Ketvirtadienį į kasmėnesinį posėdį rinkosi Savivaldybės tarybos nariai. Šįkart, be kitų klausimų, jiems pristatytos ir Savivaldybės merės bei Savivaldybės administracijos direktoriaus metinės veiklos ataskaitos.
Merė Elvyra Valerija Lapukienė, pristatydama metinę savo veiklos ataskaitą, tarybos nariams priekaištavo, kad šie dažnai nedalyvauja komitetų posėdžiuose. Anot jos, į tarybos posėdžius politikai susirenka gana gausiai, o štai į komitetų – dažniausiai po tris iš penkių. „Kur kas geriau, kai diskutuoja ir vienokį ar kitokį sprendimą priima ne trys, o visi penki komiteto nariai“, – kalbėjo merė.
Priekaištų E. V. Lapukienė turėjo ir Savivaldybės administracijos direktoriui Albertui Krauleidžiui. Tie priekaištai – dėl konkursų. Anot merės, organizuojant konkursus didelės vertės projektams (100 tūkst. Lt ir daugiau), Savivaldybės administracija turėtų pasitarti ir su Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariais. Tuomet visiems viskas būtų aiškiau, sąžiningiau, skaidriau.
Be to, merė sakė esanti dėkinga visuomenei – kad nėra abejinga, kad informuoja apie negeroves. „Anksčiau daug žmonių kreipdavosi norėdami išsakyti savo pastabas dėl darbų miesto parke, dabar – dėl Plungės kultūros centro renovacijos. Ačiū jiems“, – kalbėjo E. V. Lapukienė.
Merės ataskaitai taryba pritarė sutartinai, o štai Savivaldybės administracijos direktoriaus A. Krauleidžio ataskaita dalies politikų netenkino.
Tarybos narys R. Endrikas sakė ir E. V. Lapukienės, ir A. Krauleidžio norįs paklausti, kodėl iš darbo neatleidžiami skyrių vadovai ir specialistai, kurie prastai dirba, nuolat netinkamai parengia konkursų medžiagą. „Ar Savivaldybė su tais darbuotojais apsiženijusi, kad negali pakeisti jų kitais, kompetentingais?“ – priekaištavo tarybos narys.
A. Krauleidis daugiausiai pylos gavo dėl konkursų – kad savo rankose turi pinigus, bet neturi svertų, kam gali juos patikėti, kad vėliau nebekontroliuoja konkursus laimėjusių įmonių ir t. t. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, konkursus laimi tie, kurie pasiūlo mažiausias kainas. Tačiau mažiausios kainos toli gražu nereiškia geriausios kokybės. Na, o darbų kontrolei yra specialistai – techninės priežiūros vadovai.
Tarybos narys Audrius Klišonis A. Krauleidžio ataskaitoje pasigedo duomenų apie tam tikrus nuostolius – kiek Savivaldybės biudžetui atsiėjo bylinėjimasis teismuose. Direktorius sakė dabar tokios informacijos neturintis, bet tikrai galįs ją pateikti vėliau.
Nemažai akmenų skriejo ir į UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Vaitkaus daržą – kad įmonėje dirba net 23 darbuotojai (buvo kalbėta, kad dirbs 11), kad bendrovė jau renka rinkliavą už 2009 metus, nors Savivaldybės taryba nėra patvirtinusi šių metų įkainio, kad padidėjo įmonės sąnaudos ir t. t. A. Vaitkus sakė kolektyvo neformavęs – tokį radęs išėjus Vidimantui Domarkui, o darbuotojų skaičių padidinęs tik vienu. Nesutiko jis ir su A. Klišonio priekaištais, kad neteisėtai renkama rinkliava už šiuos metus – esą bendrovės valdyba pritarė, kad įkainis turi likti toks pat.
Šįkart taryba tvirtino Savivaldybės žinioje esančių įstaigų, įmonių, uždarųjų akcinių bendrovių 2008 metų finansines ataskaitas. Už borto liko tik UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centras, kurio ataskaita „nepraėjo“ pro Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetą. Mat išklausę, kaip pernai dirbo minėtasis centras, komiteto nariai bendrovės direktoriui Algirdui Vaitkui turėjo nemažai klausimų. Deja, nei jis, nei įmonės buhalterė į daugelį atsakyti negalėjo. Todėl atliekų tvarkytojams paliepta parengti naują ataskaitą.
Patvirtintas sąrašas kaimo objektų, kurie, kaip tikima, bus atnaujinami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Pirmiausia bus renovuojamas buvusio Stanelių vaikų darželio pastatas, paskui – Alsėdžių lopšelis-darželis, Babrungo seniūnijos administracijos pastatas, Gegrėnuose esantis pastatas, kurį numatoma pritaikyti bendruomenės reikmėms. Rezerviniais įrašyti Žlibinų kultūros centro Glaudžių filialas ir Paukštakių seniūnijos administracijos pastatas. Darbams galvojama gauti 2,4 mln. Lt.
Nemažai diskusijų kilo dėl nerūkymo zonų Plungės mieste nustatymo. Tiksliau dėl to – leisti ar ne rūkyti Senamiesčio aikštėje. Juolab kad ten esančiose lauko kavinėse bus galima rūkyti, o pačioje aikštėje – ne. Pasitarę tarybos nariai nutarė: švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose, Savivaldybės administracijos, seniūnijų pastatuose bus draudžiama rūkyti, o Senamiesčio aikštėje – tik rekomenduojama nerūkyti.
Tvirtindami didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo specialiojo plano korektūras, politikai vėl įsivėlė į diskusijas. Jas sukėlė sumanymas kone pačiame miesto centre, J. Tumo-Vaižganto ir Sinagogų gatvių sankirtoje, statyti ne 3 000 kv. m, o iki 5 000 kv. m ploto prekybos centrą. „Į miesto vidurį įdėsim tokį didžiulį pastatą, dėl kurio atsiras daugybė eismo problemų: kaip prie jo privažiuosime, kur statysime automobilius ir pan. Kamščiai – neišvengiami. Ar mes jų norime?“ – klausė A. Klišonis. Nutarę, kad šiuo klausimu turėtų būti pateikta daugiau informacijos, tarybos nariai nutarė jį atidėti kitam kartui. Kad visiems viskas būtų aišku, į kitą posėdį žadama pakviesti ir sklypo, kuriame planuojama statyti prekybos centrą, savininkus – tegu išdėsto savo planus ir vizijas.