Žemaitijos nacionalinis parkas sulaukė savanorės

Parašė: Toma MIKUTAITĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) 2018-04-27

Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direkcija nuo 2011 metų bendradarbiauja su koordinuojančia organizacija jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ ir priima Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ savanorius.
Europos savanorių tarnyba (EST) – tai jauniems žmonėms skirti tarptautinės savanorystės projektai, kuriais siekiama ugdyti pilietiškumą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai tobulina turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.
ŽNP direkcija savanorių sulaukia jau ne pirmus metus. Jie parke atlieka įvairiausius darbus. Padeda vykdyti lankytojų monitoringą, tvarko rekreacinius objektus ir vietas, veda ekskursijas anglų kalba, teikia informaciją lankytojams ir t. t.
Šių metų balandžio 1 dieną sulaukėme savanorės Elisos Di Marco iš nedidelio Italijos miesto – Aviljanos. Merginai – 26 metai. Ji yra baigusi gamtos mokslus. Savanorė teigia, kad jai labai rūpi šie aplinkosaugos klausimai: gamtos ir biologinės įvairovės išsaugojimas, gamtinių išteklių perdirbimas ir taupymas, švietimas aplinkosaugos srityje ir kt. Elisa tiki didelėmis mažų bendruomenių tinklų galimybėmis bendradarbiauti ir keistis idėjomis visame pasaulyje. Ji įsitikinusi, kad piliečių sąmoningumas ir solidarumas padės sukurti geresnę visuomenę ir tapti lygiems ir pagarbesniems vieni kitiems. Būtent tai ją paskatino dalyvauti savanorystės projekte.
Merginai patinka gamta, ji mėgsta semtis naujos patirties, susipažinti su įvairiomis kultūromis, tad Žemaitijos nacionalinis parkas jai ypač tinkama vieta.
Vos tik atvykusi Elisa įsiliejo į ŽNP direkcijos darbuotojų gretas, greitai mokosi, jau susipažino su parko teritorija, domisi naujais dalykais ir entuziastingai imasi pavestų užduočių. Savanorė direkcijos specialistams padės aptarnauti turistus Lankytojų aptarnavimo centre, vesti ekskursijas ŽNP ekspozicijose anglų kalba ir atliks kitus darbus.
Savanoriai, atvykstantys į Žemaitijos nacionalinį parką, yra didžiulė pagalba direkcijos darbuotojams, ypač turizmo sezonu, kai lankosi daug žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas