Sveikatos ir grožio klinika, kuri įsikūrusi Plungėje, Telšių g. 13, savo klientams siūlo naują paslaugą, kurią teiks puiki jauna specialistė – refleksoterapeutė Orinta Vitkutė. Jungtinėje Karalystėje, Kardifo universitete, mokslus baigusi mergina daugiau nei šešerius metus dirbo šios šalies privačiose klinikose ir holistiniuose centruose. Kadangi širdis vis traukė grįžti į Lietuvą, Orinta taip ir padarė – susikrovė lagaminus, parvyko namo ir nuo šiol rūpinsis jau ne anglų, o savo kraštiečių sveikata ir gera savijauta. Apie tai, kas yra refleksoterapija ir kodėl studijavo būtent šią medicinos sritį, – pokalbyje su Orinta Vitkute.
– Iš kur esate kilusi, kaip atsidūrėte Jungtinėje Karalystėje?
– Esu iš Priekulės, o į Jungtinę Karalystę išvykau 2008 metais studijuoti koledže. Mokiausi kosmetologijos ir holistinių terapijų. Vos pradėjusi studijas, iškart supratau, kad pastaroji sritis man itin įdomi, traukianti, priimtina. Viena iš holistinių terapijų yra refleksoterapija, tačiau tame koledže refleksologijos mokslas nebuvo dėstomas. Kadangi buvau išbandžiusi refleksoterapijos procedūras ir man jos labai patiko, norėjau gilintis būtent į šią sritį, todėl po metų nusprendžiau keisti koledžą.
– Ar nesigailėjote pakeitusi koledžą? Ar džiaugėtės savo pasirinkimu?
– Išties nesigailėjau ir labai džiaugiausi. Studijoms pasirinkau Bristolį, kur koledže studijavau išsvajotąją refleksoterapiją, o lygiagrečiai – dar ir kosmetologiją. Nors iš pradžių atrodė, kad refleksologija – labai sudėtingas, neįkandamas mokslas, tačiau dėjau visas pastangas, kad tik kuo geriau viską išmokčiau. Kadangi teoriją norėjau įgyvendinti ir praktikoje, įsidarbinau vienoje iš Bristolio klinikų. Intensyviai mokydamasi ir dirbdama baigiau koledžą, o išeidama buvau įvertinta kaip geriausia studentė.
– Papasakokite apie gautąjį apdovanojimą.
– Aš net neįtariau, kad koledže yra renkamas geriausias studentas, juolab kad esu pretendentė į šį titulą, nors išties buvau pagarsėjusi moksliukė. Tik dėstytoja man vieną dieną pasakė, kad ateičiau pasipuošusi, nes ji nori kai kur mane nusivežti. Iškart pasakiau, kad niekur negaliu važiuoti, nes man refleksoterapijos paskaita, kurios į nieką nekeisiu. Taigi dėl mokslų net apdovanojimų ceremonijoje nedalyvavau, o susirinkusieji, kiek žinau, smagiai juokavo, kad aš tikrai verta to geriausio studento titulo, nes ir apdovanojimų dieną mokiausi.
– Ką veikėte baigusi koledžą?
– Ir diplomas, ir gautasis apdovanojimas man atvėrė visus kelius. Per savo dėstytoją gavau daugybę pasiūlymų dirbti. Pasirinkau holistinį centrą, kuriame dariau masažus, teikiau refleksoterapijos paslaugas, taikiau indiškus metodus. Ir mano klientus, ir mane pačią stebino darbo rezultatai, jaučiau, kad refleksoterapija tiesiog limpa man prie rankų ir širdies, kad tikrai sėdžiu savo vežime. Ir kaip nesidžiaugsi, matydamas, kad po tavo procedūrų geriau jaučiasi turintysis stuburo problemų ar net sergantysis vėžiu. Buvo daugybė atvejų, kai dėl refleksoterapijos ligoniui nebereikėdavo medicininės intervencijos, jis galėdavo sumažinti vaistų dozes ar net visai jų atsisakyti, išsivaduodavo nuo skausmų.
– O siekti dar didesnių mokslo aukštumų netraukė?
– Taip, traukė. Dirbdama jutau, kad nebetelpu savo kailyje, kad man per ankšta toje srityje, kad norisi daugiau medicinos žinių. Tad nutariau stoti į Kardifo universitetą Velse. Taigi ir studijavau, ir dirbau, ir dar papildomai su garsiais refleksoterapijos specialistais susitikinėjau. Privačiai lankiau paskaitas pas geriausius, visame pasaulyje žinomus šios srities specialistus, kurie yra refleksologijos mokslo pradininkai, knygų autoriai. Universitetą baigiau pernai. Ir vėl buvau apdovanota – už sėkmingiausią klinikinę veiklą.
– Ir patraukėte į Lietuvą?
– Turiu pripažinti, kad studijuoti ir dirbti Jungtinėje Karalystėje buvo puiku, bet širdis visada traukė grįžti į Lietuvą. Tad nutariau jos paklausyti ir parvykti namo.
– Kaip susiradote Sveikatos ir grožio kliniką?
– Ieškojau sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje būtų taikomi natūralūs gydymo metodai ir dirbtų kompetentingi specialistai, su kuriais galėčiau bendradarbiauti. Internetas man „išmetė“ Sveikatos ir grožio kliniką, ir aš iškart susidomėjau. Paskambinau domėdamasi, ar klinika neišnuomotų man kabineto, bet viskas pakrypo kiek kita linkme – įstaiga susidomėjo mano siūlomomis refleksoterapijos paslaugomis ir panoro mane įdarbinti. Taigi tapau Sveikatos ir grožio klinikos šeimos nare, dirbsiu Plungėje, Palangoje ir Klaipėdoje esančiuose filialuose.
– Papasakokite apie refleksoterapiją?
– Refleksoterapija yra taškinė pėdų procedūra. Tikima, kad refleksai pėdose sąveikauja su visu organizmu, tad aktyvuojant tam tikrus taškus pėdose poveikis pasiekia atitinkamus organus. Tiesa, refleksoterapijos procedūrą galima atlikti ir aktyvuojant taškus delnuose arba ant veido, bet aš dirbu su pėdomis. Žiūrėdama į jas, čiupinėdama, spausdama tam tikrus taškus, gaunu daug informacijos apie žmogaus sveikatą, ligas, chroniškus negalavimus.
Išmanant refleksoterapiją žmogui galima labai pagelbėti. Šis metodas padeda gydyti įvairių organų ir sistemų negalavimus, stuburo ligas, atsikratyti skausmo, net fantominio galūnių skausmo, teigiamai veikia gydant streso sukeltas ligas, depresiją, nervų sistemos distoniją, miego sutrikimus, nevaisingumą, be to, tai puiki pagalbinė terapija onkologiniams ligoniams.
– Ar Lietuvoje refleksoterapija populiari?
– Galiu pasakyti, kad Jungtinėje Karalystėje, kur natūralūs gydymo metodai populiarūs, refleksoterapija naudojama labai plačiai, šios srities specialistų pagalba naudojasi daugybė žmonių, kurie nori išsigydyti vieną ar kitą ligą arba pasirūpinti savo sveikata profilaktiškai. Lietuvoje refleksoterapija – naujovė, bet vis populiarėjanti ir vis plačiau taikoma. Tie, kurie išbando, labai greitai pajunta šios terapijos naudą. Kai kuriems net sunku patikėti, kad spaudžiant taškus pėdose įmanoma tokių rezultatų pasiekti.
– Kokie atvejai Jums labiausiai įsiminė? Kurių rezultatais džiaugiatės labiausiai?
– Pirmiausia labai džiaugiuosi galėjusi padėti savo broliui, kuris nuo trejų metų serga pirmojo tipo cukriniu diabetu. Kai pradėjau jam taikyti refleksoterapiją, jis jautėsi vis geriau ir geriau. Šiandien brolis išsiverčia be vaistų, cukraus kiekis jo kraujyje neviršija normos. Kitas atvejis, kurio, manau, nepamiršiu visą gyvenimą, – 44 metų anglė rašytoja, kūrusi pasakas vaikams. Ši moteris niekaip negalėjo susilaukti vaikų. Taikant refleksoterapiją netrukus susireguliavo jos mėnesinių ciklas, o po kurio laiko mane pasiekė džiugi žinia, kad mano pacientė laukiasi. Beje, savo vaikeliui ji sakė suteiksianti antrąjį – Orintos arba Orinto – vardą. Dar labai džiaugiausi padėjusi vienam vyrui. Neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam žmogui teko kęsti nuolatinį kojų skausmą, jis net planavo įsisiūti ampulę nuo skausmo, bet nebeprireikė. Jau po pirmosios refleksoterapijos procedūros vyriškis pasijuto kur kas geriau, terapiją tęsėme, o po Kalėdų gavau jo padėką – kad šventes praleido be jokio skausmo.
– Ar iš savo pacientų nesulaukiate pastabų, kad galbūt turite kažkokių antgamtinių galių?
– Dar mokydamasi Priekulėje praktikavausi ir turėjau grupelę pacientų. Jie noriai pas mane lankėsi ir kitiems pasakojo, kad „ta stebuklinga mergaitė labai padeda“. Nors buvo malonu girdėti, bet stebuklingų galių tikrai neturiu. Tačiau išmanymo šioje srityje tikrai nestokoju.
– Ar norint pas Jus patekti reikalingas gydytojo siuntimas?
– Siuntimas nėra būtinas, priimsiu visus norinčius, kad padėčiau. Tačiau jei pacientas turi gydytojo išrašą dėl negalavimo ar rentgeno nuotrauką, gali atsinešti – gal pravers.
Refleksoterapijos paslaugas Orinta Vitkutė teiks Sveikatos ir grožio klinikoje Telšių g. 13, Plungėje. Registruotis telefonu (8 448) 55098.