Vasario 27-ąją, po dienos darbų, į Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą rinkosi mokytojo metodininko Artūro Urniežiaus buvę ir esami mokiniai, jų tėvai ir artimieji. Tą vakarą skambėjo ne tik pučiamųjų instrumentų muzika, bet ir patys gražiausi sveikinimai pedagogui, mininčiam 25 metų pedagoginio darbo ir asmeninį – 50 metų – jubiliejų.
Šalia kiekvieno talentingo muzikanto keliauja ir jo mokytojas, padėjęs žengti pirmuosius žingsnius muzikos kelyje, vėliau patardamas, skatindamas kūrybiniams ieškojimams ir galiausiai besidžiaugiantis laimėjimais. Vienas iš tokių pedagogų – A. Urniežius, daug metų Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje puoselėjantis pučiamųjų instrumentų muzikavimo tradicijas ir šiais instrumentais mokantis groti vaikus ir jaunimą.
Renginio vedėjai šventės dalyvius „vedžiojo“ pedagogo nueitu muzikos keliu. Žinoma, prisimintas ir pirmasis jubiliato mokytojas, pasėjęs meilės pučiamųjų instrumentų muzikai sėklą, Pranas Škimelis.
Tuometinės Plungės muzikos mokyklos kolektyvą A. Urniežius papildė dar studijuodamas Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakulteto paskutiniame kurse. Vedamas jaunatviško maksimalizmo, troško kuo daugiau pasiekti, pedagoginio darbo paslapčių mokėsi iš vyresnių kolegų. Nuo pirmųjų darbo metų pedagogas su savo ugdytiniais dalyvauja įvairiuose pučiamųjų instrumentų konkursuose ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, pelno nugalėtojų vardus.
Individualūs laimėjimai
2009 metais konkurse „Jūros fanfaros“ Klaipėdoje trimitininkas Valdas Vengalis (šiuo metu mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje) tapo diplomantu, 2011-aisiais trimitininkas Žygimantas Stongvilas laimėjo trečiąją vietą, trimitininkas Vilius Laureckis (dabar mokosi Stasio Šimkaus konservatorijoje) ir tūbininkas Nerijus Jakubauskas – antrąsias vietas, tūbininkas Mindaugas Rimkus (mokosi Stasio Šimkaus konservatorijoje), trombonininkas Jokūbas Serapinas, eufonininkas Povilas Lingė pelnė diplomantų vardus.
Juozo Pakalnio konkurse 2012-aisiais V. Laureckis ir trombonininkas Ričardas Rimkus (dabar mokosi Stasio Šimkaus konservatorijoje) užėmė pirmąsias vietas, N. Jakubauskas – antrąją, J. Serapinas ir M. Rimkus gavo bronzos apdovanojimus. 2014 metais Ž. Stongvilas džiaugėsi antrąja vieta, N. Jakubauskas, trombonininkas Lukas Vasiliauskas ir J. Serapinas – trečiosiomis.
2014 metais tarptautiniame 9-ajame varinių pučiamųjų instrumentų konkurse Latvijoje, Saldaus mieste, L. Vasiliauskas laimėjo antrąją vietą, o P. Lingė, J. Serapinas, Ž. Stongvilas ir N. Jakubauskas sulaukė aukščiausių įvertinimų.
Orkestras ir ansamblis
2001 metais A. Urniežius pradėjo vadovauti meno mokyklos pučiamųjų instrumentų skyriui ir mokyklos orkestrui, kuris aktyviai įsitraukė į koncertinę veiklą ne tik rajoniniuose, bet ir šalies bei užsienio renginiuose.
Orkestre groja 11–17 metų pučiamųjų skyriaus mokiniai. Per metus kolektyvas surengia apie 30 koncertų. Jaunieji muzikantai – daugkartiniai dainų švenčių dalyviai, jėgas išbando regioniniuose, respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, kur pelno laureatų vardus. Gabiausieji groja bigbende. Koncertuota Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Makedonijoje.
2008 metais pradėjo gyvuoti ansamblis „Padūkėliai“. Kolektyvas sėkmingai koncertavo ne tik savo rajone, bet ir kituose miestuose. Dabar groja jau penktoji „Padūkėlių“ karta.
Šventės dalyviai turėjo progos išgirsti konkursų laimėtojų ir buvusių A. Urniežiaus mokinių solo atliekamus kūrinius, dalies orkestro ir jaunųjų „Padūkėlių“ muzikavimą.
Už puikų darbą pedagogui dėkojo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Padėkos raštą įteikė Mykolo Oginskio meno mokyklos vadovė Genovaitė Žiobakienė. Naujų iššūkių ir pergalių linkėjo Stasio Šimkaus konservatorijos dėstytojai, buvę ir esami mokiniai, pedagogų bendruomenė.
„Labai džiugu matyti, kad mokinys pralenkė mokytoją. Aš išmokiau apie 100 dūdininkų, tai linkiu padvigubinti mano rezultatą“, – sveikindamas A. Urniežių kalbėjo pirmasis jo mokytojas P. Škimelis.