Lapkričio 17-ąją posėdžiavo Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas. Vietos politikai išgirdo, kad miesto ligoninės personalui didžiulį galvos skausmą kelia neblaivūs pacientai.
Plungės ligoninės veiklos ataskaitą komiteto nariams pristatė šios gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė.
Pasak pavaduotojos, šiuo metu ligoninėje dirba 395 darbuotojai, iš jų 272 – medicinos personalas. Su Valstybine ligonių kasa pasirašyta sutartis suteikti paslaugų už 4,5 mln. eurų per metus. Jau suteikta už 3,5 mln. eurų. Devynis mėnesius ligoninė dirbo pelningai, ir planuojama, kad metus užbaigs turėdama apie 40 000 eurų pelno. Vidutinis šioje įstaigoje dirbančio gydytojo atlyginimas siekia apie 1 000 eurų, slaugytojos – apie 400 eurų (neatskaičius mokesčių). Taupumo sumetimais sumažintas etatų skaičius – atleistos penkios slaugytojos. Keli atleidimo lapeliai įteikti ir ūkio dalies darbuotojams.
Be gydymo stacionare, ligoninė teikia ambulatorines, reabilitacines paslaugas. Pagal besikreipiančiųjų į konsultacinę polikliniką skaičių lyderiai – traumatologai, reabilitologai ir otorinolaringologai. Dienos chirurgijos paslaugų daugiausia suteikė traumatologai, chirurgai.
Kalbėdama apie stacionarines paslaugas, D. Luotienė akcentavo, jog ligonių netrūksta. Ramiau būna vasarą, o lapkričio–sausio mėnesiais pacientų gerokai padaugėja. Per devynis mėnesius Plungės ligoninėje stacionarinis gydymas buvo paskirtas daugiau kaip 4 tūkstančiams žmonių. Vidutiniškai ligoninėje pacientai praleidžia dešimt dienų.
Į gydymo įstaigos paslaugas įeina ir brangieji (kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso) tyrimai. Kompiuterinis tomografas iki spalio 1 dienos buvo panaudotas 1 474 kartus, o magnetinio rezonanso aparatas – vos 215 kartų, nes ligonių kasos moka tik už vieną tyrimą per dieną, nors, pasak pavaduotojos, ligoninė tokių tyrimų galėtų atlikti ir daugiau.
Kalbėdama apie ligoninei iškylančias problemas, D. Luotienė pabrėžė, jog didžiausia ir pagrindinė problema – žmogiškieji ištekliai. Trūksta jaunų specialistų. Nors gydytojų gretas papildė trys traumatologai, oftalmologas, kardiologė pradėjo dirbti visu krūviu, bet to nepakanka. Tad, pavaduotojos manymu, reikia pradėti rimtai galvoti apie jaunų specialistų ruošimą.
„Labai prašytume rimtai pagalvoti ir apie blaivyklos steigimą“, – į posėdžiautojus kreipėsi D. Luotienė. Anot jos, neblaivūs pacientai taip pat didžiulė problema. Neretai jie būna agresyvūs, neramūs, jiems reikia skirti daugiau dėmesio, dėl to kenčia kiti pagalbos laukiantys žmonės. „Turime tokių, kurie į priėmimo skyrių iš gatvės patenka dažnai ir net savo lovas žino“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.
Posėdžiautojai prisiminė, jog blaivyklos klausimas buvo keliamas ne kartą, bet vis „numirdavo“ nesulaukęs rimtų diskusijų. „Gal reikėtų prie šito klausimo dar kartą sugrįžti?“ – svarstė komiteto narys Kęstutis Buividas.