Balandžio 26-oji Rietave, Oginskių kultūros istorijos muziejuje, surengta Atminimo šventė, skirta didžiajam Lietuvos kompozitoriui ir dailininkui M. K. Čiurlioniui atminti.
Rietavo parke esančioje vadinamojoje Muzikantų saloje, kur esą grodavo Rietavo ir Plungės orkestrai, M. K. Čiurlioniui atminti pasodintas ąžuoliukas, Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei – liepaitė. (Šiemet sukako 100 metų, kai Šateikių bažnyčioje susituokė M. K. Čiurlionis ir Sofija Kymantaitė.) Plungės Mykolo Oginskio ir Rietavo Bogdano Oginskio orkestrų draugystei atminti skirtos dvi obelaitės. Medeliai pasodinti grojant Rietavo meno mokyklos moksleiviams. Pasak muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko, taip Rietave plečiama kultūrinė erdvė. Ir viena vieta ne bevardė, ir kita – tik užtraukta plėnimis, kurias būtina nubraukti.
Besirenkančiuosius į muziejų maloniai nuteikė iš įrašo skambanti M. K. Čiurlionio muzika. Pasak V. Rutkausko, Rietavo muziejininkai ir kiti kultūros puoselėtojai senokai brandino svajonę Rietave įprasminti M. K. Čiurlionio atminimą, visuomenei vis priminti apie didžiojo menininko gyvenimą ir kūrybinį palikimą. Anot V. Rutkausko, turime būti dėkingi kunigaikščiui Mykolui Oginskiui, kad 1889 m. į jo dvaro orkestro mokyklą iš Druskininkų mokytis atvyko talentingas keturiolikmetis Kastukas. Jaunasis fleitininkas ne kartą grojo jungtinio brolių Bogdano ir Mykolo orkestro koncertuose Rietave. M. Oginskio remiamas, M. K. Čiurlionis galėjo studijuoti Varšuvos ir Leipcigo konservatorijose.
M. K. Čiurlionio Atminimo šventę Rietave padėjo surengti M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, minintis savo veiklos trejų metų sukaktį bei ketvirtąjį sezoną tęsiantis labdaringų, edukacinių, meninių renginių ciklą „Nacionalinio paveldo išsaugojimui – aktyvi pilietinė iniciatyva“.
M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo atstovas Gintautas Ivinskas papasakojo, kad šį – 58-ąjį – renginį norėta organizuoti balandžio 10-ąją, prisimenant M. K. Čiurlionio mirties dieną, tačiau teko atidėti vėlesniam laikui – balandžio 26-ajai. Svečias pakvietė tylos minute pagerbti M. K. Čiurlionio atminimą. Po to padėkojo merui Antanui Černeckiui ir grupei rietaviškių, prisidedančių prie kultūros paveldo išsaugojimo. Meras A. Černeckis padėkojo M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondui – už istorinės kultūros gaivinimą ir puoselėjimą.
Po oficialių kalbų gausiai susirinkę rietaviškiai klausėsi įstabaus koncerto, kurį dovanojo fortepijoninis trio „Kaskados“ (tarptautinių konkursų laureatai Albina Šikšniūtė, Rusnė Mataitytė, Edmundas Kulikauskas), dainininkės Aušra Liutkutė, Vilija Mikštaitė, pianistė Ingrida Milašiūtė.
Muziejuje apžiūrėta M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų paroda, muziejaus kieme – M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo kaupiama paroda „Aplankyti paveldo objektai“.