Vaiko pagrobimu įtariamas plungiškis įkliuvo po 17 metų

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2018-02-06

Penktadienį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) pranešė, kad bendrą operaciją vykdę šio komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos pareigūnai į Lietuvą pargabeno 1983 metais gimusį plungiškį Luką Kerpauską. Dėl 2001-aisiais įvykdyto vaiko pagrobimo įtariamas ir nuo 2002-ųjų slapstęsis asmuo įkliuvo Ispanijoje, kur taip pat buvo ieškomas dėl padaryto analogiško nusikaltimo.
Priminsime, kad 35 metų L. Kerpauskas yra įtariamas 2001-ųjų kovo mėnesį kartu su bendrininkais Ernestu Teresiumi ir Rolandu Ivanausku pagrobęs trylikametį plungiškių gydytojų sūnų Mantą Adomavičių.
L. Kerpauskas tuomet buvo gerai besimokantis, aktyvus aštuoniolikmetis abiturientas. E. Teresius – to paties amžiaus moksleivis, R. Ivanauskas – 22 metų jau vedęs ir vaiką auginantis vyras.
Medikų sūnus Mantas buvo išviliotas į kiemą, įsodintas į automobilį ir nuvežtas į apleistą sodybą Klaipėdos rajone. Ten surištas ir paliktas vienas praleido beveik dvi paras. Pagrobėjai tuo metu ėmėsi reketo – iš berniuko tėvų reikalavo 10 000 dolerių išpirkos.
Sumanymo pralobti nusikaltėliai neįgyvendino – trylikametis buvo surastas ir išlaisvintas, o jie – išaiškinti ir sulaikyti.
Tiriant nusikaltimą, L. Kerpauskas ir R. Ivanauskas, nusprendus, kad jie didelio pavojaus niekam nekelia, buvo paleisti į laisvę. Pasinaudoję tuo, abu nuo teisingumo spruko ir ilgai slapstėsi. R. Ivanauskas – iki 2008 metų, kai buvo sučiuptas Ispanijoje, L. Kerpauskas – toje pačioje šalyje iki šiol.
Kaip praneša Klaipėdos apskrities VPK, 2003 metais visoje Europoje buvo paskelbta L. Kerpausko paieška. Beje, ir iš Lietuvos pabėgęs plungiškis neatsisakė nusikalstamos veiklos. Ispanijoje, gyvendamas su padirbtais dokumentais, jis taip pat pagrobė žmogų. Tad jam teko sprukti ir nuo vietinės teisėsaugos atstovų. Tuomet slapstydamasis įsigijo suklastotus dokumentus ir antrą kartą pakeitė savo tapatybę. Vis dėlto netrukus buvo sulaikytas ir nuteistas. Ispanijoje jam paskirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė.
Kaip rašoma respublikinėje žiniasklaidoje, L. Kerpauskas Ispanijos įkalinimo įstaigoje praleido kelerius metus, tačiau 2008-aisiais, pasinaudojęs teise trumpam išeiti į laisvę, į kalėjimą nebegrįžo. Ispanai pasprukusio lietuvio ieškojo aštuonerius metus.
L. Kerpauskas, kurio tos šalies pareigūnai ieškojo kaip Vengalio, įkliuvo 2016 metais. Tada nuspręsta jį grąžinti į Lietuvą. Kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos pareigūnams nuvykus į Madridą, kilo ginčas dėl vyro tapatybės. Mat lietuviai tikino, kad tai – L. Kerpauskas, o ispanams jis buvo žinomas kita pavarde.
Lietuvai L. Kerpauskas perduotas su sąlyga, kad čia jis baigs atlikti Ispanijos teismo skirtą bausmę už ten įvykdytą nusikaltimą. Jo perdavimo Klaipėdos apskrities VPK pareigūnams procedūra įvykdyta vadovaujantis Europos arešto orderiu. Vasario 1-ąją Klaipėdos apygardos teismo sprendimu įtariamasis suimtas trims mėnesiams.
2008 metais iš Ispanijos pargabentas L. Kerpausko bendrininkas R. Ivanauskas buvo nuteistas ketveriems metams. M. Adomavičiaus pagrobimo iniciatoriumi ir organizatoriumi pripažintam E. Teresiui teismas skyrė septynerius nelaisvės metus.
Vaikystėje pagrobėjų auka tapęs plungiškis M. Adomavičius suaugęs taip pat tapo nusikaltėliu – žudiku. 2009 metais jis kartu su sugyventine Monika Elenbergaite ir dar dviem bendrininkais į atokią vietą šalia Vilniaus atsiviliojo ir žiauriai nužudė M. Elenbergaitės darbdavį vilnietį Darių Vaisėtą. Įvykdę žmogžudystę, nusikaltėliai tikėjosi pasisavinti šio verslininko pinigus ir kitą turtą, tačiau netrukus buvo sučiupti. Po ilgai trukusių teismo procesų, 2017-ųjų lapkričio 24-ąją, M. Adomavičius išgirdo galutinę ir neskundžiamą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį, kuria jam palikta galioti 19 metų laisvės atėmimo bausmė.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas