Žiūrovams dovanojo premjerą

Parašė: Sigito KAZLAUSKO nuotr. 2018-04-24

Kartu su pavasario vėjais nuskubėjo tradicinės „Teatro dienos Rietave-2018“. Paskutinę festivalio dieną rietaviškiams parodyta Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės komedija „Vilos puošmena“.
Premjeros vakarą Rietavo savivaldybės kultūros centro salė prisipildė žiūrovų, atėjusių į susitikimą su vietos teatralais. Režisieriaus Vinco Andriuškos vadovaujamas mėgėjų teatras „Ruoda“ turi „užsiauginęs“ nemažą vaidybos meno gerbėjų būrį – juk visiems malonu matyti scenoje šeimos narį, giminaitį, kaimyną ar pažįstamą.
Prieš prasidedant premjerai, parodytas etiudas, atkartojantis salės vaizdą. Stebėdami, kaip tarp scenoje išrikiuotų kėdžių savo vietų ieško „žiūrovai“, kaip jie elgiasi teatro salėje, kiekvienas galėjome atpažinti sau artimą elgesio tipažą. Vieniems šis vaizdelis galbūt buvo tik linksma vakaro įžanga, kitiems – akimirka, pakvietusi susimąstyti, kaip elgiamės atėję į renginį.
Prasidėjęs spektaklis mus nukėlė į vilą Palangoje, kurioje gyveno 1932 metais S. Kymantaitės-Čiurlionienės sukurtos komedijos personažai. Scenoje intrigas mezgė rašytojas Jokūbas Žūkla (Rimas Jocius), meilės džiaugsmus ir kančias išgyveno įsimylėjėliai Katriutė Muraitė (Vesta Andrijauskienė) ir Kazys Varaitis (Mantas Viržintas). Savo svajonėse skendėjo turtuolis Ksaveras Kulpa (Viktoras Saukalas), apsupti klastūnų problemas sprendė Petras ir Elena Varaičiai (Paulius Šniauka ir Jūratė Budginienė), Brigita Jomantienė (Ilona Monstavičienė). Kurortu mėgavosi Liucija Sipienė (Julita Rimeikienė) ir gražuolė Patricija (Simona Paulauskienė).
Po smagios komedijos aktoriams ir jų režisieriui V. Andriuškai atsidėkota plojimais ir gėlėmis. Gražių žodžių ir dovanų teatralams negailėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir kultūrą kuruojanti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Bertauskienė.
Padėkota ir festivalio organizatorei Rietavo savivaldybės kultūros centro vadovei Birutei Gedminaitei.
Gėlių jūroje skendintys teatralai premjerinio pastatymo proga sveikino savo režisierių V. Andriušką ir gimtadienius švenčiančius aktorius M. Viržintą ir J. Budginienę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas