Vilką teko vytis

Parašė:  2018-03-02

Telšiškis Rimantas Adomaitis, medžiojantis Gadūnavo seniūnijoje, „Džiugo“ būrelio plotuose, patikino, kad medžioklė jam – antras kvėpavimas. Jau trisdešimt metų ant peties nešiojantis šautuvą Rimantas sukaupė nemažą šio pomėgio patirtį. Dažnai jį pamatysi ir medžioklėje su plungiškiais. Mat jis vadovauja Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui, kurio būstinė yra Plungėje.
Pirmasis Rimanto trofėjus buvo stirninas. Niekada nemanė, kad kada nors teks šauti į vilką. Nepasakysi, kad Telšių rajone pilkių nėra. Yra. Ne vienas sumedžiotas Dievo Krėslo miškų masyve. Tačiau „Džiugo“ būrelio plotuose miškų masyvų nėra, tad ir vilkai ten retai apsistoja. Per tokią daugybę medžioklių metų to būrelio valdose šiuos plėšrūnus yra paguldę tik R. Adomaitis ir Kazimieras Urvakis.
„Mes specialių medžioklių, kaip tai daroma apjuosiant vilkus vėliavėlėmis, nesame rengę. Tiesiog pilkis pakliuvo atsitiktinai, medžiojant nedideliuose miškeliuose ir turint tikslą patiesti stirnų. Iš tokio visai mažyčio miškelio, kur daugiau krūmai ir visada yra stirnų, vilkas ir išbėgo, o stirnos nebuvo nė vienos. Varymas jau buvo pasibaigęs. Turėjau dvylikto kalibro lygiavamzdį šautuvą. Žiūriu – per laukus pilkis bėga. Šoviau. Po šūvio mačiau, kad kliuvo, bet vilkas bėgo tolyn. Gerai, kad kiti medžiotojai buvo nuėję, tad galėjau šokti vytis. Sekiau iš paskos ir vis šaudžiau. Pasivijau. Paskui paaiškėjo, kad tai vilkė. Kai pribėgau arčiau, ji buvo parvirtusi ir žiūrėjo į mane. Šauti nebereikėjo… Pilkė jau matė, kad ateina mirtis. Tas žvilgsnis tebestovi akyse. Man tai buvo sėkmės diena“, – medžioklės įspūdžiais dalijosi R. Adomaitis.
Į medžioklę dažnai važiuojantis Rimantas labiau mėgsta varovinę – visada gali pabendrauti su bendraminčiais. Medžioklė tykant, anot jo, – daugiau pamąstymas laukiant žvėries: analizuoji, džiaugiesi, studijuoji gamtą. Dažnai pamatai žvėrį, kurio net nemedžioji, o tik džiaugiesi jo buvimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Nekenčiu medžiotojų parašė:

  „Seneli“ tikiuosi tu tuoj pridursi nuo medžioklės ir nebeturėsi antro kvėpavimo, o tada mirtis žvelgė ir į tavo akis.

 2. nerijus parašė:

  Ir kodėl jūs žemaičiai tokie atsilikę nuo viso pasaulio? Rašot apie kažkokio nupiepėlio (ar čia atiduodat duoklę kokiam tai nomenklaturščikui senam nupezusiam komuniagai?) pasimėgavimus krauju. Šlykštu!!! Tik plungėj tokias nesąmones ir rašyt.

 3. Anonimas parašė:

  Baisus žudikas ir tiek!

 4. Gampas parašė:

  Toks provincijos vyrų vyriškumo supratimas. Sušaudyt beginklį padarą, užmušt senuką vienkiemyje jiems labai vuriška. Kietas bičas, vilką automatiniu ginklu sušaudė :). Žavimės visi 🙂 🙂 🙂

 5. Gampas parašė:

  Toks provincijos vyrų vyriškumo supratimas. Sušaudyt beginklį padarą, užmušt senuką vienkiemyje jiems labai vuriška. Kietas bičas, vilką automatiniu ginklu sušaudė. Žavimės visi.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dabar svarbu neužtrenkti durų (0)

Mes dažnokai paburnojame ant valdžios – ir šiokia ji, ir anokia. Betgi mes patys ją renkame. […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas