TRATC-o laukia ne tik veiklos auditas: medžiaga perduota ir FNTT!

Parašė: Simona DONĖLAITĖ 2019-01-31

„Situaciją stebime, greitai bus priimti sprendimai“, – taip viename iš paskutiniųjų Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžių politikams sakė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis po to, kai kai kuriems politikams kilo klausimų, kaip iš tiesų yra dirbama Telšių regiono atliekų tvarkymo centre (TRATC). Teisybės dėlei reikia pažymėti, jog panašių pastabų būdavo ir anksčiau, tačiau išsakomi priekaištai kažkodėl taip ir likdavo kaboti ore. Niekas nesiryždavo detaliai imtis nagrinėti šios bendrovės reikalų. Tik ne šįkart. Panašu, kad, išdrįsus pajudinti vieną akmenį, nuo šiukšlių tvarkymo verslo kalno pradėjo riedėti krūvos įtartinų riedulių. Ir anksčiau Savivaldybės administracijos direktoriaus minėti sprendimai, kuriuos planuota priimti netrukus, jau kaip ir aiškūs: bus atliktas TRATC-o veiklos specialus auditas, negana to, šia bendrove susidomėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Drebėti pradėjo ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Rimanto Adomaičio kėdė.
„Daugelį susitarimų su bendrove vykdo žodžiu“
Kaip kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis, tarp TRATC-o vadovui skrendančių priekaištų – pernelyg nuolaidus bendradarbiavimas su atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklos operatore uždarąja akcine bendrove „Veistas“ ir uždarąja akcine bendrove „Ekotikslai“. Pavyzdžiui, R. Adomaitis neatlieka sutartyje su UAB „Ekotikslai“ numatytų investuotojo įsipareigojimų vykdymo kontrolės, daugelį susitarimų su šia bendrove vykdo žodžiu, nors tai, kaip nurodyta sutartyje, turi būti atliekama raštu. Nepasirūpinta, kad su UAB „Ekotikslai“ būtų pratęsta valstybinės žemės subnuomos sutartis.
„Visada jie ten turi neaiškius atsakymus ir nelogiškus paaiškinimus. Matau, kad kuo toliau brendame, tuo daugiau randame neūkiškų dalykų“, – teigė G. Bagužis. Ir pridūrė, kad jam apskritai daug klausimų kelia su Telšių regiono atliekų tvarkymo centro veikla persipynusio privataus verslo interesai. „Kas gali paneigti, kad „uabas“ vadovauja visam TRATC-ui?“ – kelia klausimą jis.
Beje, ši pastaba gali turėti pagrindo, nes atidžiau panagrinėjus, kokios įmonės „sukiojasi“ TRATC-o pašonėje, kyla nemažai klaustukų, atsiranda įdomių sutapimų. Priminsime, kad MBA gamyklos statybos darbų, įrangos tiekimo, projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų, viešinimo stendų įrengimo ir operatoriaus paslaugos sutartį
TRATC-as pasirašė 2013 metų spalį su jungtinės veiklos partnerėmis UAB „Veistas“ ir UAB „Plungės lagūna“. Registrų centro duomenimis, dalis šių bendrovių akcininkų – tie patys asmenys. Jų pavardės glaudžiai siejasi ir su UAB „Ekotikslai“ – viena iš įmonių, kuri įsipareigojo savo lėšomis įrengti Jėrubaičių sąvartyno dujų surinkimo sistemą, užtikrinančią, jog pūvančių šiukšlių išskiriamos biodujos būtų surenkamos ir paverčiamos naudinga energija.
TRATC-as sulauks rimtų tikrintojų
Sausio 21 dieną paaiškėjo, kokia įmonė atliks TRATC-o veiklos auditą. Bendrovės darbo užkaborius nagrinės UAB „Ekonominė nauda“.
Kaip minėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Giedrė Kungytė, bendras audito paslaugos pirkimas visoms keturioms Telšių apskrities savivaldybėms surengtas turint tikslą, kad vienas tiekėjas pagal tą pačią metodiką atliktų reikalingą patikrinimą.
Plungės rajono savivaldybė auditoriams suformulavo šias užduotis: projekto „Telšių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ viešieji pirkimai ir sutarčių vykdymas – tikrinimo laikotarpis nuo 2010 iki 2016 metų; vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo patikrinimas; apmokestinimo sąnaudų pagrindimas; vietinės rinkliavos mokesčių surinkimas, skolų išieškojimas ir nurašymas. Audito paslauga nupirkta už 35 tūkst. eurų sumą (bendrai visoms keturioms savivaldybėms). Patikrinimas turi būti atliktas per septynis mėnesius.
Savivaldybės administracijos direktorius patvirtino ir tai, jog TRATC-as ne tik auditoriams turės aiškintis – bendrovė sulauks ir FNTT pareigūnų dėmesio: šiai instancijai jau yra perduota visa abejonių sukėlusi informacija apie TRATC-ą.
R. Adomaičiui ne vieta TRATC-e?
Kalbėdamas apie Telšių regiono atliekų tvarkymo centro situaciją, G. Bagužis informavo, jog jis kaip šios bendrovės valdybos pirmininkas vasario pradžioje inicijuoja susirinkimą, kuriame kels klausimą dėl TRATC-o direktoriaus R. Adomaičio atšaukimo iš pareigų. Plungės rajono savivaldybės administracijos vadovo nuomone, pagrindinė priežastis – neūkiškumas ir negebėjimas tinkamai tvarkytis su pareigomis.
„Beveik galiu garantuoti, kad bus siūloma palaukti audito pabaigos. Nemanau, kad yra ko laukti – ir dabar viskas aišku. Gali tik dar daugiau negerų dalykų surasti – ir ekonominių, ir finansinių…“ – sakė G. Bagužis, pabrėždamas, kad jei nesulauks pritarimo savo siūlymui, jis yra pasiryžęs trauktis iš valdybos pirmininko posto. „Neketinu toliau dalyvauti šioje neūkiškumo parodijoje“, – tikino administracijos direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Į kraują įaugo jo pamokymas (0)

Palijo. Antradienį taip nedrąsiai nulašnojo. Išgirdusi pirmų krentančių lašų barbenimą į langą, suklusau: ar tikrai? Taip. […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas