Žagarėje maurojo net 26 „elniai“

Parašė:  2017-08-01

Tiek kvieslių bandė pamėgdžioti Lietuvos girių elnius, užmaurojančius per savo vestuves.
Žagarėje, šių žvėrių gimtinėje, per liepos 14–16 dienomis vykusį Vyšnių festivalį surengtas atviras respublikinis elnių kvieslių čempionatas. Varžybose dalyvavo svečių iš Lenkijos, Slovakijos ir Latvijos.
Didžiuliame Žagarės dvaro balkone į šventę susirinkusiems čempionato dalyviams „dirigavo“ Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas.
Prieš pat čempionatą tame pačiame balkone nepakartojamus muzikinius sugebėjimus pademonstravo iš Plungės kilę džiazo virtuozai saksofonininkai prof. Petras Vyšniauskas ir jo sūnus Dominykas.
Beje, P. Vyšniauskas yra sukūręs medžioklės ragu išgaunamus signalus ir net išleidęs kompaktinį diską. Jį kitą dieną mačiau savo tėviškėje Plungėje.
Kaip ir tikėtasi, iš visų kvieslių geriausių rezultatų pasiekė lenkai. Nieko nuostabaus – jie yra Europos čempionai.
Taigi šių varžybų nugalėtoju tapo svečias iš Lenkijos Janas Skretuzkis. Antrąją vietą pelnė slovakas Danielis Demeteris. Trečiasis buvo lenkas Tomaszas Gurzinskis. Ir ketvirtąją vietą užėmė Lenkijos atstovas.
Tuoj po jų – Tautvydas Pankevičius (Kauno medžiotojų sąjunga), kuris tapo Lietuvos čempionu. Apie jį naujojoje mano knygoje „Užmaurojo girioj elnias…“ yra straipsnis „Meistras“.
Tarp lietuvių antrasis buvo rokiškėnas Rytis Andriuškevičius. Knygoje irgi yra straipsnis apie jo stebuklingąją dūdelę. Trečiąją vietą pelnė Arvydas Gavėnia iš Jurbarko.
Teisėjai sėdėjo savo būdelėse, kvieslių nematė, tad tik girdėjo imituojamus elnių garsus ir rodė balus. Dalyviai turėjo išgauti garsą suaugusio elnio, kviečiančio pateles į vestuves. Reikėjo išpūsti maurojimą, kai elnias jau turi haremą, kai kviečia varžovą į dvikovą. Išgauti jauno elnio maurojimą ir kitus šių žvėrių leidžiamus garsus.
Nugalėtojams dovanas ir asmenines tauriojo elnio medžioklės licencijas įteikė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, ilgametis Seimo narys Bronius Bradauskas.
Iš minėtų geriausių Lietuvos atstovų bus sudaryta komanda, kuri vyks į Europos čempionatą. Beje, mūsų šalies kviesliai jau yra jame dalyvavę, nors Lietuvos čempionatų dar nebuvo.
Tikėkimės, kad kada nors tokiose varžybose dalyvaus ir Plungės medžiotojai. Jau kai kurie sugeba privilioti elnią, ir belieka tikėtis, jog meistriškumas išaugs tiek, kad galės parodyti sugebėjimus čempionate.
Elnių medžioklė prasideda nuo rugpjūčio 15 dienos. Netrukus miškuose išgirsime įspūdingiausių Lietuvos žvėrių maurojimą. Tuoj pat prasidės jų vestuvės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas