Vakaras rašytojai Birutei Lengvenienei atminti

Parašė:  2018-03-13

Kiekvieną kovą, pavasariui beldžiantis į širdis, rietaviškiai prisimena rašytoją Birutę Lengvenienę: drauge pavarto jos išleistų knygų puslapius, pasiklauso skaitovų deklamuojamų eilių.
Nuo Švėkšnos kilusi B. Lengvenienė Rietave apsigyveno 1976 metais. Per daugiau nei tris dešimtmečius, praleistus šiame Žemaitijos kampelyje, ji tapo tikra rietaviške: ilgus metus dirbo kūno kultūros mokytoja ir dėstytoja, ne kartą buvo išrinkta atstovauti žmonių interesams Savivaldybės taryboje. Tačiau labiausiai ją išgarsino kūryba, kurioje labai daug gražių posmų skirta ir mūsų kraštui. 2008 metais už Rietavą garsinančią poeziją, nuopelnus literatūrai rašytojai suteiktas Rietavo garbės piliečio vardas.
B. Lengvenienė amžiams į Rietavo žemę atgulė 2010-aisiais, ją pažinojusiems žmonėms ir kūrybos gerbėjams palikdama nemenką literatūrinį palikimą – eilėraščių, humoreskų, vaikams skirtų knygų. Būtent šį palikimą dar kartą vartė kovo 6-ąją, rašytojos gimimo dienos išvakarėse, į kultūros namų salę suėję jos artimieji, draugai, pažįstami.
Vakaro rengėja ir vedėja Romualda Durkienė kalbėjo: „Birutė mylėjo Rietavą, žmones, muziką ir šokį. Išeidama ji mums paliko didelį lobį – savo kūrybą. Gana vėlai – 1996 metais – išleista jos pirmoji poezijos knyga „Judo gvazdikai“. Nedidukė, paprastutė, bet šilta ir jauki knygelė greitai mums visiems tapo sava. Jau po metų pasirodė ir humoreskų knyga „Per bruką“. Ji parodė, kad Birutė mokėjo juokauti ne tik gyvenime, bet ir kūryboje. Vėliau išleista dar ne viena literatės knyga. Net keletas jų skirta mažiesiems skaitytojams. Birutė be galo mylėjo Žemaitiją, domėjosi jos istorija, buvo ištikima gimtajai tarmei. Visą savo žemaitišką širdį ji sudėjo į knygą „Alkų akys“ (išleista 2004 metais). Su žemaitiška kūryba, pristatydama savo kraštą, apvažiavo visus Lietuvos regionus. Turėtą svajonę įkurti Rietave Žemaičių draugiją ji įgyvendino per vyrą Petrą. Kupini įvykių buvo ir paskutiniai rašytojos gyvenimo metai: išleistos dvi knygos – poezijos rinktinė „Vėlyva gervuogė“ ir eilėraščių knyga „Žemiau vaterlinijos“. Tų pačių metų rudenį B. Lengvenienė tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nare.“
B. Lengvenienės kūrybą susirinkusiesiems skaitė Rietavo kultūros centro skaitovės Dalia Rimeikienė, Birutė Butkuvienė, Eglė Fabijonavičienė, Birutė Gedminaitė, Regina Tolenienė ir Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai. Savo žmonos kūrybos eilėraštį, parašytą žemaičių tarme, deklamavo Petras Lengvenis.
Vakarą, skirtą rašytojos atminimui, papuošė Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokinių koncertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas