Tegul kiemuose ir gatvėse bus daugiau erdvės!

Parašė:  2009-06-09

Neeksploatuojami, gatvėse ar kiemuose likimo valiai palikti lengvieji automobiliai bei kitos transporto priemonės ne tik trukdo eismui, bet dažnai ir žaloja aplinką, todėl svarbu pasirūpinti, kad tokios transporto priemonės būtų išgabentos perdirbti ir išregistruotos.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje jau išregistruota 13 900 nebeeksploatuojamų lengvųjų automobilių. Pastaraisiais metais tiek gyventojai, tiek įmonės vis daugiau dėmesio skiria transporto priemonių savininkų pareigoms atlikti: 2006-aisiais Lietuvoje buvo išregistruota tik 31 100 baigtų eksploatuoti lengvųjų automobilių, o pernai gerokai daugiau – 50 000.
Valstybės įmonė „Regitra“ siekia, kad išregistravimo paslaugomis gyventojai galėtų pasinaudoti greitai ir patogiai. Jos teikiamos visuose įmonės padaliniuose, daugelis iš jų klientus aptarnauja ir šeštadieniais.
Baigtų eksploatuoti ir išregistruojamų transporto priemonių į „Regitrą“ pristatyti nereikia. Jas išregistruojant, pateikiamas transporto priemonės registracijos liudijimas (jei jis neprarastas), asmens dokumentas ir transporto priemonės valstybinio numerio ženklai (jei jie neprarasti). Transporto priemonė taip pat gali būti išregistruota, jei liudijimas ir ženklai prarasti.
Atkreipiame dėmesį: prieš išregistruojant po 2004 metų gegužės 1 dienos baigtą eksploatuoti lengvąjį automobilį (M1 klasės) arba lengvąjį krovininį automobilį (N1 klasės), jį būtina atiduoti transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo įmonei. Išregistruojant „Regitrai“ pateikiamas šios įmonės išduotas eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas (išregistruojant iki 2004 m. gegužės 1 d. baigtą eksploatuoti transporto priemonę, jos sunaikinimo pažymėjimo pateikti nebūtina).
Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta, kad transporto priemonių savininkai ar valdytojai rūpinasi ir atsako už jiems nuosavybės ar kita teise priklausančią transporto priemonę. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 133¹ straipsnyje numatyta atsakomybė už transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų, nustatytų Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, neatlikimą. Savininkai turėtų susirūpinti ir išregistruoti ne tik eksploatuoti netinkamas, bet ir tas transporto priemones, kurias yra pardavę Lietuvos ar užsienio šalių gyventojams, tačiau jų iki šiol neišregistravo nustatyta tvarka.
Šalies lengvųjų automobilių parkas nuolat atnaujinamas – per šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje įregistruoti 1 855 nauji ir 29 596 naudoti, iš užsienio valstybių įvežti automobiliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,