Tikisi verslui pritaikyti laisvus pastatus

Parašė:  2017-10-31

Spalio 26 dieną sušauktas Rietavo savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais. Meras Antanas Černeckis kolegų vardu gėlių ir linkėjimų puokštę įteikė neseniai 60 metų jubiliejų pasitikusiam Albinui Maslauskui. Gėlių sulaukė ir pats. Spalio mėnesį gimusiam Savivaldybės vadovui įteikta rožių puokštė.
Po šventinės akimirkos kibta į darbą. Vienbalsiai patvirtinta patikslinta Kelių priežiūros ir plėtros programos sąmata. Joje – 399 200 eurų pajamų ir lygiai tiek išlaidų. Tai – lėšos, 2017 metais tekusios kelių tiesimo ir rekonstravimo, gatvių priežiūros ir remonto, sniego valymo darbams.
Patvirtintas ir biudžetinių įstaigų etatų skaičius – 231,994.
Tverų gimnazijoje bus įsteigtas vienas ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo etatas pailgintos dienos grupėje. Puse etato dirbęs Tverų kultūros namų meno vadovas nuo šiol turės visą krūvį. Mokytojo padėjėjo etatas steigiamas ir Rietavo lopšelyje-darželyje.
Tik Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla mažina personalo gretas – naikinama 0,75 etato (po 0,25 kiemsargio, pagalbinio darbininko ir budėtojo etato). Taip pat priimtas sprendimas pakeisti į kitas patalpas persikėlusios ugdymo įstaigos adresą – Parko g. 10, Rietavas, ir patvirtinti naujos redakcijos nuostatus.
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo skyriui nutarta siūlyti į neprivatizuojamų žemės sklypų sąrašą įtraukti 3,85 ha ploto sklypą, esantį Drobstų kaime, reikalingą rekreacijai ir poilsiui.
Tarybos narė Vaida Vaičikauskienė norėjo daugiau sužinoti apie projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Rietavo savivaldybėje“, prie kurio vykdymo įsipareigoja prisidėti ir Savivaldybė.
Administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas paaiškino, kad visuomenei planuojama organizuoti mokymus, šviečiamuosius renginius, seminarus apie sveiką gyvenseną. Regionas iš Europos Sąjungos šiam projektui įgyvendinti gavo 42,4 tūkst. eurų. Iš jų Rietavui numatyta skirti 4,2 tūkst. Eur. Prie šio projekto vykdymo turės prisidėti ir Savivaldybė.
Tarybos nariai pritarė sprendimui rengti minėtąjį projektą.
Išsekus darbotvarkės klausimams, informaciją posėdžiautojams pateikė meras A. Černeckis.
Savivaldybės vadovas kalbėjo, kad Vyriausybė yra regionams uždavusi rimtą užduotį – pasirinkti specializaciją. „Turėsime išsiaiškinti, kuo esame stiprūs, ir būtent tą ekonomikos šaką stiprinti. Vyriausybė žada rasti paramos pinigų. Pirmiausia būtina apsispręsti savivaldybėse. Reikės susirinkti komitetų pirmininkams ir pasitarti, kur mūsų stiprybė. 52 proc. savivaldybės teritorijos – miškai. Gaila, kad parduodame apvalią medieną, bet ne medienos produkciją. O gal vis dėlto galėtume pasirinkti šią specializaciją? Juk turime UAB „Reval baldai“, pradės veikti gofro gamykla. O gal žemės ūkį? Reikia pamąstyti ir duoti atsakymą. Labai skubama. Niekas neišaiškino, kokia mums iš to nauda. Žinoma, ministerija remtų pasirinktą šaką, bet jeigu pas mus ateitų investuotojas su kitokiais planais ir norėtų paramos, jos negautų. Todėl ir reikia pasvarstyti, ar mums verta specializuotis“, – dalijosi mintimis A. Černeckis.
Meras paminėjo ir Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinamą priemonę, skirtą pritaikyti savivaldybių žinioje esančius laisvus pastatus verslui. „Turime Rietave keletą nereikalingų objektų – senąją katilinę, atlikusius buvusios kolegijos pastatus. Yra jais susidomėjusių verslininkų. Kai ministerijoje papasakojau, kas čia vyktų, buvo mūsų planams pritarta“, – sakė Savivaldybės vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas