Truko auklyciu kantrybe

Parašė:  2008-10-17

Spalio pradžioje Plunges rajono savivaldybes vadovams buvo iteiktas visu miesto lopšeliu-darželiu aukletoju padejeju pasirašytas raštas – prašymas padidinti varganus atlyginimus. Rašta pasiraše daugiau nei šešiasdešimt moteru, per menesi uždirbanciu… vos 670 litu.

Prašyma kelti atlyginima pasiraše visos lopšeliu-darželiu „Saulute“, „Rutele“, „Vyturelis“, „Pasaka“, „Raudonkepuraite“, „Nykštukas“ aukletoju padejejos.
Šis keliu dešimciu moteru pasirašytas prašymas nera nemotyvuotas igeidis. Savo nora jos motyvuoja – nebeišgyvenam. Ir iš tikruju sudurti gala su galu, kai tegauni 670 litu, labai sudetinga, tiksliau – neimanoma. Ypac dabar, kai taip sparciai auga komunaliniai mokesciai, kyla kainos parduotuvese ir už ivairias paslaugas.
Savo rašte aukletoju padejejos prašo atlyginima pakelti bent iki 1 000 litu. „Mums mokamos algos tikrai neatitinka musu darbo pobudžio. Juk mes ne tik grindis ar indus plauname, bet ir prižiurime vaikucius, rupinames jais, imames atsakomybes už ju sveikata ir net gyvybe“, – kalbejo „Plunges“ kalbintos aukletoju padejejos, kurios senu papratimu neretai dar vadinamos auklytemis.
Pripažinkime, jog aukletoju padejejos dirba išties labai sunku ir atsakinga darba. Juolab kad lopšeliu ir darželiu grupes lanko ne po kelis, o po keliolika ar net dvidešimt vaikuciu, kuriuos reikia pavalgydinti, nuprausti, panešioti, nuraminti verkiancius, pakeisti sauskelnes ir t. t. Darbo ir atsakomybes daug, todel ir atlygis už tai turetu buti gerokai didesnis nei yra.
Šiuo metu auklyciu prašymas kelti atlyginimus guli ant Savivaldybes administracijos Švietimo, kulturos ir sporto skyriaus vedejo Rolando Raibužio darbo stalo. Vedejas sake sutinkas, kad aukletoju padejejos dirba daug, uždirba mažai ir kad tai butina kažkaip koreguoti. Kaip? „Butent šiam klausimui dabar ir skiriame daugiausiai demesio: skaiciuojame, žiurime, kaip galetume pagerinti situacija“, – sake R. Raibužis.
Anot skyriaus vedejo, šiu metu rugsejo 1 diena isigaliojo švietimo ir mokslo ministro patvirtinta tvarka, numatanti, kiek gali uždirbti švietimo istaigu darbuotojai. Aukletoju padejejoms, kaip pagalbinems darbininkems, ministras nustate nuo 6,25 iki 6,6 darbo užmokescio koeficienta. Tiek mokama visoje Lietuvoje, musiškes gauna 6,25. I rankas tai yra 670 Lt.
„Daugiausia, kiek galetume moketi, – 6,6. Taciau tai situacijos nekeistu, nes atlyginimas padidetu vos 50 litu. Reikia kažka galvoti, kad alga bent popieriuje butu 1 000 litu. O tai gana sudetinga“, – kalbejo vedejas.
Pasak R. Raibužio, jei aukletoju padejejoms butu mokama iš mokinio krepšelio lešu, viskas eitusi kur kas paprasciau ir sklandžiau. O dabar – kas kita, nes joms algos skiriamos iš Savivaldybes biudžeto. Blogiausia tai, kad, artejant metu pabaigai, Savivaldybes biudžetas – deficitinis. O tai reiškia, jog padidinti atlyginimus artimiausiu metu butu sunku. Taciau, formuojant kitu metu biudžeta, aukletoju padejejoms jau reiketu nusimatyti didesnes algas.
„Sprendimo šiuo klausimu kol kas neturime, bet, manau, išeiti rasime. Bent jau nuo kitu metu auklyciu uždarbis turetu kilti“, – tokia R. Raibužio nuomone. Anot vedejo, šis klausimas i stalciu neatguls – jis bus nagrinejamas artimiausiame Švietimo, kulturos ir sporto komiteto posedyje bei teikiamas Savivaldybes tarybai. Belieka tiketis, kad i reikala bus pažvelgta supratingai, nes išgyventi iš 670 litu algos – neimanoma. Juolab kad aukletoju padejejos iš gaunamu pinigu turi ne tik pacios išsilaikyti, bet ir savo šeimas aprupinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kiekvienam – savi galvosūkiai (0)

Antradienį Seimas iš naujo balsavo už dabartinę vyriausybę su trimis pasikeitusiais ministrais. Aukščiausioje lygoje ir vėl […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas