„Turėti valstybę reiškia mokėti dėl jos aukotis“

Parašė: Parengta pagal Platelių universalaus daugiafunkcio centro ir Šateikių pagrindinės mokyklos pateiktą inf. 2018-05-04

Balandžio 20-21 dienomis Šateikiuose ir Plateliuose vyko plati renginių programa tema „Švietimas ir kultūra regionuose“, juos organizavo Platelių universalus daugiafunkcis centras (UDC) ir Šateikių pagrindinė mokykla. Lietuvos, Latvijos ir Estijos pedagogai iš kaimiškų vietovių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų dalijosi patirtimi, kaip netradicinėse aplinkose per ugdymo ir mokymo procesus mokyti vaikus ir mokytis patiems.
Diskusijos „Netradicinių mokymo(si) aplinkų panaudojimas ugdyme“ dalyvius iš Plungės, Mažeikių, Šiaulių, Raseinių, Utenos, Širvintų, Šilalės, Kretingos, kitų rajonų mokyklų ir darželių, taip pat svečius iš Latvijos ir Estijos vaikų ugdymo įstaigų pasveikino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
G. Rimeikis pastebėjo, jog vienas šio susitikimo tikslų – įrodyti, kad kaimas šiandien gyvas, o ne nykstantis. Apie tai kalbėjo ir Šateikių pagrindinės mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, pastebėjęs, jog Šateikiai – tai unikalus kaimas su savo tradicijomis ir papročiais, savo gyvenimu. Vaikystė, jo manymu, turi tekėti laisvai kaip upelis, kuris savo kelyje susipažįsta su jį supančia aplinka, veržliai įveikia pasitaikančias kliūtis ir sunkumus. Mokymas aptvertoje mokykloje skatina ribotumą, todėl linkėjo kolegoms per pamokas neužsidaryti su vaikais vien tik klasėse.
Jo mintį tęsė ir Platelių UDC direktorė Asta Plataunienė, pabrėžusi, kad XXI amžiuje mokytojai susiduria su ypatingais iššūkiais, nes žinių poreikis kinta per greitai.
„Labai džiaugiamės, kad atvyko draugų iš Latvijos ir Estijos. Tačiau verta susimąstyti, ar Nepriklausomybės reikėjo vien tam, kad galėtume laisvai keliauti po pasaulį? Mano įsitikinimu, turėti valstybę reiškia mokėti dėl jos aukotis. Kodėl taip atsitiko, kad šiandien nedaug kas nori būti mokytojais? Kodėl vaikai bijo tėvų? Tėvai – vaikų? O vaikai – vaikų?“ – kėlė retorinius klausimus A. Plataunienė.
Meninę programėlę parodė Šateikių pagrindinės mokyklos ir Platelių UDC vaikai bei merginų šokių kolektyvas iš Heimtali (Estija) pagrindinės mokyklos. Mūsų mokiniai mokė svečius lietuvių liaudies dainų, ratelių ir šokių, kartu pynė draugystės apyrankes.
Vėliau estai drauge su Šateikių pagrindinės mokyklos mokiniais nuvyko į rašytojos Žemaitės gimtinę – Bukantės dvaro sodybą. Ten susipažino su rašytojos gyvenimu, etnografiniais – istoriniais daiktais, apsilankė liaudies meistro Stanislovo Riaubos memorialinėje ekspozicijoje. Dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kurių metu susipažino su žemaičių kulinariniu paveldu – kaip ir kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai (varškės sūris, spirginė, kastinys ), juos degustavo. Kiekvienas sau nusiliejo bičių vaško žvakę, rašė žąsies plunksna.
Kitą dieną daug svečių į Platelius sukvietė tarptautinis kaimo kapelų festivalis „Jurginės -2018“ Susirinkusiuosius linksmino Žemaičių Kalvarijos liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“, Žarėnų liaudiškos muzikos kapela „Žara“, liaudiškos muzikos kapela iš Plungės, iš Viekšnių atvykusi kapela „Virventa“, Platelių UDC kapela „Apėntaas“. Koncertavo kolektyvai iš Latvijos, Suomijos, Estijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas