Vaikų lūpose skambėjo tarmiškas žodis

Parašė:  2017-11-14

Penktadienį Rietave surengta savivaldybės vaikų, mokinių ir suaugusiųjų skaitymų žemaitiškai šventė-konkursas.
„Nepralēsk pruogas paskaitītė žemaitėškā i pasiklausītė, kāp ton dara kėtė“, – kvietė skaitovus renginio organizatorė Rietavo Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka. Ir kvietimas buvo išgirstas. Net 42 tarmiško žodžio mylėtojai ryžosi lipti į sceną ir žiūrovams bei kitiems konkurso dalyviams skaityti pasirinktus kūrinius.
Prieš prasidedant konkursui, šventės dalyviams muzikos kūrinius skyrė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos jaunieji muzikantai ir dainininkai (mokytojos Gintarė Sabaliauskienė ir Vilma Jokubauskaitė). Po gražios įžangos renginį į savo rankas perėmė vedėjai Greta Andriulytė ir Vincas Andriuška.
Pasveikinę penktosios žemaitiško žodžio šventės dalyvius, susirinkusius iš visų savivaldybės ugdymo įstaigų, vedėjai pasidžiaugė, kad net devyni skaitovai bus atrinkti atstovauti Rietavo savivaldybei kitame konkurso ture, kuris vyks Skuode.
Pristatyta ir vertinimo komisija: pirmininkė – Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Bertauskienė, nariai: Šilalės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė metodininkė Stefa Minutaitė, Plungės jaunimo darbo centro specialistė, literatė Alma Riebždaitė, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokytojas, renginių vedėjas Nerijus Jasinskas ir Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Daugėdų filialo vedėja Audronė Siautilienė.
Konkursą pradėjo gausiausia dalyvių skaičiumi (24) priešmokyklinio ugdymo ir 1–4 klasių skaitovų grupė.
Pirmoji į sceną lipo Rietavo lopšelio-darželio priešmokyklinės ugdymo grupės „Balionėlis“ auklėtinė Milda Pociūtė (mokytoja Lina Dobilienė). Padrąsinti jos pasirodymo, pasirinktus kūrinius skaitė dar trys šios ugdymo įstaigos vaikai ir keturi priešmokyklinukai iš Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus.
Mažuosius skaitovus buvo paruošusios visos savivaldybės mokyklos. Vieni dalyviai pasirinko skaityti sakmes, kiti – vietos poečių Birutės Lengvenienės, Genovaitės Česnauskienės kūrybą, treti – kitų tarmiškai rašančių kūrėjų darbus.
Vaikams „Dėkavuones“ už dalyvavimą konkurse įteikė Viešosios bibliotekos laikinoji direktorė Rita Dičiūnienė. Juos ruošusioms mokytojoms L. Dobilienei, Stasei Vaičekauskaitei, Ramutei Gudauskaitei, Astai Sabaliauskienei, Jūratei Tubutienei, Danutei Zalepūgaitei, Daivai Norkuvienei, Loretai Lidekauskienei, Rasai Šilienei, Diletai Bacevičienei, Romualdai Uogienei, Ingridai Katauskienei, Linai Kerpienei, Daivai Stankuvienei, Astai Petreikytei ir Ingai Gramauskienei už tarmiško žodžio puoselėjimą atsidėkota gėlėmis.
5–8 klasių grupei atstovavo 15 skaitovų: 7 – Tverų gimnazijos, 6 – Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, 2 – Žadvainių pagrindinės mokyklos. Konkursui juos paruošė mokytojai Renata Daukintytė, Kristina Untulytė-Kleinienė, Jūratė Budginienė, Kristina Maslauskienė, Ingrida Gedmintaitė ir V. Andriuška.
Mažiausia dalyvių skaičiumi buvo 9–12 klasių mokinių ir suaugusiųjų grupė – vos dvi tarmiško žodžio mylėtojos.
Ne vieną kartą sėkmingai žemaitiškų skaitymų šventėje pasirodžiusi Lauryno Ivinskio gimnazijos devintokė Paulė Katauskaitė buvo dalyvių sąrašuose ir šiemet. Deja, dėl svarbių priežasčių mokytojos Nijolės Dovidauskienės paruošta skaitovė dalyvauti konkurse negalėjo. Vis dėlto, žinodami mergaitės gabumus, komisijos nariai vėliau priėmė sprendimą deleguoti ją į kitą konkurso etapą.
Tos pačios gimnazijos dešimtokė Eva Kupetytė scenoje skaitė A. Vaškienės „Kāp žousis mona pėrštus skaičiava“. Moksleivę paruošė mokytoja Julita Rimeikienė.
Savo kūrybą konkurse pristatė ir Rietavo literatė G. Česnauskienė, susirinkusiųjų „teismui“ pateikusi „Kol muokam da“ ir „Mona babūnelė“.
Konkursui pasibaigus įvertinusi skaitovų artistiškumą ir kūrinio pateikimo įtaigumą savo verdiktą paskelbė komisija.
Mažiausiųjų grupėje geriausiai įvertintos Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus priešmokyklinukės Viltė Sabaliauskaitė (pirmoji vieta) ir Eglė Budrytė (antroji vieta). Antrąją vietą taip pat pelnė Žadvainių pagrindinės mokyklos ketvirtokė Dovilė Kasparavičiūtė. Trečiąją pasidalijo ketvirtokas iš Medingėnų Karolis Daukontas ir Lauryno Ivinskio gimnazijos trečiokas Rokas Čerškus.
Vyresniųjų skaitovų grupėje (5–8 kl.) pirmąją vietą laimėjo rietaviškis aštuntokas Marijus Kajus Stonys, antroji atiteko penktokei tveriškei Eglei Varanavičiūtei. Dviejų skaitovų iš Lauryno Ivinskio gimnazijos – septintokės Aistės Jasaitės ir penktoko Džiugo Jocio – pasirodymas įvertintas trečiąja vieta.
9–12 klasių ir suaugusiųjų grupėje pirmoji vieta paskirta literatei G. Česnauskienei, trečioji – gimnazistei iš Rietavo E. Kupetytei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas