Tukume – iš Žemaičių dailės muziejaus rinkinių parengta paroda

Parašė: Parengta pagal Danutės EINIKIENĖS, Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotojos, pateiktą inf. 2018-02-02

Sausio 27-ąją kaimyninės Latvijos Tukumo muziejaus dailės galerijoje „Durvis“ atidaryta paroda „Baltiškos kultūros ženklai mene“, kuri parengta iš Plungės Žemaičių dailės muziejaus rinkinių. Šios gražios kultūrinės iniciatyvos ėmėsi latviai, sumanę tokiu būdu paminėti artėjančius Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečius.
Mintis Latvijai, Lietuvai ir Estijai apsikeisti parodomis sausio pabaigoje tapo kūnu. Kadangi mūsų šalis pirmoji pasitinka 100 metų jubiliejų, jai patikėta garbė pirmajai dalytis savo kultūros gėrybėmis. Juolab kad Lietuva yra ir vyriausia tarp trijų Baltijos sesių – jos valstybingumo istorija kuriama daugiau nei tūkstantį metų.
Parodoje „Baltiškos kultūros ženklai mene“ eksponuojama dešimties iškilių žemaičių menininkų kūryba. Tai išeivijoje ir Lietuvoje kūrusių dailininkų Vytauto Igno, Telesforo Valiaus, Alfonso Dargio, Algimanto Švažo, Alfonso Čepausko įkvepiantys, liaudies meno tradicija sekantys, gilią istoriją pasakojantys grafikos lakštai. Ekspozicijoje sodriai „išplaukia“ Igno Budrio akvarelė su įstabiu Žemaitijos kraštovaizdžiu – kalnų kalneliais, varpinėmis ar spalvingais Užgavėnių personažais, o jai atliepia ir rimties suteikia Vlado Lisaičio triptikas „Mindaugas – valstybės pamatai. Vytautas – valstybės galybė“.
Latvijoje surengtos parodos lankytojus ypač sužavėjo medžio meistrų skulptūros – visus užbūrė talentingų drožėjų Vytauto Ulevičiaus, Justino Jonušo ir Antano Vaškio išmoninga medžio karalija.
Įvairialypę parodą sujungė bendra tema – tai baltiškos pasaulėjautos atspindžiai ir liaudies meno tradicijų tąsa mene.
Parodą atidarė Tukumo muziejaus direktorė Agrita Ozola. Nuskambėjus Baltijos kelio himnui „Bunda jau Baltija“, lankytojai buvo pakviesti susikibti rankomis ir prisiminti tą kelią, kuriuo atėjome į laisvę, ir kartu džiaugtis galimybe dabar gyventi turint šią esminę tautos vertybę.
Padėkos ir sveikinimo žodį tarė Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Skurdauskienė. Ekspoziciją pristatė muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Danutė Einikienė.
Paroda Tukume – tai dviejų Baltijos valstybių – Lietuvos ir Latvijos – sutelkto bendradarbiavimo vaisius. Tikėtina, kad Žemaičių dailės muziejaus erdvėse lankytojai greitai galės grožėtis latvių menininkų darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas