Sausio 12-ąją į Savivaldybę buvo pakviesti Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamos respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatai, daugkartiniai dalyviai. Meras Audrius Klišonis jiems įteikė padėkos raštus, pakalbėjo su jais apie menininko dalią, išklausė pasiūlymus.
Už kūrybinę veiklą, nuopelnus saugant ir puoselėjant krašto tradicijas Savivaldybės vadovas padėkos raštu apdovanojo „Aukso vainiko“ nominacijos laimėtoją kryždirbį Antaną Vaškį ir „Mažojo vainikėlio“ (trečiosios vietos) laimėtoją Vytą Jaugėlą. Už tradicijų puoselėjimą – daugkartinį parodos dalyvį Kazimierą Striaupą.
Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė susirinkusiesiems atskleidė, kad A. Vaškys 2007-aisiais buvo pirmasis kryždirbys, atsiėmęs minėtąjį apdovanojimą. „Būti tarp pirmųjų Lietuvoje – didelis dalykas. Jei žiūrėsime apskrities mastu, tai turime daugiausia vainikų. Ko gero, kitąmet žemaičių į šią parodą nebekvies“, – juokavo A. Kuprelytė. Pasak jos, nėra nė vieno rajono, kurio liaudies meistrai turėtų du aukso vainikus.
Paprašyti papasakoti apie savo kūrybą, pagerbtieji nedaugžodžiavo. A. Vaškys atvirai kalbėjo, jog jis nėra tautodailininkas, nes iš to, ką sukuria, gyvena: „Neturiu tokios prabangos kurti taip, kaip noriu. Darau tai, ko užsakovai nori.“ Kryždirbys sakė, kad daugiausia dirba kaip restauratorius, remdamasis tradicijomis.
Menininkai, pasinaudodami proga, kad juos pasikvietė vietos valdžia, išsakė ir savo pasiūlymus. Anot A. Vaškio, nuvykus į Telšius net pavydas suima matant, kad kūrinių, puošiančių įvairias kaimynų erdves, atsiradimą parėmė Plungės verslininkai. „Siūlyčiau išnaudoti menininkų potencialą miestui papuošti. Ir nebūtinai tai turi būti tradiciniai menai, modernusis menas tam tikrose erdvėse taip pat surastų savo vietą“, –
svarstė liaudies meistras. Jam pritardama A. Kuprelytė siūlė pagalvoti ir apie tai, kaip papuošti kiekvieną kelią į miestą, kad keleiviams įstrigtų atmintin. Meras pažadėjo į šias pastabas būtinai atsižvelgti.