Temidė atsisuko į paskutinį iš pagrobėjų

Parašė: Luka SAULIENĖ 2018-03-13

Kovo 7-ąją po penkiolikos metų pertraukos Klaipėdos apygardos teisme pagaliau pradėta nagrinėti vaiko pagrobimo baudžiamoji byla. Kaltinamųjų suole atsidūrė ilgai nuo Lietuvos ir Ispanijos teisėsaugos slapstęsis plungiškis Lukas Kerpauskas (g. 1983 m.).
Skaitytojams priminsime, jog L. Kerpauskas teisiamas už tai, kad 2001 metų kovo mėnesį kartu su bendrininkais Ernestu Teresiumi ir Rolandu Ivanausku pagrobė trylikametį plungiškių gydytojų sūnų Mantą Adomavičių. Jie išviliojo berniuką į kiemą, įsodino į automobilį ir nuvežę į apleistą sodybą Klaipėdos rajone surišo ir paliko. Pagrobtasis ten praleido dvi paras. Bendrininkai iš berniuko tėvų reikalavo 10 000 dolerių išpirkos. Sumanymas nepavyko: vaikas buvo surastas, o įtariamieji išaiškinti ir sulaikyti.
Kol vyko tyrimas, pasinaudodami tuo, kad nebuvo suimti, L. Kerpauskas ir R. Ivanauskas nuo teisėsaugos pasislėpė. Kaip dabar paaiškėjo, abu slapstėsi Ispanijoje. Tiesa, R. Ivanauskas buvo sučiuptas 2008 metais.
L. Kerpauskas tapatybę Ispanijoje keitė bent du kartus. Gyvendamas su padirbtais dokumentais svetimoje šalyje plungiškis taip pat pagrobė žmogų, vėl pasislėpė nuo teisėsaugos, vėl įsigijo suklastotus dokumentus. Po kurio laiko jis vis dėlto buvo sulaikytas ir nuteistas, jam paskirta keturiolikos metų laisvės atėmimo bausmė. Praleidęs kelerius metus įkalinimo įstaigoje, L. Kerpauskas 2008-aisiais pasinaudojo teise trumpam išeiti į laisvę ir dėjo į kojas. Plungiškis slapstėsi aštuonerius metus. Ispanijos policija jį sugavo 2016-aisiais. Buvo nuspręsta jį grąžinti į Lietuvą su sąlyga, kad čia jis baigs atlikti Ispanijos teismo skirtą bausmę už ten įvykdytą nusikaltimą.
L. Kerpausko bendrininkai už M. Adomavičiaus pagrobimą savo bausmių jau sulaukė. R. Ivanauskas buvo nuteistas ketveriems metams
laisvės atėmimo, E. Teresius – septyneriems metams.
Praėjusį trečiadienį byla pradėta nagrinėti iš esmės. Buvo apklaustas teisiamasis. Jis savo kaltę pripažįsta. Taip pat parodymus davė dalis liudytojų.
Likusius liudytojus apklausti numatoma kitame teismo posėdyje.
Nukentėjusiojo prašymu byla nagrinėjama jam nedalyvaujant.
Tikra likimo ironija: vaikystėje buvęs pagrobtas M. Adomavičius pats tapo nusikaltėliu. 2009 metais jis kartu su sugyventine ir dviem draugais į atokią vietą šalia Vilniaus atviliojo ir žiauriai nužudė verslininką. Bendrininkai tikėjosi pasisavinti jo pinigus ir kitą turtą. Po ilgai trukusių teismo procesų, 2017-ųjų lapkričio 24-ąją, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį – M. Adomavičius kalėti turės devyniolika metų.
Kitas L. Kerpausko teismo posėdis numatytas kovo viduryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas