Už įžeistą garbę ir orumą – 2 200 litų

Parašė:  2011-09-16

Pirmadienį Plungės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą dėl garbės ir orumo įžeidimo bei neturtinės žalos atlyginimo. Bylos ieškovė – plungiškė Bronė Vaičiulienė. Įdomu, kad ji teisman kreipėsi dėl įžeidžiančių žodžių, pasakytų teismo posėdžio metu.
Civilinė ieškovė įžeidinėjimais apkaltino artimą savo giminaitę – sesers dukterį G. J. Į teismą ši moteris neatvyko, jai atstovavo advokatas.
B. Vaičiulienė teisėjui dėstė, jog konfliktas su G. J. tęsiasi jau ganėtinai seniai: atsakovė neva kurį laiką globojusi savo močiutę, B. Vaičiulienės motiną, ir per tą globojimo laiką esą sugebėjo susitvarkyti dokumentus bei pasirūpinti sau palankų močiutės testamentą. Dėl to B. Vaičiulienė sakė su G. J. susitikusi teismuose, kol šių metų kovo 1-ąją atsakovė neva prisakiusi tokių dalykų, kad ieškovė nebegalėjo nusileisti – kreipėsi teisman dėl garbės ir orumo įžeidimo.
„Kad visaip įžeidinėjo, tai dar nieko, aš pripratus, bet kai pavadino aferiste, primokiusia savo mamą… Tai jau ne nuomonė, o atviras kaltinimas“, – teisme kalbėjo B. Vaičiulienė. Ji tvirtino, kad tame kovo mėnesio teismo posėdyje ją šmeižė ne tik atsakovė, bet ir liudytojai.
Anot teisėjo, šiuo atveju G. J. teisme išsakytos mintys atsakomybės neužtraukia. Ieškovę tai papiktino, nes ji sakė nematanti jokio pagrindo būti pavadinta aferiste – niekada neturėjo jokių reikalų su policija. „Tai, vadinasi, teismo posėdžiuose galima sakyti bet ką?“ – piktinosi B. Vaičiulienė.
Su ieškovės mestais kaltinimais atsakovės advokatas kategoriškai nesutiko ir prašė teismo ieškinį atmesti kaip visiškai nepagrįstą. Jis sakė ir pats dalyvavęs minėtame kovo 1-osios teismo posėdyje, kuriame B. Vaičiulienės pavardė nebuvo įvardyta. B. Vaičiulienė atsakė, jog buvo galima kuo puikiausiai suprasti iš konteksto.
Ieškovės pateiktas ieškinys – 2 200 litų neturtinės žalos ir teismo išlaidų atlyginimas. B. Vaičiulienė tvirtino, kad pinigai jai nesvarbūs, tenorinti, kad G. J. pasimokytų. Teisėjui prabilus apie galimybę susitaikyti, ieškovė griežtai atsisakė tai daryti – net tokiu atveju, jei atsakovė jos atsiprašytų: „Aš iki šios dienos negaliu atsigauti, tebeskamba ausyse man tas žodis – aferistė“.
Atsakovės advokatas teismui pacitavo frazę, dėl kurios B. Vaičiulienė kreipusis teisman: „Močiutės dukra yra aferistė, todėl ir močiutę primokino taip kalbėti“. Advokatas pabrėžė, kad ieškovės šeimoje iš viso yra trys seserys, tad tikrai negalima suprasti, būtent apie kurią kalbama.
Ar B. Vaičiulienės pareikštas ieškinys bus patenkintas, paaiškės spalio pabaigoje, kuomet teisėjas paskelbs sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas