
Tęsinys. Pradžia Nr. 1 (2671)
„Plungė“ tęsia gražią tradiciją – verčia laikraščio, kurio išleidome 101 numerį, puslapius ir savo skaitytojams primena įsimintiniausius praėjusių metų įvykius. O jų buvo! Pati ryškiausia miestui data – 2019-ųjų lapkričio 29-oji, kai perkirpta tunelio po geležinkeliu atidarymo juostelė. Politikos padangėje svarbi buvo kovo 3-ioji – savivaldos rinkimų diena. Laikraščiui „Plungė“ reikšminga buvo kovo 11-oji – šventėme savo gyvavimo 25-metį. O kur dar visa kita: įstaigų atidarymai ir jubiliejai, vadovų atleidimai ir naujų paskyrimai, svarbiausi projektai, aktualiausi politiniai sprendimai, rezonansiniai kriminalai ir nelaimės… Tad kviečiame užmesti akį į praeitį.
Pagerbė
nusipelniusiuosius
Tarp jų – Sigitos ir Romo Matulių vadovaujamas Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, kurio spektaklis „Pasaka apie drąsuolį berną“, suvaidintas teatrų konkurse „Šimtakojis“, pripažintas absoliučiai geriausiu Lietuvoje.
Pripažinimu džiaugėsi ir plateliškė pradinukų mokytoja Vitalija Lukavičienė, balandį skynusi laurus „Lietuvos mokyklų apdovanojimuose 2019“. Ji taip pat pripažinta geriausia!
O Žemaičių dailės muziejaus direktorių Alvidą Bakanauską pasiekė tarptautinis įvertinimas – už lenkų ir lietuvių kultūrinio bendradarbiavimo plėtotę Lenkijos valstybė plungiškiui skyrė sidabrinį kryžių „Už nuopelnus“. Pasak A. Bakanausko, šių laurų nusipelnė ne jis asmeniškai, o visas muziejaus kolektyvas.
Apdovanojimais pernai džiaugėsi ir medžio meistro Viktoro Raibužio mokiniai. Net penkių mokytojo ugdytinių darbai pateko į konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ finalą, o Deivido Paulausko drožiniai pelnė pagrindinį prizą – „Sidabro vainikėlį“.
Dvynukai ir net trynukai!
2019-ieji Plungės rajono savivaldybei buvo gana dosnūs naujagimių. O smagiausia tai, kad per metus Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos aštuonios poros dvynukų ir netgi trynukai. Trigubas džiaugsmas aplankė aleksandraviškių Editos ir Ovidijaus Stončių šeimą – jie augina dvi dukrytes ir sūnų.
Naujas vadas
Nuo gegužės mėnesio Plungės rajono policijos komisariatas turi naują vadą – iš pareigų pasitraukus Sauliui Vaičekauskui, jas užėmė šešis konkurentus įveikęs ir konkursą laimėjęs Gintautas Pocevičius. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas naująjį vadovą pristatė birželio 3-iąją. Tuomet jam įteiktas ir portfelis, ir aukštesnio – vyresniojo komisaro – laipsnio antpečiai.
Mažoji kultūros sostinė
Šiuo titulu pernai džiaugėsi ir didžiavosi Kuliai. Lietuvos mažoji kultūros sostinė į pirmąjį renginį visus pakvietė sausio mėnesį, o įvairiausios šventės, koncertai, susitikimai ir kiti linksmi ir rimti susiėjimai tęsėsi ištisus metus. Svarbiausias iš jų – trečiąkart vykęs ir savaitę trukęs Sofijos festivalis – surengtas liepos mėnesį. Visų idėjų generatorės – „trys muškietininkės“: seniūnė Daivutė Petrauskienė, bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė ir kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė. Joms mielai talkino Kuliuose gyvenantis žymus aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis su žmona Raimonda. O kai darbo imasi tokia komanda, rezultatas – super!
Sporto lobis
Sausio viduryje sporto bendruomenė pagerbė vieną aktyviausių savo narių – 60 metų jubiliejų šventusį lengvosios atletikos trenerį Eugenijų Jurgutį. Sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas apie jį sakė: „Džiaugiuosi, kad tuos 60 metų įveikėte kaip sprinteris, nesidairydamas į šalis, neieškodamas intrigų ir kokių nors kliūčių ir priežasčių nedirbti. Tikrai esate lobis ir dovana mūsų rajonui.“
Staigmena tarybai
Vasario mėnesį Savivaldybės taryba svarstė, ar kartu su parapija steigti viešąją įstaigą Plungės bendruomenės centrą. Šis klausimas buvo aptartas ir komitetuose, tad jis – jokia naujiena. Staigmena buvo tai, kad įstaigos steigimo dokumentuose atsirado jos direktorės – alsėdiškės Almos Buivydienės – pavardė, nors komitetų posėdžiuose apie ją net neužsiminta. Tarybos narys Robertas Endrikas, merą Audrių Klišonį pavadinęs vienvaldžiu, mestelėjo: „Gal ir teisingai, bet neskaidriai.“
(Ne)savo noru?
Balandžio pradžioje pasklido kalbos, kad iš Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pareigų traukiasi Leonas Mockūnas. Priežastis? Versijos dvi: viena oficiali – esą direktorius nepedagogiškai elgėsi su vaikais ir iš pareigų traukiasi savo noru, antroji neoficiali – esą tarp L. Mockūno ir mero A. Klišonio perbėgo juoda katė, nes direktorius iš darbo atleido mokykloje dirbusį merui artimą asmenį. Kuri iš priežasčių tikroji – galima tik spėlioti. Pasitraukus L. Mockūnui, mokyklai laikinai vadovauja pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas. Ar jis taps ir nuolatiniu vadovu? Į šį klausimą atsakys konkursas.
Į Ameriką!
Balandį plungiškės moksleivės Agnė Staupelytė ir Gintarė Petraitytė Plungei pranešė džiugią žinią – įveikusios gausų būrį konkurentų, jos laimėjo kelionę į Jungtinėse Amerikos Valstijose organizuojamą verslumo stovyklą. Šia galimybe, kurią suteikia Europos jaunimo informacijos centras „Eurodesk“ ir jo atstovė Plungėje viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, „Saulės“ gimnazijos mokinės, žinoma, pasinaudojo. O grįžusios iš Amerikos galėjo be perstojo dalytis ten patirtais įspūdžiais.
Trumpiausiai. Jauniausias
Be rokiruočių neapsieita Plungės rajono savivaldybės taryboje. Pirmoji įvyko pačioje VIII šaukimo Savivaldybės tarybos kadencijos pabaigoje: vasario mėnesį Audriaus Šapalo, kuris politiko mandatą iškeitė į įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus postą, vietą taryboje užėmė jo partijos kolega, Liberalų sąjūdžio atstovas Artūras Urniežius. Tiesa, vos spėjęs apšilti kojas, po poros mėnesių, jis mandato neteko – taryba baigė kadenciją.
Kita rokiruotė – liepos mėnesį: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Mantą Česnauską, kuris paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, taryboje pakeitė partijos kolega Jonas Mockūnas. Jis – 21-erių studentas – tapo jauniausiu politiku Plungės rajono savivaldybės tarybos istorijoje.
Mažiausiųjų įkurtuvės
Pernai daug džiaugsmo patyrė mažiausieji Kantaučių ir Žemaičių Kalvarijos gyventojai, o dar daugiau jų tėveliai. Mat ir kantautiškiai, ir kalvariškiai šventė darželių įkurtuves. Tai vyko ankstyvą pavasarį, o rudenį turėjo kuo džiaugtis ir mažylius auginančios plungiškių šeimos – papildomos lopšelinukų grupės atidarytos „Saulutės“ ir „Raudonkepuraitės“ darželiuose.
Ačiū medikams
Alvida Jakienė, Vida Kasiulienė, Ramutė Stonkienė, Marytė Mažonienė, Antanas Vilnius, Vida Stonkienė, Bronislava Putriuvienė, Aušra Neimonienė – tai medikai, kuriems pernai už nepriekaištingą darbą dėkojo pats sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tokio dėmesio plungiškiai sulaukė minint Tarptautinę medicinos darbuotojų dieną.
Nauji ratai
Pernai balandį dviem naujais automobiliais džiaugėsi Plungės greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Bet tai, ko gero, niekis, palyginus su tuo, kaip liepą džiaugėsi visi seniūnai, gavę dešimties naujutėlaičių visureigių „Škoda Kadiaq“ raktelius. Tiesa, šios mašinos – ne nupirktos, o išnuomotos. Savivaldybės biudžetui tai atsiėjo 40 tūkst. eurų.
Kas paskolins dvyliktoką?
Toks klausimas kilo liepos mėnesį, komplektuojant bendrojo lavinimo mokyklų klases. Mat paaiškėjo, jog Kulių gimnazijai, kad gautų mokinio krepšelio lėšų dvyliktai klasei išlaikyti, trūksta vieno gimnazisto. Tad kilo dilema – iš kažkur gauti dvyliktoką arba krapštyti Savivaldybės „piniginę“, kuriai klasės išlaikymas būtų atsiėjęs 35 tūkst. eurų metams. Laimei, moksleivis atsirado…
(Bus daugiau)