Balandžio 27-ąją minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Ta proga balandžio 24-ąją Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje buvo surengta šventė, kurios metu pagerbti geriausieji šalies gydytojai ir slaugytojai. Tarp įvertintųjų – ir plungiškiai: neseniai 60-metį atšventęs Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Vidaus ligų skyriaus vedėjas Boleslovas Kazlauskas. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius abiem gydytojams įteikė Vyriausybės padėkos raštus.
Per šventę buvo pagerbti ir apdovanoti nusipelnę šalies gydytojai, kiti sveikatos apsaugos darbuotojai. Šiais metais įsteigti ir nusipelniusio šalies slaugytojo apdovanojimai. Pasižymėjusiesiems įteikti garbės ženklai, be to, gausus būrys medikų gavo Vyriausybės padėkos raštus.
Plungės ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjui B. Kazlauskui Vyriausybės padėkos raštas įteiktas už ilgametį sąžiningą darbą. Mat jo mediko darbo stažas – 41 metai, 37-erius iš jų atidavė mūsų miesto ligoninei ir plungiškiams pacientams.
Garbingą apdovanojimą gavęs B. Kazlauskas sakė jaunystėje net nesvajojęs tapti gydytoju. Jo noras buvo dirbti laivo kapitonu. „Kadangi Lietuvoje aukštosios mokyklos, ruošiančios jūrininkus, nebuvo, pradėjau galvoti, kad galiu stoti į mediciną – gal kaip gydytojui pavyks į jūrą išplaukti“, – prisiminimais dalijosi B. Kazlauskas. Jaunas pasvalietis taip ir padarė – baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno medicinos akademiją. Po šešerių studijų metų internatūrai pasirinko Plungę – kad būtų arčiau jūros.
Netrukus jaunas gydytojas kartu su dviem draugais pabandė įsidarbinti laive. Tačiau iš trijulės vizą pavyko gauti tik Boleslovui. Pirmąkart į jūrą laivu „Tarybų Lietuva“ jis išplaukė 1975 metų rugpjūčio 5 dieną – per savo gimtadienį. Laivai, kuriuose B. Kazlauskas dirbo gydytoju, į namus negrįždavo po pusę metų. Žvejybiniame laivyne medikas praleido ketverius metus, aplankė Maroką, Mauritaniją, Senegalą, Kanarų salas ir daug kitų kraštų. Po to grįžo į Plungės ligoninę – to norėjo ir žmona, ir tuometinis vyriausiasis ligoninės gydytojas Vytautas Skridaila. O kodėl gydytoją taip traukė jūra? Sako norėjęs pakeliauti, pamatyti kitas šalis, pažinti jų kultūrą.
Grįžęs į Plungę, 1978-ųjų pabaigoje, B. Kazlauskas kelis mėnesius dirbo Greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, paskui – vyr. gydytojo pavaduotoju laikinojo nedarbingumo pažymėjimų klausimais. 1984 metais jis pradėjo dirbti pavaduotoju gydymo reikalams, o nuo 1988-ųjų vadovauja Vidaus ligų skyriui. „Nebuvau čigonas, nekeliavau iš ligoninės į ligoninę – visus 37 metus praleidau čia, Plungėje. Ir kelti sparnų iš čia tikrai nebeketinu“, – kalbėjo medikas.
B. Kazlauskas pasakojo, kad vaikai jo pėdomis nepasekė – mediko kelio nepasirinko: „Žinodamas, koks sunkus ir atsakingas yra gydytojo darbas, niekada savo vaikų ir neskatinau rinktis mediciną. Juolab šiais laikais, kai gydytojas prilygintas paslaugų teikėjui.“ Vyriausybės padėkos raštą gavusio mediko nuomone, būtina keisti ir politikų, ir visuomenės požiūrį į mediciną ir šios srities darbuotojus. „Jei niekas nesikeis, po dešimtmečio Lietuvos ligoninėse nebebus kam dirbti. Jauni gydytojai kelia sparnus į užsienį – nes ten ir požiūris kitoks, ir už darbą padoriai atlyginama“, – tokia B. Kazlausko nuomonė.