Taupo tiek, kad net higienos normas pažeidžia

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-08

Į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai išklausė informaciją, kaip atnaujintuose viešosios paskirties pastatuose taupoma šiluma ir elektra. Analizę šia tema atliko Savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus šilumos ūkio specialistas Kazimieras Milierius ir vyr. specialistas Vitalijus Grigorjevas.
Kaip pasakojo K. Milierius, kalbant apie atnaujintus pastatus, galima konstatuoti, kad visuose juose šilumos sunaudojama ženkliai mažiau nei iki renovacijos. Vadinasi, modernizavimas duoda naudos – patalpose šilčiau, o kainuoja pigiau.
Bene didžiausią modernizacijos efektą pajuto prieš kelerius metus atnaujinti Plungės lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Nykštukas“ ir „Vyturėlis“, „Saulės“ gimnazija, „Babrungo“ pagrindinė mokykla. Šios įstaigos dabar sunaudoja tik pusę ar net dar mažiau šilumos energijos nei anksčiau.
K. Milieriaus teigimu, galimybė sutaupyti – geras dalykas, bet persistengti nereikėtų. Mat yra įstaigų, kurios perlenkia lazdą ir taip pažeidžia nustatytas higienos normas. „Platelių ir „Saulės“ gimnazijų mokiniai ir jų tėvai skundžiasi, kad mokykla pernelyg taupo šilumą, todėl patalpose šalta. Taip būti negali, tad iš vadovų reikalaujame nepersistengti“, – minėjo šilumos ūkio specialistas.
Vyr. specialistas V. Grigorjevas kalbėjo, kad elektros energija netaupoma taip uoliai kaip šiluma. Iš įstaigų, kuriose elektros ūkis yra remontuotas ar modernizuotas, suvartojamos elektros kiekį sumažino (lyginant 2015–2016 m. ir 2016–2017 m.) Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, Plungės Senamiesčio mokykla, Plungės kultūros centras, Babrungo seniūnijos administracija. Taupiau gyveno ir Platelių, Kulių gimnazijos, Plungės lopšeliai-darželiai „Nykštukas“, „Pasaka“, „Vyturėlis“, Alsėdžių lopšelis-darželis, Šateikių kultūros centro Aleksandravo filialas, nors šių įstaigų elektros ūkis nebuvo atnaujintas.
K. Milierius konstatavo, kad uždarosios akcinės bendrovės Plungės šilumos tinklų tiekiamos šilumos kaina nuolat mažėja: nuo 7,11 cento už kilovatvalandę 2012 metais iki 5,1 cento šiemet. Komiteto narys Liudas Skierus tokius skaičiavimus užprotestavo: „Žiūrėjau jūsų interneto svetainėje ir tokios žemos kainos nemačiau nė vieną mėnesį. Visur ji – didesnė nei 5,1 cento. Tai iš kur jūs šitokį įkainį gausite metų pabaigoje?“ K. Milierius atsakė, kad pateiktoje informacijoje yra nurodęs, jog 2017-ieji dar nesibaigę, duomenys – tik dešimties mėnesių, tad jie – preliminarūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas