Žemaiciu žeme priglaude Vyskupa emerita Antana Vaiciu

Parašė:  2008-12-02

Penktadieni Amžinyben palydetas Žemaitijos dvasinis ganytojas, Telšiu vyskupas emeritas Antanas Vaicius.

Velionis buvo pašarvotas Telšiu Šv. Antano Paduviecio katedroje. I katedra pludo minios tikinciuju, norinciu atsisveikinti su Vyskupu ir už ji pasimelsti.
Penktadieni nuo pat ryto už mirusiji buvo aukojamos šv. Mišios, giedamos gedulo atgailos psalmes – egzekvijos. Šv. Mišiu liturgijai vadovavo Telšiu vyskupas J. Boruta SJ, koncelebravo apaštalinis nuncijus arkivyskupas J. St. Zurbriggenas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas A. J. Backis, Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevicius SJ, Panevežio vyskupas J. Kauneckas, Vilkaviškio vyskupas R. Norvila, Šiauliu vyskupas E. Bartulis, Vilniaus arkivyskupo augziliaras vyskupas J. Tunaitis, Panevežio vyskupas emeritas J. Preikšas, Apaštalinio nuncijaus sekretorius mons. J. F. Lantheaume, Lietuvos vyskupu konferencijos generalinis sekretorius mons. G. Grušas, Lietuviu popiežiškosios kolegijos Romoje rektorius mons. P. Šiurys, iš visos Lietuvos susirinke prelatai, monsinjorai, kanauninkai ir didelis burys kunigu.
Pamokslai
Šv. Mišiu metu giedojo iš visos vyskupijos atvyke parapiju choru vadovai, vargonininkai bei choristai, 
užuojautos žodžius susirinkusiesiems sake apaštalinis nuncijus.
Vyskupas J. Boruta SJ per pamoksla laidotuviu dalyviams primine a. a. Vyskupo emerito Antano Vaiciaus nueita gyvenimo kelia, o savo homilijoje kalbejo apie amžinojo gyvenimo vilti, kuria visada skelbe velionis. J. Boruta citavo velionio A. Vaiciaus leidiniuose spausdintus interviu ivairiomis Lietuvai ir Bažnyciai aktualiomis temomis bei klausimais. Kalbedamas Vyskupas pabreže velioni buvus tikra žemaiti – atkaklu, tvirta ir i viska žvelgianti su giedra, humoru ir viltimi.
Mišiu atsisveikinimo žodi tare Panevežio vyskupas ordinaras J. Kauneckas. Jis dekojo a. a. Vyskupui Antanui Vaiciui už paprastumo, tikejimo, uolumo ir meiles kiekvienam žmogui pamokas.
Sirgo
Vyskupas Antanas Vaicius jau ilga laika sirgo Parkinsono liga, sunkiai vaikšciojo. Gydesi savo namuose. Praejusi šeštadieni pasijuto itin blogai. Mirtis Vyskupa emerita pasitiko ligonines reanimacijos skyriuje.
Palydeti Vyskupo i paskutiniaja kelione atvyko kardinolas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas, Romos kataliku bažnycios kanonistas ir diplomatas Audrys Juozas Backis, Lietuvos vyskupai, kunigai, dvi velionio seserys, kiti artimieji, burys tikinciuju. Laidotuvese dalyvavo ir valdžios atstovai: Telšiu rajono meras Valdemaras Ramšas, Telšiu apskrities viršininkas Romualdas Vasiliauskas, Seimo nariai Almantas Petkus, Valentinas Bukauskas, Jurgis Razma ir kiti garbus sveciai. I laidotuves atvyko Klaipedos universiteto rektorius Vladas Žulkus. Vyskupas A. Vaicius buvo šio universiteto Garbes daktaras, Gedimino treciojo laipsnio ordino kavalierius.
Šventoriuje
Vyskupo emerito karsta ant peciu neše Telšiu vyskupijos kunigai. Didžiulis kunigu bei tikinciuju burys pajudejo link Telšiu vyskupijos kurijos ir netoli esancio namo, kuriame paskutiniais metais gyveno velionis.
Vyskupa rengtasi laidoti kriptoje, taciau ši Telšiu vyskupijos sprendima teko keisti vykdant velionio testamenta. A. Vaiciaus valia – buti palaidotam Telšiu katedros šventoriuje, prie Vyskupui dar gyvam esant pastatyto akmeninio Rupintojelio, šalia vyskupu P. Maželio ir J. Pletkaus. Veliono kapas buvo išbetonuotas, antkapis – iš daugybes gyvu geliu žiedu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas