„Taip karta po kartos iš mažos sėklelės Lietuvą auginam…“

Parašė:  2018-02-23

Per visą šalį nuvilnijusi valstybės atkūrimo šimtmečio banga džiugesiu užliejo ir Rietavą. Jau laukdami šventės rietaviškiai ir aplinkinių seniūnijų gyventojai jungėsi prie įvairių akcijų, įgyvendino gražias iniciatyvas, skirtas šiam jubiliejui. O Vasario 16-ąją jie suvažiavo į savivaldybės centrą ir kartu paminėjo ypatingą Lietuvos sukaktį.
Šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi mūsų šalies žmonės – proseneliai, seneliai, tėvai, mes, todėl Valstybės atkūrimo diena kiekvieno tėvynę mylinčio gyventojo širdyje prasidėjo trispalvės iškėlimu.
Su vėliavėlėmis rankose žmonės žengė ir pro Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios duris – trispalves jiems išdalijo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai. Už šimtmetį švenčiančią Lietuvą melstis kvietė Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, Rietavo garbės pilietis, kunigas Česlovas Degutis ir Tverų parapijos klebonas dr. Saulius Stumbra. Šio dvasininko poetizuotas pamokslas budino pasididžiavimą savo valstybe, kurios piliečiais mums duota būti.
Po šv. Mišių didžiulė eisena rietaviškių, medingėniškių, daugėdiškių, tveriškių, o tarp jų ir svečių iš Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos delegacijos, per parką patraukė į Oginskių kultūros istorijos muziejaus kiemelį. Jame vyko memorialinės lentos 1919–1920 metų Lietuvos nepriklausomybės kovų Rietavo valsčiaus savanoriams atidengimo iškilmės. Svarbiausius trylikos vyrų iš Liolių, Daugėdų, Giliogirio ir kitų aplinkinių kaimų gyvenimo faktus priminė gimnazistai, apie jų indėlį į šalies nepriklausomybę kalbėjo uždangą nuo naujojo atminimo ženklo nudengę Savivaldybės meras Antanas Černeckis ir Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Sąrašai su savanorių Antano Ablačinskio, Jono Andrijausko, Petro Asausko, Juozo Gedminto, Antano Grigaičio, Povilo Jodenkaus, Kazio Jogmino, Povilo Jogmino, Vinco Jucio, Jono Miliausko, Prano Šaulio, Mykolo Šmaukštos ir Petro Trišausko pavardėmis įteikti Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų, Žadvainių pagrindinės mokyklos direktoriams.
Iškilmingą savanorių įamžinimo aktą, pašventindamas naują memorialinę lentą, užbaigė Rietavo parapijos klebonas A. Gutkauskas, o muziejininkai pakvietė visus susipažinti su valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda „Lietuvos Nepriklausomybė – nuolatinis budėjimas“.
„Skriski, skriski Lietuvėlėn!“ – dainavo jungtinis Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos jaunių ir Rietavo kultūros centro moterų choras, pasisveikindamas su į šventinį koncertą kultūros centre susirinkusiais savivaldybės gyventojais.
Sugiedojus „Tautišką giesmę“, nuskambėjo ir šalių, iš kurių atvyko delegacijos, himnai. Koncerto vedėja Eglė Fabijonavičienė vieną po kito į sceną kvietė saviveiklininkus. Dainininkai, šokėjai, muzikantai, aktoriai žiūrovams stebint pasodino ir užaugino tėvynei Lietuvai obelų sodą. Sodą, kurio vaisiais baigiantis koncertui apdovanoti visi renginio svečiai ir programos dalyviai.
Kol stilizuotas sodas augo, žiūrovai mėgavosi merginų šokių kolektyvo „Šarkelės“ ir mergaičių šokių kolektyvo (vadovė Aldona Mickuvienė) šventiniu sveikinimu, klausėsi folkloro ansamblio „Kadaginis“ ir kapelos „Subata“ dainų (vadovė Aida Liutikienė), žavėjosi dramos studijos „Didžioji T“ (vadovė Birutė Gedminaitė) ir mėgėjų teatro (vadovas Vincas Andriuška) miniatiūromis, vyresniųjų žmonių kolektyvo „Trepsis“ (vadovė Rima Pleškienė) šokiais.
Į vietos saviveiklininkų programą puikiai įsiliejo svečių iš Latvijos, kartu su mumis šventusių valstybės atkūrimo šimtmetį, pasirodymai. Su kaimyninės šalies liaudies kūryba supažindino folkloro muzikos grupė „Dadzes“ (vadovė Inta Zellitė), o jaunieji šokėjai – latvių liaudiškų šokių grupė „Zeija“ (vadovė Dacė Freimanė) – savo energija ir puikia nuotaika užkrėtė visus šventės dalyvius.
Programą paįvairino sveikinimai. Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis kalbėjo, kad jubiliejus yra puiki proga prisiminti valstybės istoriją ir trumpai stabtelėjus pamąstyti, kokioje šalyje gyvename dabar. Linkėjo bendruomeniškumo, tolerancijos ir sėkmės visuose darbuose.
Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė ir Seimo nariai Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas. Svečiai merui įteikė Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopiją.
Kartu su rietaviškiais istorinę Vasario 16-ąją minėjo ir Rietavo draugai – miestai partneriai.
Delegacijos iš Latvijos vardu valstybės atkūrimo šimtmečio proga visus sveikino Gulbenės savivaldybės tarybos pirmininkas Andris Vejinš. Už kvietimą dalyvauti šventėje dėkojo Lenkijos Kenčino savivaldybės meras Pawelas Bodrowskis. Ilgą šventinę kalbą apie gražią Rietavo ir Zarbeko (Vokietija) partnerystę, jos svarbą abiem bendruomenėms pasakė šios savivaldybės meras Wilfriedas Rossas.
Baigiantis koncertui, E. Fabijonavičienė kalbėjo: „Iš mažos sėklelės užauga dideli, tvirti, vėjų nepalaužiami medžiai. Iš mažo kūdikio užauga didelis, protingas, mylintis žmogus, iš mažos, niekam nežinomos šalies išaugo didelė, stipri valstybė. Viskam tik reikia mylinčių širdžių ir laiko. Mes užauginom šiandien sodą, kuriame ir patys užaugom. Taip karta po kartos iš mažos sėklelės Lietuvą auginam…“
Meras A. Černeckis padėkojo svečiams, meno kolektyvams, jų vadovams ir kitiems, prisidėjusiems prie jubiliejinės šventės organizavimo. Be padėkų, gėlių ir dovanų, visi apdalyti scenoje užauginto obelų sodo vaisiais.
Vakare šventė persikėlė į miesto centrą. Nešini žiburėliais į aikštę, nušviestą skaisčiai suliepsnojusiais deglais, rinkosi žmonės. „Būkite šviesa ir apšvieskite kelią pasiklydusiems“, –
linkėjo vakaro vedėjos B. Gedminaitė ir E. Fabijonavičienė.
Ir vėl liejosi sveikinimų ir linkėjimų jūra. Sukakties proga mūsų šalį sveikino duetai iš Lauryno Ivinskio gimnazijos, buvęs šios mokyklos mokinys Simas Aleksandravičius, o Lietuvos himną visus giedoti kvietė Klaudijus Šimkus.
Koks šimtmetis be šventinio fejerverko? Skambant dainai „Laisvė“, danguje pražydo jubiliejinių gėlių puokštė, o vėliau susirinkusiuosius linksmino grupė „Disco Very“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas