Žemaičių Kalvarijoje – jubiliejinė Miestelio šventė

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-08-04

Paskutinįjį liepos šeštadienį Žemaičių Kalvarijoje vyko jubiliejinė – 20-oji – Miestelio šventė, sukvietusi ypač didelį būrį kalvariškių ir svečių. Nuo ankstyvo ryto žvejų varžytuvėmis prasidėję renginiai baigėsi naktišokiais. Kartu surengtas ir Lelijos festivalis – Žemaičių Kalvarijos ir apylinkių gyventojai buvo kviečiami kurti kompozicijas iš lelijų ir jomis puošti Mažąją baziliką ir jos prieigas.
Tradicinė Miestelio šventė pradėta 11 valandą. Tada iškilmingai pakeltos vėliavos, gatvėmis pragriaudėjo motociklininkai, būgnų muzika susirinkusiuosius pasveikino Julija Jevtušenkaitė, o skambiomis dainomis – Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Crescendo“. Po atidarymo visi buvo pakviesti į Padėkos šv. Mišias, o po jų prasidėjo linksmybės, pramogos, sporto varžybos.
Vieni rungėsi krepšinio aikštelėje, kiti – prie šaškių lentos, treti savo jėgas išbandė automobilių ir žoliapjovių slalomuose, motociklų lenktynėse. Vyko stipruolio rinkimai, vandens karas, pagalvių mūšis, vaikų laukė batutas, kliūčių ruožas, įvairios užduotys ir konkursai.
Vakarinė šventės dalis prasidėjo eisena, į kurią įsitraukė renginyje dalyvaujantys kolektyvai, įvairios įstaigos, įmonės, svečiai.
Prieš ateidami į miestelio aikštę, eisenos dalyviai sustojo prie būsimojo paminklo, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Žemaičių Kalvarijos 765-osioms metinėms paminėti. Abi šios šventės – tik kitąmet, o 18 tonų sveriantis akmuo iš Užbradumės kaimo jau atgabentas. Kadangi paminklas kol kas be jokio užrašo, kalvariškių prašyta teikti siūlymus, ką ant jo parašyti, kaip įamžinti minėtąsias sukaktis. Be to, šalia pagrindinio akmens kiekvienas gali ir savo akmenį pastatyti.
Prieš prasidedant koncertui, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos gyventojus ir svečius pasveikino Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, seniūnas Liudas Gricius. Šventėje dalyvavo ir Savivaldybės tarybos narys Algirdas Pečiulis, dvasininkai Jonas Ačas ir Narsutis Petrikas.
Susirinkusiesiems koncertavo jungtinis Žemaičių Kalvarijos, Platelių ir Alsėdžių pučiamųjų instrumentų orkestras, linijinius šokius atliekantis Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvas „Šokio vizija“, šokėjos iš Gargždų, Salantų, Mažeikių. Puikų pasirodymą surengė po 30 metų atkurta kalvariškių estrados grupė, kuriai vadovauja Rimantas ir Sandra Jazdauskai. Scenoje sulaukta ir svečių: koncertavo pusbroliai Aliukai ir sesutė Silvija, kapela „Bijotaičiai“, grupė „Hiperbolė“.
20-osios Miestelio šventės proga buvo nuspręsta padėkos raštais apdovanoti aktyviausius seniūnijos gyventojus. Kas verti padėkos, sprendė speciali komisija. Kalvariškiai pagerbti už siekį tobulėti, aukštus sporto laimėjimus, Žemaičių Kalvarijos vardo garsinimą, prasmingus darbus, istorijos saugojimą, dvasinių vertybių puoselėjimą, pilietiškumą, nuoširdžią pagalbą, bendradarbiavimą, aktyvią visuomeninę veiklą, kūrybinius sumanymus ir t. t. Padėkos raštai įteikti Domantui Jazdauskui, Lukui Kreišmontui, Steponui Meškauskui, Vytautui Kusui, Alfredui Mikalauskui, Stanislovui Mikalauskui, Lidijai Kazlauskienei, N. Petrikui, J. Ačui, Danutei Mickūnienei, Irenai Klemauskienei, Linai Mažrimaitei, R. Jazdauskui, Arvydui Trumpickui ir jo suburtam „mažajam“ kultūros centrui, Rimai Jokubauskienei, Jolantai Virbickienei, Vidmantui Jonikai, Genei Lukaitei, Rositai Urnikytei, Broniui Kleinauskui, L. Griciui, Zitai Sabaliauskienei.
Pagerbti ir gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai: Danutė ir Jonas Rausčiai, Daina ir Vaidas Raišučiai, Brigita Skarienė, Ieva ir Petras Taujeniai, Dalia ir Vytautas Stonkai.
Medalių negailėta žvejams ir sporto varžybų dalyviams. Tarp žūklautojų nenugalimas buvo Lukas Šiaulys, antrasis – Artūras Jonauskas, trečiasis – Mantas Kunsmonas. Automobilių slalomo rungtį laimėjo Zigmas Kazlauskas, antrąją vietą pelnė Rolandas Venslova, trečiąją – Vladas Trumpickas. Žoliapjoves geriausiai vairavo A. Trumpickas, Tautvydas Trumpickas ir Simonas Mikalauskas. Na, o motociklininkų varžytuvėse pirmasis buvo D. Jazdauskas, antrasis – T. Trumpickas, trečiasis – Edvinas Pocius. Prie šaškių lentos pirmąją vietą laimėjo Artūras Plaipa, antrąją – Romualdas Šlepavičius, trečiąją – Romas Butkus.
Ypač aktyvūs kalvariškiai ir šventės svečiai buvo krepšinio aikštelėje. Jaunesniųjų grupės čempionais tapo „Šeškai“ iš Plungės (Rokas Smilgevičius, Ernestas Žymantas, Nojus Bumblauskis), antrąją vietą užėmė „Efka 2“ iš Žemaičių Kalvarijos (Karolis Draugšas, Ernestas Klibavičius, Ernestas Taujenis, Vaidas Galdikas), trečiąją – plateliškių „PAES“ (Algis Latakas, Mantas Narkus, Vilius Glemža). Vyresniųjų grupės nugalėtojai – „Seduva“ iš Sedos (Andrius Majauskis, Gytautas Kibelkis, Domininkas Vaitkus), antrieji – „Golfas“ iš Plungės (Justinas Žaliaduonis, Deividas Golubevas, Gediminas Stropus, Rokas Smilgevičius), tretieji – „Priešai“ iš Žemaičių Kalvarijos (Paulius Bardžius, Rimvydas Alminas, Vytautas Rimkus, Evaldas Butkus).
Kaip minėjome, kartu vyko ir pirmasis Lelijos festivalis. Gėlių kompozicijas kūrė „Gardų“, Šarnelės, Gegrėnų kaimų bendruomenės, Senelių globos namai, jaunimo klubas „Kartu kvadratu“ ir kiti. Vertinti (o tai daryti galėjo visi) buvo pateikta 11 puokščių. Gražiausiąja išrinkta Jūratės Brezgienės sukurta kompozicija.
Pasak kalvariškių, šis festivalis bus organizuojamas ir kitais metais, tik gal ne kartu su Miestelio švente – laikas priklausys nuo lelijų žydėjimo meto.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas