„Visada jautėmės kaip už mūro sienos“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-05-04

Kasmet, artėjant Motinos dienai, Prezidentūroje pagerbiamos ir apdovanojamos dorus vaikus užauginusios daugiavaikės mamos iš visos Lietuvos. Ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ šiais metais atitenka ir Platelių seniūnijos Rėžgalių kaime gyvenančiai Stasei Ruginienei. Atsiimti apdovanojimo dėl iškilusių sveikatos problemų moteris į Prezidentūrą nevyko.
88 metų sulaukusi S. Ruginienė gimė Telšių rajone, Viešvėnų kaime, darbininkų šeimoje. Be jos, šeimoje augo dar dvi seserys ir brolis. Vaikams teko nelengva dalia – anksti liko našlaičiai. S. Ruginienei tebuvo ketveri metukai, kai neteko tėvelių. Našlaitė augo pas tetą netoli Alsėdžių miestelio. Kiek paūgėjusi apsigyveno pas kitą tetą Platelių seniūnijos Užpelkių kaime. Paauglystėje tarnavo pas ūkininkus. Dovainių mokykloje baigė keturis skyrius.
S. Ruginienė liko viena – brolis ir seserys jau atgulę amžinojo poilsio.
1949 metais rėžgališkė su Stasiu Ruginiu sukūrė šeimą. Pora susilaukė keturių sūnų: Prano, Stasio,Leono ir Sauliaus, tiek pat ir dukterų: Virginos, Mildos, Irutės ir Vilmos.
Sutuoktiniai dirbo Gintališkės kolūkyje. Laisvu laiku S. Ruginis siūdavo drabužius. Na, o nominantė sukdavosi apie namus, mat labai mėgo tvarkyti ir gražinti aplinką. Laisvalaikiu skaitydavo.
Santuokoje Ruginiai išgyveno 38 metus. 1987 m. S. Ruginienės sutuoktinis iškeliavo anapilin. Nuo to laiko moteris sukosi viena, mažiausiajam poros vaikui tebuvo septyneri. Skaudi netektis rėžgališkę aplankė ir 2006 m. Tąkart moteriai amžiams teko atsisveikinti su sūnumi Leonu, o 2010 m. ir su vienu iš dvynių Stasiu.
S. Ruginienė gali pasidžiaugti, jog likę vaikai neišsilakstė po svetimas šalis, visi įsikūrę Lietuvoje. Šiuo metu moteris gyvena kartu su jauniausio sūnaus Sauliaus šeimyna ir dukra Vilma.
„Mama – rūpestinga, sauganti nuo visų ir visko. Visada jautėmės kaip už mūro sienos. Kai šeimoje daug vaikų, jie išmoksta nuolat rūpintis vieni kitais, auga atsakingesni. O dabar smagu subėgti į vieną būrį. Mūsų mama pati geriausia“, – apie gyvenimą gausioje šeimoje pasakojo gerbiamos Stasės dukra Vilma.
Paklausta, kaip ryžosi auginti tokį būrį vaikų, S. Ruginienė patikino, jog gimė tiek, kiek Dievas davė.
Na, o džiaugtis rėžgališkė gali ne tik likusių gyvų vaikų, bet ir 16 vaikaičių bei net 19 provaikaičių meile, rūpesčiu. Tiesa, du anūkus pasiglemžė giltinė.
Žinią, kad pati šalies vadovė įteiks jai medalį, S. Ruginienė sutiko su džiaugsmu. Planavo vykti į Vilnių, tačiau dėl iškilusių sveikatos problemų kelionės teko atsisakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas