortelę „prarijo“ bankomatas.
Pasak prokuroro, kaltinamosios iš viso inicijavo 11 finansinių operacijų, o atliko 4. Likusių joms nepavyko įgyvendinti todėl, kad bandė išimti didesnę sumą, nei banko nustatytas dienos limitas.
Nei viena teisiamoji savo kaltės neneigė. Jau ne pirmąkart už analogiškas veikas teisiama, vidurinį išsilavinimą turinti bedarbė B. Pučkorienė pasakojo nužiūrėjusi, kokį nukentėjusysis A. S., imdamas iš bankomato pinigus, įveda PIN kodą. Kai vėliau vyras bei A. Ž. pas B. Pučkorienę svečiavosi, pastaroji iš A. S. švarko ištraukė vyriškio banko kortelę.
B. Pučkorienė sakė žalą beveik atlyginusi, liko dar 800 Lt. Moteris prisipažino nežinanti, kodėl jiedvi su A. Ž. taip pasielgė, juolab, kad A. S. buvo joms seniai pažįstamas.
A. Ž. sakė, jog bankomatuose išimtus pinigus jiedvi su B. Pučkoriene pasidalino pusiau, bet ji savo dalį nukentėjusiajam jau grąžinusi. Kaltinamoji teigė, kad nusikalsti ją paskatino B. Pučkorienė, įtikinėjusi, jog neblaivus tądien buvęs A. S. nieko nesupras ir manys, kad kortelę paprasčiausiai pametė.
Pats nukentėjusysis pasakojo kortelės pasigedęs, kai jau po viešnagės pas B. Pučkorienę užsuko į barą nusipirkti alaus. Pardavėja jam esą patarusi iškart kreiptis į banką pasitikrinti sąskaitą. Vyriškis taip ir padarė, o tuomet pamatė, kad trūksta nemažos sumos pinigų.
Po kurio laiko iš tyrimą atlikusių pareigūnų gavęs fotografijas, darytas iš bankomatų vaizdo įrašų, A. S. jose atpažino kaltinamąsias.
Anot prokuroro, duomenų, įrodančių moterų kaltę surinkta pakankamai: tai liudija ir minėtos fotografijos, ir banko pateikti dokumentai apie įvykdytas finansines operacijas, galų gale kaltinamosios pačios prisipažino.
Atsižvelgiant į tai, kad A. Ž. nukentėjusiajam pinigus grąžino, su juo susitaikė, prokuroras pasiūlė jos atžvilgiu baudžiamąją bylą nutraukti. O B. Pučkorienei siūlė skirti dvejus metus laisvės atėmimo, bausmę dvejiems metams atidedant. Ji taip pat turės atlyginti likusią 800 Lt žalą nukentėjusiajam per artimiausius tris mėnesius.
Nuosprendis bus skelbiamas artimiausiomis savaitėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas