„Vaisgamtos“ 20-metis su šokiais ir dainomis

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-10-13

Rodos, taip neseniai Kulių kultūros centro folkloro ansamblis „Vaisgamta“ šventė savo 15 metų sukaktį. Tačiau jau prabėgo penkeri metai. Tad paskutinę rugsėjo dieną kuliškiai vėl rinkosi į šio kolektyvo jubiliejų.
Sunku patikėti, kad, prieš dvidešimt metų paraginti vadovų Mirgos ir Audronio Gulbinskų, iki šiol „Vaisgamtoje“ dainas traukia, šokius trypia ir taip nuo dienos darbų pailsi Neringa Anužytė, Jolanta Galdikienė, Zina Martinkienė, Jolanta ir Kazys Pieškai. Kartu su Pieškais kolektyve dainuodavo bei šokdavo ir jų dukra Milda. Dar ir dabar mergina, grįžusi iš studijų, bėga pas „vaisgamtiškius“. Truputį vėliau į kolektyvą įsiliejo Artūras Stuopelis, Livija Šiaudvirtaitė, Viltė Golumbeckaitė. Ansamblio repertuarą moka ir mielai su kitais atlieka „Vaisgamtos“ vadovų vaikai Agnė, Simonas ir Sigitas.
Per pastaruosius penkerius metus kolektyvą papildė Agnė, Artūras, Agota ir Almantas Alčauskai, Arvydas Ruzgys. Panašu, kad Kuliuose folklorą puoselėja šeimomis. M. Gulbinskienė prasitarė, jog tikisi, kad po keleto metų, kai šiek tiek ūgtelės vaikai, į ansamblį įsitrauks A. Ruzgio žmona, o gal ir atžalos.
Štai taip draugiškai, vieni kitus palaikydami, kartu džiaugdamiesi ir liūdėdami, „Vaisgamtos“ nariai pradėjo skaičiuoti 21-uosius ansamblio gyvavimo metus. Ar nekyla mintis su gražiu jubiliejumi ir sustoti? „Ansamblio veikla – banguojanti. Būna pakilimų, būna nuosmukių. Bet šiandien tikrai nemanau, kad reikia baigti dainuoti. Kol žmonėms to reikia, kol jie patys nori ir pasiilgsta dainavimo“, – kalbėjo kolektyvo vadovė.
O kad kuliškiams reikia „Vaisgamtos“, bylojo pilnutėlė kultūros centro žiūrovų salė, gausus būrys svečių. Pasveikinti sukaktuvininkų atvyko Kauno folkloro ansamblio „Kupolė“, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Radasta“ atstovai. Jie „Vaisgamtai“ atvežė ir sveikinimą iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro.
Šventiniam vakarui dirigavo ir drauge su jubiliatais koncertavo Klaipėdos rajono Girkalių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiogupis“. Beje, šio kolektyvo vadovė Svajūnė Anužienė daugiau nei dešimtmetį taip pat dainavo ir šoko „Vaisgamtoje“. O persikėlusi gyventi į Girkalius subūrė savo ansamblį.
Žinoma, pasveikinti kolegų, bendraminčių atskubėjo ir arčiausiai esantieji: Kulių kultūros centro moterų ir mišrus vokaliniai ansambliai (vadovė Giedrutė Idzelienė), pučiamųjų ansamblis „Kulių dūdoriai“ (vadovas Antanas Rupšys), prieš porą metų susibūręs senjorų laisvalaikio dainavimo kolektyvas.
Ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų, aukštų pasiekimų „Vaisgamtai“ linkėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė ir mero patarėjas Mantas Česnauskas.
O apie pasiekimus kalbėta neatsitiktinai – juk per 20 metų pasiekta tikrai nemažai. „Vaisgamta“ dalyvavo keturiose lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose festivaliuose „Baltica“, „Skamba skamba kankliai“, „Parbėg laivelis“, „Tek saulužė ant maračių“, „Saulelė raudona“. Be to, kad surengė daug koncertų Plungės rajone ir savo miestelyje, ansamblis koncertavo Latvijoje, Italijoje.
„Vaisgamtos“ jaunimas taip pat ne iš kelmo spirtas. 2007 ir 2015 metais jie tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatais.
Prieš penkerius metus kolektyvas išleido Kulių krašto dainų, pasakojimų kompaktinę plokštelę „Kulių krašto dainos“.
Praūžė jubiliejus, ir, pasak M. Gulbinskienės, blogo žodžio neteko išgirsti. „Džiaugiamės, kad žmonės ateina į koncertus. O labiausiai, kai įsijungia į kolektyvą. Daug smagiau, kai pats dalyvauji tame procese, ne tik stebi iš šalies“, – sakė po šventės kalbinta kolektyvo vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas