Redakciją pasiekė netikėta žinia, Plungės mieste papokštavo gamta. Žaliojoje g. esančiose privačiose valdose šulinyje kaupiasi karštokas vanduo. Praėjusį antradienį jo temperatūra buvo 46 laipsniai (pagal Celsijaus skalę).
Sunku pasakyti, ar tai – stebuklas, gamtos išdaiga ar žmogaus veiklos padariniai. Tokio atvejo Plungėje, panašu, dar nebuvo buvę, kad privačiame šulinyje galima būtų pasisemti gana karšto vandens. Kaip sakė „stebuklingojo“ šulinio šeimininkė Irena Brezgienė, jokios paslapties ji nesauganti. Kodėl taip yra, iš kur toks vanduo atsiranda, nė pati nežinanti.
Ji atviravo, kad vandens temperatūra 16 metrų gylio šulinyje pakylanti net virš 50 laipsnių. Nuvykus į vietą ir pamatavus specialiu termometru, praėjusį antradienį užfiksavome 46 laipsnius.
„Aš nė pati nežinau, kur kreiptis, gal reikėtų šį vandenį ištirti?.. Prieš kiek laiko susisiekiau su Plungės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais, jie tikino, jog tokius atvejus nagrinėti – ne jų kompetencija, tiesa, prasitariau, kad gėrimui šio vandens nenaudojame“, – kalbėjo pašnekovė.
Moteris sakė išgarsėti tikrai nenorinti ir nematanti reikalo girtis. Ji pastebėjusi, jog prieš mėnesį atsitikęs keistas dalykas – atidarius šulinį, į viršų pliūptelėję garai. Karšto vandens šulinyje ji nesitikėjusi aptikti, nors buvę, kad aplink minėtą šulinį žiemą tirpęs sniegas.
Ji tikino, kad šis vanduo esąs geras, nenuodingas. Iš vakaro ji prisileidžiantį vonią, kad vanduo kiek atvėstų ir būtų galima juo daržus palaistyti. Karštu šulinio vandeniu ji plaunanti indus, tiesa, juos po to nuskalaujanti bėgančiu iš čiaupo vandeniu. Šulinio vandenyje mirkanti skaudančias kojas. Su šiuo keistu reiškiniu moteris jau susigyvenusi.
I. Brezgienė atviravo, kad ši keistenybė nerimą kelianti kaimynams. Anot jos, vandens mėginiai tiriami Telšiuose, o ji nežinojusi, kad taip ilgai šiltas vanduo šulinyje išsilaikys, vylėsi, jog tai laikina. Ji sakė, kad jau beveik mėnuo, kai taip nutiko, tad būtinai paimtus mėginius veš į Telšius ištirti vardan savo ir kaimynų ramybės.
O gal vandenį šulinyje pašildė trūkusi šiluminė trasa? Nejau šiuolaikinis žmogus stebuklais patikės? Juk Golfo srovės Plungėje nėra.
Susisiekus su Plungės šilumos tinklų Technikos direktoriumi Romu Luote, paaiškėjo, kad šiluminės trasos šioje gatvėje tikrai nėra. Netgi trūkusi kanalizacija gruntinių vandenų nepasiektų. Specialistas patikino, jog, trūkus šiluminei trasai, būtų pastebimi vandens nutekėjimai, ko šiuo metu įmonėje nėra. Jam sunku buvo patikėti, kad Plungės mieste esančiame šulinyje atsirado šiltas vanduo. Juolab kad prišildyti tokį kiekį vandens prireiktų be galo daug energijos. „Jei šeima sugebėtų šiuo vandeniu apsišildyti namą, – taptų milijonieriais,“- juokavo specialistas.
Plungės rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Algirdas Žulpa svarstė, galbūt kaltas į šulinį įleistas vandens siurblys. Trūkus siurbliui, gali užkaisti vanduo, kuris yra elektros srovės laidininkas, tad srovė gali „nutrenkti“ žmogų. Šiuo atveju vertėtų kreiptis į gaisrininkus.
Telefonu susisiekę su šulinio savininke, išsakėme A. Žulpos informaciją. Ji patikino, kad vandens siurblys veikia gerai, nėra įtrūkęs, yra tikrinamas. Vos aptikus karštą vandenį šulinyje, jos vyras iškart patikrino siurblį.
Pasak A. Žulpos, vandens tyrimai atliekami Telšiuose, jie yra mokami, nelabai brangūs. „Padėsiu moteriai vandenį ištirti. Bandysiu tarpininkauti, kad vanduo būtų patikrintas.“- patikino A. Žulpa.
Na čia tikrai ne vandens siurblio problema, panardinami siurbliai patikimi, įdomu kas iš tikrųjų lėmė tą karštą vandenį šulinyje 🙂 https://technobaltic.lt/lt/produktai/vandens-siurbliai/panardinami-vandens-siurbliai/