Vargo vakarienė su socialinio būsto gyventojais

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-06-28

Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje kalbėta apie socialiniuose būstuose gyvenančių nuomininkų kontrolę, tų butų priežiūrą. Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Zigmantas Daugėla trumpai išdėstė, kaip jiems sekasi dirbti šioje srityje, su kokiais iššūkiais tenka susidurti. „Ne patys geriausi žmonės ten gyvena“, – konstatavo vadovas.
Z. Daugėlos teigimu, „Plungės būsto“ darbuotojai vieną kartą per metus tikrai stengiasi apsilankyti visuose Savivaldybei priklausančiuose socialiniuose būstuose, kurie yra išnuomoti, o jei sulaukiama skundų – ir dažniau. Direktorius neslėpė, kad jų „auditorija“ nėra pati idealiausia – ne paslaptis, kad pasitaiko ir labai konfliktiškų, ir piktybiškai besielgiančių, nesitvarkančių, netausojančių savo gyvenamosios vietos. Nors „Plungės būstas“ su nuomininkais pasirašo konkrečią, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą, nustatytos formos nuomos sutartį, kuriame išdėstytos visos nuomos sąlygos, tačiau paprastai susitvarkyti su socialinio būsto gyventojų daromais pažeidimais nėra labai paprasta.
„Sutartyje yra numatyta, kad privaloma daryti einamąjį būsto remontą, tačiau nelabai į tai kreipiamas dėmesys. Visų mūsų nuomininkų pajamos menkos, net už nuomą ne visi kiekvieną mėnesį tvarkingai sumoka, tai ką jau kalbėti apie remontą… Kitą sykį ir dažų nuperkame, bet ir to darbo nesugeba savarankiškai padaryti“, – kalbėjo Z. Daugėla.
Tiesa, direktorius pažymėjo, jog pasitaiko atvejų, kai būstas aptvarkomas, tačiau darbai atliekami dažnai nekokybiškai, taigi dar klausimas, ar toks remontas nepadaro daugiau žalos nei naudos. „Taip ir gyvena, kol nugyvena būstą visiškai“, – pridūrė Z. Daugėla.
Komiteto nariai domėjosi, kiek nuomininkams atsieina tokio būsto nuoma. „Iki šimto eurų per mėnesį, dažniausiai apie 70 eurų“, – informavo pranešėjas.
Direktorius pastebėjo, kad vis dėlto ne vėluojantis nuomos mokestis yra jų galvos skausmas. Dar daugiau rūpesčių kelia atvejai, kai reikia apskritai „perimti“ nuomotą socialinį būstą. „Paskambina, pasako, kad raktą paliko, o tu ir ieškok paskui, kur, pas ką, o dar ir neaišku, kokį butą pamatysime įėję“, – darbo aktualijas dėstė „Plungės būsto“ vadovas.
Jei nuomininkas nevykdo savo įpareigojimų, galima jį prieš tai įspėjus iškeldinti. Bet ir čia ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti. „Būna atvejų, kai išnuomojame būstą, o moteris tampa nėščia, tačiau gyvenimo būdas nesikeičia, kaimynų skundai dažnėja. Tačiau iškeldinti tokią nuomininką ne taip ir lengva“, – užsiminė Z. Daugėla.
„Aišku, čia tikra vargo vakarienė“, – nelabai kolegoms turint komentarų šia tema, tepasakė komiteto narė Asta Beierle Eigirdienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas