Vytas Rutkauskas buvo patekęs tarnybinės etikos sargų akiratin

Parašė:  2018-05-04

Rietavo savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2017 metų veiklos ataskaita per paskutinįjį Rietavo savivaldybės tarybos posėdį, vykusį balandžio 25-ąją, patvirtinta vienbalsiai. Aptariant kontrolierės veiklą politikė Virginija Jakavičienė viešumon iškėlė faktą, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodymu neseniai buvo tirta, ar Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas nusižengė tarnybinei etikai.
Kontrolės ir audito tarnybos ataskaitoje apžvelgiant nuveiktus darbus pažymėta: siekiant, jog Savivaldybės turtas būtų valdomas ir naudojamas, o biudžetas vykdomas teisėtai ir efektyviai, buvo atliktas vienas finansinis (teisėtumo) auditas, o penkiose įstaigose audituoti metinės inventorizacijos rezultatai.
Ataskaitą pristačiusiai kontrolierei Janinai Gedmintienei klausimų turėjo politikė V. Jakavičienė. Socialdemokratė domėjosi, ar tarnyba, dariusi auditą Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, negalėjo užkirsti kelio pažeidimui, kuris neseniai svarstytas Rietavo savivaldybės mero sudarytoje komisijoje.
„Tikrinau muziejaus finansinę atskaitomybę, jokių reikšmingų pastabų neturėjau. Mačiau, kad muziejuje dirbo direktoriaus dukra (Otilija Gricienė – red. pastaba). Su ja teko daug bendrauti dėl turto apskaitos, muziejaus registrų vedimų. Man atrodo, kad darbuotoja labai kompetentinga, yra savo vietoje ir daro gerus darbus muziejui. Jokių abejonių, kad su veikla ar apskaita kas nors būtų negerai, nekilo, o asmeninių ryšių aš nenagrinėjau. Mačiau, kad yra dukra. Sūnus (Vytas Rutkauskas– red. pastaba) buvo ūkio dalyje – su juo nebendravau“, – į klausimą atsakė kontrolierė.
V. Jakavičienei dar kartą pasidomėjus, ar kontrolierė negali užkirsti kelio tam, kad panašūs skundai nenueitų iki Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, J. Gedmintienė kalbėjo: „Kaip užkirsti kelią? Geram darbuotojui pasakyti, kad eitų lauk?.. Iš finansinės pusės nemačiau jokių pažeidimų. Nebuvo jokių išskirtinių direktoriaus įsakymų dėl priedų ar premijų skyrimo dukrai ar sūnui. Viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijų nė vienoje įstaigoje dar netikrinau“.
Į diskusiją įsitraukęs Savivaldybės meras Antanas Černeckis patikslino, kad didžiausia problema – ne tai, kad muziejuje įdarbinti giminaičiai, o tai, kad nenusišalinta nuo tiesioginio vadovavimo jiems. „Čia pamoka ateičiai. Panaši situacija dėl giminystės ryšių buvo jau ir Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Reikėtų visiems pasimokyti. Visų įstaigų vadovams per pasitarimus šnekame apie tai“.
Savo nuomonę šiuo klausimu turėjo ir Juozas Barsteiga: „Visi esame žmonės, galime ko nors nežinoti. O giminaičių yra visur – ir meno mokykloje, ir gimnazijoje, ir kitose įstaigose. Reikia vadovus informuoti, kaip elgtis, kad nepažeistų įstatymų“.
Savivaldybės vadovas diskusiją baigė žodžiais: „Muziejuje pertvarkėme etatus, įsteigta pusė pavaduotojo etato, kad direktoriui nereikėtų tiesiogiai vadovauti giminaičiams. Problema išspręsta, suderinta su Etikos komisija, tad šioje istorijoje dedamas taškas“.
Po posėdžio norėdami patikslinti viešumon iškilusio fakto aplinkybes, dėl kurių ilgametis muziejaus direktorius V. Rutkauskas atsidūrė etikos sargų taikiklyje, susisiekėme su šią situaciją tyrusios komisijos pirmininku. Jonas Eugenijus Bačinskas patikslino, kad VTEK, gavusi skundą, jog direktorius V. Rutkauskas tiesiogiai vadovauja muziejuje dirbantiems savo vaikams, ištirti reikalą pavedė vietos valdžiai. Rietavo savivaldybės mero A. Černeckio sudaryta komisija aiškinosi situaciją ir nustatė, kad muziejaus vadovas tarnybinės etikos reikalavimams nusižengė.
Savo nuomonę žurnalistams dar kartą išsakė ir V. Jakavičienė. Politikė teigė neabejojanti Rietavo garbės piliečio ir patrioto V. Rutkausko atsidavimu savo darbui. „Man nemalonu, kad tiek Rietavui nusipelniusio žmogaus vardas Vilniuje skamba blogame kontekste. Su kontroliere mėginau išsiaiškinti, kaip užkirsti kelią tokioms situacijoms, kaip vieno ar kito vadovo daromas klaidas pastebėtume ir ištaisytume vietoje. Nei direktoriaus, nei jo dukros kompetencija aš net neabejojau“, – kalbėjo politikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas