Tarptautinę šokio dieną „sudie“ ištarta dvyliktokams

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-04-27

Kiekvienas plungiškis, neabejingas lietuvių tautos meninei kūrybai, žino, kad, minint Tarptautinę šokio dieną, jo laukia akiai malonus reginys – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių studijos „Suvartukas“ ir vyresniųjų liaudies šokių ansamblio „Suvartukas“ koncertas. Tokia dovana visuomenei buvo įteikta praėjusį šeštadienį.
Nuveikti darbai
„Pavasaris žadina gamtą ir žmogų – naujiems darbams, naujoms svajonėms. Neatsitiktinai pavasarį „Suvartuko“ šokėjai su trenksmu mini Tarptautinę šokio dieną. Tad pasimėgaukime šia popiete, liaudies šokiu, nuveiktais darbais ir savo vaikais – nuo paties mažiausio iki abituriento. Su Tarptautine šokio diena“, – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėja, Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Simona Gudavičiūtė.
Tad šventę ir pradėjo į sceną žengę patys mažiausi kolektyvo šokėjėliai. Nuoširdžioms vaikų šypsenoms, pastangoms neliko nė vieno abejingo žiūrovo. Mažųjų pasirodymai palydėti garsiais plojimais.
Tarptautinei šokio dienai skirtas „Suvartuko“ koncertas – ataskaita visuomenei, kas nuveikta per metus, kur keliauta, kur koncertuota. Na, o padaryta tikrai nemažai. Kaip sakė renginio vedėja, šį sezoną šokėjai pradėjo didžiuliu pasirodymu Mykolinėse Rietave, dalyvavo festivalyje „Pupa“ Kretingoje. Dvi jaunių grupės šoko tarptautiniame festivalyje Suvalkuose, svečiavosi ir koncertavo pas draugus latvius Bauskėje. Neseniai šokėjai sugrįžo iš Minske (Baltarusija) vykusio tarptautinio festivalio-konkurso. Žinoma, „duoklė“ atiduota ir savo miesto gyventojams. Vaikų ir jaunimo šokiais gėrėjosi susirinkusieji į tradicinį Plungės kultūros centro Kalėdų koncertą. Taip pat su trenksmu buvo paminėtas „Suvartuko“ 70 metų jubiliejus. Kaip ir kiekvienais metais, kolektyvas inicijavo tarptautinį festivalį „Laisvės vaikai“. Šiemetiniame, jau tryliktajame, tokiame renginyje svečiavosi vaikai iš Ukrainos. „Norėtume dar kartą padėkoti tėvams už svečių priėmimą ir paramą organizuojant šį festivalį. Tik Jūsų dėka galime daryti tokius renginius ir pasidžiaugti kitų šalių tautiniais šokiais“, – kalbėjo S. Gudavičiūtė.
Laukiantys projektai
Nors sezonas jau ir eina į pabaigą, „Suvartukas“ vietoje nestovi – jo dar laukia daug festivalių ir koncertų Lietuvoje ir kitose šalyse.
Trečiadienį dvi vaikų grupės išvyko į tarptautinį festivalį „Pavasario pasaka“ Tatruose Lenkijoje. Gegužės pabaigoje „Suvartukas“ rengs 2-ąjį respublikinį mažųjų šokėjų festivalį „Mažyliai“, vėliau šoks šokių šventėje Mažeikiuose ir Miesto šventėje Plungėje, vasaros viduryje dalyvaus Tarptautiniame festivalyje Ochrido mieste Makedonijoje, o rugsėjo mėnesį jaunimas pristatys lietuviškus šokius Armėnijoje. „Palinkėkime šokėjams neišdildomų įspūdžių ir didžiausios sėkmės kelionėse“, –
ragino S. Gudavičiūtė.
Veiklos netrūksta ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir vyresniesiems „Suvartuko“ nariams. Jie taip pat savo šokius žiūrovams dovanojo minint kolektyvo jubiliejų, šoko respublikiniuose festivaliuose Garliavoje, Nidoje, Elektrėnuose, o už poros savaičių išvyks į 45-ąjį tarptautinį folkloro festivalį Silifkės mieste Turkijoje. Nepamiršta padėkoti ir verslininkams už paramą, kad ansamblis galėtų dalyvauti šiame festivalyje.
„Didžiausio pasiruošimo ir pastangų šiemet pareikalavo Šimtmečio dainų šventė, kurioje dalyvaus net šešios šokėjų grupės. Net 140 „suvartukiečių“ kartu su viso pasaulio lietuviais suksis stadiono vejoje Vilniuje“, – akcentavo renginio vedėja. Tad plungiškiams buvo suteikta išskirtinė teisė pirmiesiems išvysti keletą šokių iš Šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ Šokių dienos „Saulės rato ritimai“ repertuaro.
„Sudie“ ištarta būsimiems studentams
Be džiugių akimirkų, Tarptautinei šokio dienai paminėti skirtas koncertas turi ir liūdną gaidą. Jau septynerius metus puoselėjama graži, bet labai jautri tradicija – simbolinis atsisveikinimas su „Suvartuko“ dvyliktokais. Tad paskutinis koncerto šokis ir buvo atliekamas būtent jų.
Šiais metais kolektyvą ir Plungės sceną palieka net trylika abiturientų. Vieni jų šokio ritmu sukosi nuo mažų dienų, kiti į šokėjų gretas įsijungė vėliau, tačiau išsiskyrimo kartėlis visų vienodas. Į naują gyvenimo etapą žengiančius vaikinus ir merginas pasveikino ir neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus įteikė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, gero skrydžio, nepamiršti „Suvartuko“ linkėjo kolektyvo vadovė Ilona Baltikauskaitė ir liekantys draugai.
Taigi didelę „Suvartuko“ šeimą šiemet palieka trylika metų kolektyve šokęs Kristijonas Šiaulys. Beje, nieko nestebina, kad vaikinas ansamblio veikloje dalyvauja nuo mažų dienų, juk ne kas kitas, o jo mama ir yra kolektyvo siela, visų šokėjų antroji mama – vadovė I. Baltikauskaitė. Savo senelio ir tėvo pėdomis seka Kazimieras Vitkus, liaudies šokius trypęs dvylika metų. „Suvartuke“ šokusio brolio pėdomis pasekė ir Dovydas Mitkus, į kolektyvą atėjęs taip pat prieš dvylika metų. Tiek pat metų „Suvartuko“ šeimoje buvo Jokūbas Vyšniauskas, jo brolis irgi išėjęs šią šokio mokyklą. Iš šokėjų giminės pirmoje klasėje „Suvartuką“ papildė ir Dileta Daukintytė. Po dvylika metų liaudies šokio ritmu gyveno Paulius Truikys, Vilius Repšys, Matas Alčauskas, Eglė Žiogaitė. Nors mažiau metų kolektyve šoko, tačiau visą sielą jam atidavė prieš vienuolika metų į „Suvartuko“ gretas įsitraukusi Gintarė Jonušaitė, prieš devynerius – Evelina Budrytė, prieš penkerius – Mantas Daukšas, prieš trejus – Ugnė Narmontaitė.
Nors atsisveikinimą visada lydi ašaros, tačiau prisiminimai apie kartu praleistus metus, geras emocijas kelionėse tą kartėlį greitai nustumia į tolimiausią širdies kertelę. O aplankyti savo „Suvartuko“ šeimos visada galima sugrįžti – tą daro jau studentais tapę šokėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas