„Velnias turi bijoti kryžiaus – ne vaikai…“

Parašė:  2017-09-22

Rugsėjo 14 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje aptarta beveik trys dešimtys darbotvarkės klausimų. Nė vienas jų, išskyrus dėl dovanojamos kolekcijos, didelių diskusijų neįžiebė.
Politikai patvirtino patikslintą Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų sąmatą. Ji papildyta pinigais, skirtais vietinės reikšmės keliui Drobstų pramoninėje zonoje ir Tverų miestelio Kovo 8-osios gatvei rekonstruoti.
Tarybos nariui Juozui Barsteigai pasidomėjus, ar programos lėšų užtenka poreikiui tenkinti, meras Antanas Černeckis atsakė: „Poreikis? Jeigu penkis kartus padaugintume, ir tai būtų mažoka. Bet yra taip, kaip yra, kiek gauname, tiek ir naudojame.“
Taip pat pritarta sprendimui dėl Savivaldybės biudžeto pajamų padidinimo 249 955 eurais.
Padiskutavę apie iš viršaus nuleisto įstatymo „netobulumą“, vietos politikai patvirtino Rietavo savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarkos aprašą, kuris, jų nuomone, tik apsunkins visuomeniniais pagrindais dirbančių seniūnų padėjėjų išrinkimą.
Daugiausia diskusijų sulaukė sprendimo projektas perimti Savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti kunigo Česlovo Degučio kryžių, skulptūrų ir paveikslų kolekciją.
Posėdžiautojai pasidžiaugė gražiu garbės piliečio sprendimu dovanoti sukauptą kolekciją Rietavui, bet kai kuriems jų nepatiko tai, kad ją numatoma perduoti Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklai.
Kaip paaiškino meras A. Černeckis, kunigas Č. Degutis iš jam pasiūlytų kelių variantų pasirinko tinkamiausią vietą savo kolekcijai laikyti ir eksponuoti. Vienintelis dovanotojo noras buvo, kad ji būtų prieinama visuomenei.
Socialdemokratei Virginijai Jakavičienei atrodė nesuprantama, kad kryžiai, religiniai paveikslai ar skulptūros bus eksponuojami Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje: „Kodėl mokykla, o ne bažnyčia, parapijos namai ar muziejus? Yra vaikų, kuriems kryžiai kelia baimę, be to, tai nebus visiems laisvai prieinama vieta – mokykla po pamokų uždaryta.“
V. Jakavičienės partijos kolega Vytautas Blažaitis stebėjosi, kodėl šis sprendimo projektas pateko tiesiai į tarybą. Politikas siūlė klausimą grąžinti į komitetus ir ten aptarti, kuri vieta kolekcijai būtų tinkamiausia.
Merui A. Černeckiui šis siūlymas nepatiko: „Didesnio įžeidimo, nei grąžinti klausimą į komitetus, klebonui ir būti negalėtų. Meno mokykloje yra dailės skyrius. Puiki kolekcijai erdvė – salė. Vieta saugi ir visiems prieinama. Reikia tik dėkoti klebonui už dovaną. Į komitetus sprendimo projektas nepateko, nes nespėta atlikti eksponatų inventorizacijos.“
Diskusiją užbaigė „darbietis“ Arturas Kungys: „Velnias turi bijoti kryžiaus – ne vaikai. Klebonas – eruditas, meno žmogus. Reikia džiaugtis, kad jis nusprendė kolekciją dovanoti Rietavui. Turėsime dar vieną turistų lankomą vietą.“
Galutinis narių sprendimas – priimti kolekciją ir perduoti ją saugoti ir eksponuoti Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklai.
Rietaviškiai ir miesto svečiai šia paroda galės pasidžiaugti jau per Mykolinių šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas