Dalijimosi vienu patiekalu idėja pamažu virsta jaukia tradicija. Pozityvios emocijos per maisto dalijimąsi kuriamos ne tik šeimos ar draugų susitikimų metu, bet ir valgant vakarienę, pusryčius dviese. Svarstote, kaip paruoštą maistą sumaniai serviruoti viename inde? Toliau – 3 naudingos idėjos ir įžvalgos, kokia pridėtinė vertė slepiasi už šio gražaus įpročio.
Vienas indas: įdomus ir patogus serviravimas
Visai nesvarbu, keliems žmonėms kuriama nedidelė lėto valgymo šventė, tam reikalingas tinkamas indas. Tokio patiekalo idėja siejama su dviem pagrindiniais kriterijais: vienas indas ir išvaizdus, įdomus pateikimas. Tam, kad derėtų tiek estetiškos detalės, tiek patogios funkcijos, verta paieškoti abi savybes atspindinčio gaminio.
Keptuvė
Unikaliai atrodo ir išskirtinį pojūtį kuria šiltas maistas, ant stalo patiekiamas kepimo inde. Namuose besisukančių šefų itin pamėgtos ketaus keptuvės, kurios pritaikytos įvairiems maisto paruošimo būdams. Kokybiškos ketinės keptuvės tiesiog padedamos ant specialios ar bet kokios turimos medinės lentelės ir pristatomos svečiams, sau ir antrajai pusei. Beje, dažniausiai juoda tokių gaminimo indų danga yra puikus fonas, išryškinantis spalvingus kūrinius – profesionalūs šefai teigia, kad paruoštas maistas turi būti ne tik kupinas skonių, bet ir gausus spalvų.
Medinė lentelė
Labiau tradicinis, šaltiems produktams tinkamas variantas – medinės lentelės. Jos nebūtinai turi būti specialiai pritaikytos serviravimui, galima sumaniai panaudoti virtuvėje turimą didesnį gaminį. Kelios dalijimosi idėjos: krosnyje kepta pica, įdaryti prancūziški rageliai, sumuštiniai, vieno kąsnio degustaciniai užkandžiai. Tiesa, kadangi toks patiekimui naudojamas virtuvės reikmuo nėra visai užpildomas maistu, verta pasistengti ir dekoruoti tuščią plotą. Medis itin dera su organiškais produktais – tinka įvairių rūšių salotų lapai, valgomų gėlių žiedlapiai, uogų šakelės.
Serviravimo padėklai
Norite išties nustebinti? Tuomet serviravimo ekspertai pataria pasidairyti į specializuotus indus. Vienas tokių galėtų būti stiklinis padėklas su sunkiu dekoruoto, storo stiklo dangčiu. Taip patiekti pusryčiai paliks antrąją pusę be žado ir įprastą vėlyvo ryto ritualą pavers ypatingu. Jei planuojate paruošti karštų degustacinių kąsnelių vakarienę, bet nenorite naudoti standartinio medinio padėklo, verta apžiūrėti akmens skalūno gaminius. Tamsus akmuo suteikia foną spalvingam maistui, kuria prabangos pojūtį.
Iš kokio indo dalijamės patiekalu, išties nėra taip svarbu, kaip pats faktas, jog tai darome. Pasirodo, reguliariai praktikuojama tradicija turi moksliškai įrodytą teigiamą poveikį. Geriausia dalis ta, jog šis nėra tik tuo momentu kuriama gera emocija, bet ir nauda ilgoje laiko perspektyvoje.
Ypatingas ritualas
Antverpeno universitete vykdytas tyrimas parodė – dalijimasis maistu turi didelę įtaką mūsų socialiniam elgesiui. Charlotte de Backer vadovaujamos apklausos rezultatai atskleidė, jog Belgijoje esančios mokymo įstaigos studentai, kurie šeimoje aktyviai praktikavo dalijimąsi maistu, buvo socialesni, bendruomeniški, net labiau linkę į altruistinius poelgius. Manoma, kad ritualas lavina asmenines kiekvieno savybes: sąžiningumą, teisingumą, moko dalytis, valdyti godumą.
Sąmoningas, lėtas valgymas, bendrumo kūrimas – ar reikia geresnės motyvacijos iš naujo įvertinti ir praktikuoti dalijimosi maistu tradiciją? Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą patiekėte vieną didelę porciją visiems, ko gero, pats laikas leistis į nuostabią skonių kelionę!