Tveruose nuskambėjo „Dėkingumo gaida“

Parašė:  2018-12-17

Ryškiausiu deimantu Tverų miestelio kultūros renginių vėrinyje sutvisko šeštadienį vykusi apdovanojimų ceremonija „Dėkingumo gaida“. Renginių ciklo „Tverai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2018“ baigiamoji šventė dar kartą parodė bendruomenės žmonių vienybę. „Esu sujaudintas jūsų visų buvimo kartu ir padarytų darbų. Nesidžiaugiame, kad šie vaisingi metai baigėsi, džiaugiamės tuo, kad viską, kas buvo planuota, įvykdėme su kaupu“, – kalbėjo tą vakarą seniūnas Antanas Zalepūgas.
Aktyviai Tverų bendruomenei šie metai buvo ypatingi. Miesteliui tapus Lietuvos mažąja kultūros sostine, tveriškiai įsipareigojo, kad jų kultūrinis gyvenimas taps daug spalvingesnis. Per metus vykusius renginius vakaro dalyviams dar kartą priminė Tverų kultūros namų meno vadovas Arūnas Gedmantas. Organizuota nemažai jubiliejinių švenčių: kartu su visa šalimi paminėtas valstybės atkūrimo šimtmetis, surengtos parapijos bažnyčios 400 metų sukakties iškilmės, nepamirštas kultūros namų 60-metis, bendruomenės veiklos 15 metų jubiliejus. Vyko ir tradiciniai renginiai: Tveriškių sueiga, Kaziuko mugė, Folkloro festivalis, dailininkų pleneras ir kt.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis džiaugėsi miestelio bendruomenės laimėjimais: „Nominacija jus sutelkė ir išmokė bendro darbo. Silpna bendruomenė vargu ar būtų atlaikiusi šitiek jubiliejinių sukakčių, o jūs atlaikėte.“
Padėkos raštą už krašto kultūros tradicijų puoselėjimą, kūrybinį indėlį, bendradarbiavimą ir renginių ciklo „Tverai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė 2018“ koordinavimą meras įteikė seniūnui A. Zalepūgui. Padėka skirta ir Tverų bendruomenės pirmininkui Aurimui Puidokui.
Dėkingumo gaidą tęsė seniūnas A. Zalepūgas. Buvusį parapijos kleboną Saulių Stumbrą, kuris ir pastūmėjo bendruomenę tapti Lietuvos mažąja kultūros sostine, seniūnijos vadovas apdovanojo padėkos raštu už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Tverų parapijos kultūrai.
Renginyje dabar jau kaip svečias dalyvaujantis Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius S. Stumbra prisiminė: „Kai per metus buvo numatyta tiek jubiliejinių švenčių ir kitų renginių, buvo privalu tapti matomiems, kokie Tverai ir buvo. Širdis virpa regint pažįstamus žmonių veidus, gražiai apšviestą bažnyčią. Mūsų padaryti darbai pareikalavo daug pinigų, o kas pamatuos jūsų įdėtą darbą… Viską darėme parapijai. Įrodėme, kad susitelkus galima labai daug ką nuveikti.“
Renginių organizatoriams visada talkina būrys žmonių, kurie dirba tyliai ir nepastebimai, jeigu reikia, ir savaitgaliais. Už didžiulę pagalbą padėkos raštai įteikti seniūnijos „pilkiesiems kardinolams“ Loretai Steckienei, Reginai ir Vytautui Barciams, Kęstučiui Balčiūnui, Justinui Sausdravui.
Už Tverų bendruomenės vykdomų projektų administravimą ir jų organizavimą padėkos raštas atiteko Rasai Mačernienei, o Kaziui Praerui ačiū tarta už neblėstantį entuziazmą ir didžiulę pagalbą organizuojant tveriškių renginius.
Irmai ir Algiui Barsteigoms skirtas padėkos raštas už reikšmingus darbus Tverų krašto istorijos ir kultūros sklaidai.
Šio miestelio bendruomenė didžiuojasi turinti žmonių, kurie noriai prisideda prie veiklos organizavimo. Už idėjų įgyvendinimą ir reikšmingus darbus krašto kultūrai atsidėkota Sauliui Sasnauskui ir Sauliui Kuzminskui.
Tveriškiai džiaugiasi įgyvendinę seniai ramybės nedavusį sumanymą apšviesti bažnyčią. Realizuoti šią idėją jiems padėjo uždaroji akcinė bendrovė „Vitrita“. Tad dar vienas padėkos raštas iškeliavo į darbų vadovės Astos Lukošiūtės rankas.
Kai visi padėkos raštai buvo išdalyti, seniūnas A. Zalepūgas Lietuvos mažosios kultūros sostinės estafetę perdavė Plungės rajono Kulių bendruomenei. Į šventę atvažiavusios šios bendruomenės atstovės kvietė tveriškius kitąmet atvykti į renginius Kuliuose.
Gerumo šventės proga, linkėdamas džiaugsmingų Kalėdų, parapijiečius sveikino Tverų klebonas Eduardas Steponavičius.
Apdovanojimų ceremonijoje ir po jos skambėjo grupės „Laumės kraitė“ ir Zyplių dvaro kapelos atliekama muzika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas