„Visų Jūsų kūryba verta Riaubos vardo“

Parašė:  2018-06-18

Taip į parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ dalyvius – jaunuosius menininkus – kreipėsi vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas Jonas Rudzinskas. Praėjusį penktadienį Plungės kultūros centre įvyko jau 18-ąjį kartą rengto šio išskirtinio konkurso uždarymas. Paskelbti geriausieji Žemaitijos jaunieji tautodailininkai.
Stanislovas Riauba – vienas garsiausių Plungės krašto tautodailininkų, kurio vardas žinomas visiems mūsų šalies medžio drožybos sekėjams. Meno kritikai pripažįsta, kad Godelių kaime gyvenusio S. Riaubos skulptūros yra nepaprastai svarbi lietuvių tautodailės žanro dalis. Jo kūryba kupina išradingumo, šmaikštumo ir tautiškumo pajautimo, jo darbai atspindi tradicinės lietuvių skulptūros bruožus tiek savo plastine raiška, tiek ir išmone bei tematika.
„Joks kitas meistras nebuvo taip mylimas, kaip Stanislovas Riauba, žavėjęs ne tik „majednomis“ skulptūromis, bet ir patikima valstietiška išmintimi, vaizdinga šnekta. Kelio pas jį ieškojo daug žymių dailininkų, muziejininkų ir šiaip meno mėgėjų“, – sakė Plungės kultūros centro Tautodailės skyriaus kuratorė Jolanta Miltenė.
Jaunųjų menininkų sąjūdžio Žemaitijoje pavadinimą gavusi paroda-konkursas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“, kaip pripažino Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, yra bene labiausiai lankoma šios įstaigos ekspozicija. Nuo 2001 metų rengiamas konkursas ne tik sėkmingai įprasmina S. Riaubos talento atminimą, bet ir sudaro terpę skleistis lietuvių tautodailės tradicijoms, kurias tęsia jaunimas iš visos Žemaitijos. Kasmet pristatoma šimtai darbų, dalyvauja kelios dešimtys jų autorių. Šiųmetis, aštuonioliktasis, konkursas sulaukė 84 jaunųjų menininkų dėmesio. Iš viso ekspozicijai jie pateikė 350 tapybos, grafikos, skulptūros ir tradicinių amatų kūrinių. Kaip ir įprasta, komisija iš kiekvieno žanro išrinko po geriausią autorių.
Konkurso baigiamojo renginio nepamiršo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Sveikinimo kalboje jis dėkojo jauniesiems menininkams už jų kūrybą, už tradicijų saugojimą, pastebėjo, kad ši paroda-konkursas yra svarbus renginys, nes ugdo talentus, moko gerbti ir saugoti tautinį identitetą. A. Klišonis gražių žodžių negailėjo visiems kūrėjams, tačiau savo simpatijų prizą įteikė Gabrielei Gečaitei iš Plungės „Saulės“ gimnazijos.
Prie sveikinimų prisidėjo ir parlamentaras Andriejus Stančikas. Jis nustebino parodos dalyvius dovana – kelione į Seimą!
A. Stančikas su žmona Sigute ne pirmus metus globoja šį konkursą – įsteigė ir keletą asmeninių dovanų. „Tikiuosi, kad paroda-konkursas gyvuos ir gyvuos. Gal ir ne visi tapsite profesionaliais menininkais, tačiau jūsų kūryba – prisilietimas prie meno, prie mūsų tradicijų – jumyse paliks gerą pėdsaką“, – jauniesiems kūrėjams kalbėjo Seimo narys.
Šių metų jaunųjų menininkų sąjūdžio parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ laureatais tapo šie kūrėjai: Evaldas Kleinauskis (18 m., Plungės technologijų ir verslo mokykla, mokytojas Viktoras Raibužis) – geriausias skulptorius; Liucija Agnietė Nagytė (17 m., Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla, mokytoja Raminta Lupeikienė) – geriausia grafika; Ignas Mikalauskas (14 m., Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla, mokytojas Aleksandras Novakas) – geriausias amatininkas (keramika); Erika Sabaliauskaitė (16 m., Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija, mokytoja Alma Vilnienė) – geriausia tapyba. Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Justinui Kazimierui Vaitkui iš Plungės „Saulės“ gimnazijos. Vaikino mokytojas – V. Raibužis.
Šiais metais pagerbti ne tik talentingi jaunieji menininkai. Atsidėkota ir tiems mokytojams, kurių dėka kaskart konkursas sulaukia vis didesnio vaikų dėmesio. Ypatingi padėkos raštai už tai, kad paruošia visą pulką mokinių, kad puikiai išlaiko jų darbų aukštą meninį lygį ir taip puoselėja tautodailės tradicijas, įteikti V. Raibužiui, Linai Ruginienei, A. Vilnienei, Ingai Šilinskaitei ir A. Novakui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas