Užaugę sūnūs ir dukros džiugina tėvo širdį

Parašė:  2020-06-05

Savaitgalį medingėniškių Virginos ir Algirdo Budrių sodyba prisipildys šurmulio: sutuoktinių namai visuomet atgyja, kai į juos sugrįžta visi septyni vaikai su šeimomis. Šį kartą juos į gimtąjį lizdą sukvies Tėvo diena.
A. Budrys – ansamblio „Medinga“ muzikantas ir sumanus ūkininkas. Šįsyk Medingėnų seniūnės Salomėjos Čiesnienės patarti pristatysime jį ne kaip saviveiklininką ar žemdirbį, o kaip didelės šeimos tėvą. Vyrą, kuris kartu su savo žmona Virgina dovanojo gyvenimą trims sūnums ir keturioms dukroms.
Sutuoktiniai kartu jau nužingsniavo keturis dešimtmečius. Abu kilę iš tų pačių apylinkių. Jo tėvai iš pradžių gyveno Laurinaičių kaime, vėliau atsikėlė į Medingėnus, jos šeima gyveno nuošaliuose Plauskiniuose. Virgina ir Algirdas mokėsi Medingėnų mokykloje. Pažinojo vienas kitą, bet… nematė. „Praregėjimas“ įvyko šokiuose, kai vyras buvo ką tik grįžęs iš tarnybos armijoje.
„Mokykloje niekada net nebūčiau pagalvojusi, kad už jo ištekėsiu. Jis buvo pirmūnas, toks šiek tiek pasipūtęs, o aš tikrai ne pati geriausia mokinė. Bet, matyt, taip buvo skirta likimo“, – prisiminė senus laikus moteris.
Jųdviejų draugystė truko neilgai. Susituokė, pradėjo sukti šeimos lizdą, o netrukus jame sukrykštavo pirmagimė dukra Giedrė. Po metų – sūnus Audrius, dar po metų – Žydrūnas.
Pirmajam trejetukui kiek ūgtelėjus, šeimyna vėl pradėjo didėti – Saulius, Aušra, Rasa ir pagrandukė Gabrielė.
Gausi šeima – nemažas iššūkis tėvams. A. Budrys pripažįsta, kad didžioji vaikų ir namų priežiūros našta krito ant Virginos pečių. Vaikai buvo auklėjami darbu. Kiekviena atžala turėjo savo pareigų – privalėjo padėti tėvams, kurie grįžę iš kolūkio ir namuose sukosi kaip išmanydami, kad tik šeimai nieko netrūktų.
Kai augi būryje, prisigalvoji įvairiausių išdaigų. Sutuoktiniai neneigia: jų sūnūs buvo labai išdykę. Tad ir anuomet labai populiarios auklėjimo priemonės beržinės košės jiems teko paragauti. „Labai išdykęs augdamas buvau ir aš. Gavau ne kartą nuo savo tėvo, bet tikrai nepykau, nes žinojau, už ką gaunu. Dabar vaikai auklėjami kitaip“, –
kalbėjo daugiavaikės šeimos tėvas.
Sutuoktiniai džiaugiasi savo dukromis ir sūnumis, kurie užaugo dorais žmonėmis. Jų širdis džiugina ir jauniausioji karta – anūkai. Tačiau gyvenime būta ir sunkesnių laikotarpių. Algirdas pamena, kad, iširus kolūkiams, liko be darbo: „Vaikus reikia leisti į mokslus, o pajamų nebėra iš kur paimti. Teko pasukti galvą, kaip šeimą aprūpinti. Viskas išsisprendė, kai 1997 m. atidariau įmonę ir pradėjau dirbti miške.“
Dabar poros vaikai jau patys savo gyvenimu rūpinasi: statosi namus, augina vaikus.
Audriaus šeima įsikūrusi čia pat, gimtuosiuose Medingėnuose. Netoli – Plungės mieste ar jos apylinkėse – gyvena Giedrės, Žydrūno, Sauliaus, Aušros, Rasos šeimos. Tik jauniausioji poros dukra Gabrielė mokosi Klaipėdoje, Stasio Šimkaus muzikos konservatorijoje. Ji vienintelė iš tėčio paveldėjo meilę muzikai.
A. Budrys muzikos niekad nesimokė. „Dar buvau vaikas, kai man į rankas dvi senos armonikos pakliuvo. Iš dviejų vieną grojančią padarėme. Tampiau, kol pramokau groti. Vėliau tėvas iš kaimyno seną akordeoną nupirko. Taip ir groju savamokslis, nugirstu melodiją ir atkartoju“, – pasakojo muzikantas.
Medingėnuose įsikūrus „Medingos“ kapelai, tuometinė jos vadovė pakvietė Algirdą groti. Vėliau į kolektyvą įsijungė Virgina ir sūnėnas Artūras.
Rietavo savivaldybės kultūros centro Medingėnų filialo vedėja dirbanti V. Budrienė neslepia, kad jiems smagu, kai „Medinga“ pakviečiama koncertuoti – juk visiems gera pabūti tarp žmonių, pabendrauti. Nors iš namų išsiruošti ir nelengva – šeima valdo 100 ha žemės, augina 50 raguočių, iš kurių 20 – melžiamos karvės. Didžiausias padėjėjas prie šių darbų – Algirdo sūnėnas Artūras, kuris poros namuose apsigyveno dar būdamas penkiolikos metų. Paprašytas tėvo, kartais pagalbon atskuba ir sūnus Audrius.
Audriaus pagalbos neseniai prašė ir mama. „Esame gausi šeima. Suvažiavus visiems, sunku susėsti prie stalo, tad sugalvojau sujungti du kambarius ir įrengti didelę erdvę. Vyras iš pradžių labai priešinosi, bet kai Audrius padarė remontą, ir jam patinka, kad svetainė didelė, kad galime visa šeima sutilpti“, – kalbėjo Virgina.
Dažnai taip būna, kad moterims tenka vyrus nukreipti reikiama linkme. Protingi sutuoktiniai žmonų klauso. Ir Algirdas prisideda puoselėjant sodybos aplinką, suranda tam laiko, nors ūkyje darbai darbus veja.
Sutuoktiniai turi keturiolika anūkų. Mažiausiam Ugniui – vieneri, vyriausiai Evelinai bus dvidešimt.
Mažesnieji, ypač berniukai, labai nori atostogauti Medingėnuose, nes senelis turi traktorių. „Algis kartais, prispaustas jų prašymo, pažada, kad pasiims kartu, bet nutaikęs akimirką išsprūsta nepastebėtas pro duris ir išvažiuoja vienas. Tada man nelieka nieko kito, kaip susodinti juos į mašiną ir vytis bėglį. Pavejame, sulipa vaikinai į kabiną, ir senelis turi būrį pagalbininkų“, – juokėsi Virgina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas