Vaikai pagerbė būsimą palaimintąjį arkivyskupą ir kitus tremtinius

Parašė:  2017-06-20

Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis jau ne kartą dalyvavo pilietinėse akcijose, kurias artėjant Gedulo ir vilties dienai kiekvienais metais inicijuoja tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.
Šiemet mokyklos buvo pakviestos Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine akcija „Palikti namai…“ Jos pavadinimas, pasak organizatorių, kilo skaitant buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomi jausmai palikus gimtuosius namus. Vaikai buvo raginami skaityti, analizuoti buvusių tremtinių prisiminimus ir sukurti namų maketus, kurie primintų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų vaizdus XX a. viduryje.
Renginį pedagogės pradėjo pokalbiu su mokiniais apie skaudžią mūsų tautos istoriją, tą jos tarpsnį, kai per vieną 1941-ųjų metų birželio savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Baisiausia, kad tarp sovietinės valdžios priešų buvo ir daugybė vaikų. Beveik pusei to birželio tremtinių nebuvo ir šešiolikos.
Peržiūrėję dokumentinę medžiagą apie išvarymą iš namų, geležinkelio stotyse iš gyvulinių vagonų suformuotus ešelonus ir varginančią kelionę jais į visišką nežinią, apie gyvenimą amžinojo įšalo žemėje kenčiant badą, skurdą, pažeminimą, vaikai iš kartono kūrė paliktų namų maketus ir juos simboliškai pastatė pievelėje šalia Rūpintojėlio skulptūros.
Buvo prisiminti ir vėliau vykę trėmimai. Mokiniai nemažai sužinojo apie garbingąjį tremtinį ir politinį kalinį arkivyskupą Teofilių Matulionį, susipažino su svarbiausiais jo biografijos faktais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ir man ne vis tiek (0)

Atvertėme naujų metų kalendorių. Norisi tikėti, kad visi sunkumai liko praeityje, kad gyvensime geriau. Tačiau, o, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai – šeimos šventės, kai parvyksta daug emigrantų. Kokią jie mato dabartinę Lietuvą? Ar ketina bent kada nors grįžti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas