„Tegul šis paskyrimas būna Liberalų sąjūdžio sąžinės reikalas“

Parašė: Luka SAULIENĖ 2019-02-07

Pirmadienį Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis sušaukė spaudos konferenciją. Joje kalbėta vienintele – Audriaus Šapalo paskyrimo į savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus pareigas – tema.
Kaip sakė G. Bagužis, A. Šapalas „Plungės būsto“ direktoriumi buvo paskirtas praėjusią savaitę. „Tai padaryta, kai aš buvau komandiruotėje ir atostogose. Po įsakymu, kuriuo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Audrius Šapalas skiriamas įmonės vadovu, – ne mano, o pavaduotojo, A. Šapalo partijos kolegos Česlovo Kerpausko parašas“, – akcentavo Savivaldybės administracijos direktorius.
Spaudos konferencijoje priminta, kad konkursas „Plungės būsto“ direktoriaus pareigoms eiti iš antro karto įvyko praėjusių metų gruodžio 4 dieną. Atrankoje dalyvavo trys kandidatai. Vienas iš jų – A. Šapalas. Konkurse vertintas pretendentų išsilavinimas, gebėjimai vadovauti kolektyvui, bendrauti su žmonėmis ir kt. Iš visų kandidatų A. Šapalas pasirodė geriausiai.
„Tačiau norint paskirti jį direktoriumi svarbios ne tik dalykinės asmens savybės, bet ir reputacija. O ją A. Šapalas susigadino pernai rugpjūtį, kai būdamas neblaivus smurtavo prieš žmoną ir dėl to prieš jį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Atsižvelgdamas į tai, neskubėjau konkurso laimėtojo skirti į pareigas. Laukiau, ką pasakys Plungės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – savo delsimo argumentus dėstė administracijos direktorius.
2018 metų gruodžio 12 dieną Etikos komisija pripažino, kad A. Šapalas nusižengė valstybės politiko etikos kodeksui, nesilaikė pavyzdingumo principo, reikalaujančio, kad politikas deramai elgtųsi visuomenėje ir laikytųsi etikos, moralės ir dorovės normų. Kaip minėjo G. Bagužis, laukdamas pažymos iš STT, jau buvo nusprendęs, kad jei ir joje bus pažymėta, jog A. Šapalas nusižengė politiko etikos kodeksui, direktoriumi jo netvirtins. Minėtoji pažyma gauta praėjusią savaitę, o joje akcentuota apie pažeistą politiko etikos kodeksą.
Savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad jis netoleruoja smurto, juolab jei ranka keliama prieš moterį. Tad rimtai abejojo, ar moralu įmonės, kurioje daugiausia dirba moterys, vadovu skirti smurtautoją. „Mano įsitikinimu, A. Šapalas netinkamas „Plungės būsto“ direktoriaus pareigoms. Tačiau mano pavaduotojui Č. Kerpauskui atrodo kitaip. Tada kyla klausimas, ar tai reiškia, kad Liberalų sąjūdžio atstovai užmerkia akis prieš saviškių amoralų elgesį? Č. Kerpauskas žinojo mano nuostatą dėl A. Šapalo skyrimo gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymą ir veikė priešingai, nei būčiau daręs aš. Jis skyrė A. Šapalą į vadovo pareigas. Tai padarė man už akių, pasinaudodamas tuo, kad nesu darbe, o jam palikti visi įgaliojimai. Ar po to galiu juo pasitikėti? Manau, kad ne“, – kalbėjo G. Bagužis.
Kadangi administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė – politinio pasitikėjimo pareigybė, o Č. Kerpauskas administracijos direktoriaus pasitikėjimą prarado, tad G. Bagužis prašo Savivaldybės tarybos narių įvertinti tokį liberalo elgesį.
„Įsakymas pasirašytas, aš jo nenaikinsiu, tegul šis paskyrimas būna Liberalų sąjūdžio sąžinės reikalas. Jei liberalams moralė nieko nereiškia, tegul įmonei vadovauja visuomenėje smurtu pagarsėjęs asmuo. A. Šapalą kviečiu pagalvoti apie tai, kaip dera elgtis politikui. O jei pasielgė, kaip nedera, galbūt vertėtų tai viešai pripažinti ir atsiprašyti“, – spaudos konferenciją užbaigė Savivaldybės administracijos direktorius.
G. Bagužio žiniomis, įsakymas dėl A. Šapalo paskyrimo „Plungės būsto“ direktoriumi pasirašytas penktadienį. Pirmoji jo darbo diena – vasario 4-oji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. parašė:

    manau,kad p. Kerpauskas visiškai neturi kompetencijos,dirbti savivaldybėje. Ar tiesa,kad p. Šapalas nori algos 2 tūkst, eurų.Tai ,tikras absurdas ir gobšumas. Tai gal Plungėje ,reiškia ministras.

  2. Pelėda parašė:

    Gerbiamieji gyventojai, artėja rinkimai, galvokite už ką balsuojate !!!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas