Praėjusią savaitę posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas dar kartą grįžo prie Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kavinukės išlikimo klausimo. Savivaldybės tarybos prašiusi leisti pakelti patiekalų antkainius, mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė sulaukė visiškai priešingo rezultato – panašu, jog maitinimo paslaugos įstaigoje apskritai nebeliks.
Priminsime, jog birželio mėnesį G. Žiobakienė į Savivaldybės tarybą, tiksliau – Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetą, kreipėsi prašydama leisti padidinti mokyklos kavinukės antkainius. Tačiau tuomet kalba ėmė krypti ne apie antkainius, o visai kita linkme – ar mokykla turėtų užsiimti vaikų ugdymu, ar jų maitinimu? Ir komitetas, o vėliau – ir visa taryba nusprendė, kad maitinimas – ne mokyklos rūpestis. Pirmiausia dėl to, kad tai esą prieš įstatymus, kita priežastis – išlaikyti mokyklos virėjos etatą Savivaldybės biudžetui per metus atsieina apie 15 tūkstančių litų.
Liepos mėnesį Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetą pasiekė jau visai kitokio pobūdžio sprendimo projektas – direktorė G. Žiobakienė įpareigojama nuo šių metų rugsėjo 1 dienos nebenaudoti biudžeto lėšų kavinukei išlaikyti. Tai reiškia viena – maitinimo paslauga mokykloje likviduojama. Taigi išeitų, kad, norėdama pagerinti kavinukės finansinę būklę (padidinti antkainius), direktorė tarsi meškos paslaugą padarė – kavinukė bus uždaryta.
Merės Elvyros Valerijos Lapukienės nuomone, kavinukė mokykloje gali veikti, tačiau maitinimo paslaugas joje turi teikti ne mokykla, o kokia privati įmonė – kaip yra bendrojo lavinimo mokyklose, kuriose vaikus maitina VšĮ „Kretingos maistas“.
G. Žiobakienė šįkart, kaip ir birželį vykusio posėdžio metu, politikus įtikinėjo, kad kavinukė mokyklai būtina, kad vaikai ir mokytojai joje visuomet gauna kokybiško maisto, kad tai pasitarnauja visų sveikatai. „Jei kavinukę uždarysite, vaikai bėgs į gretimą parduotuvę, kurioje – čipsai liejasi laisvai. Ar to mes norime?“ – klausė direktorė. Na, o privatininkų, norinčių nuomotis kavinukę, G. Žiobakienės nuomone, tikrai neatsiras. Mat per dieną joje suprekiaujama tik apie 100 litų. Taigi pelno nėra.
Komitetas nutarė dėl šio klausimo nebalsuoti – tegu sprendžia visa taryba.
Komitetas pritarė, kad Europos Sąjungos lėšomis (15 proc. prisidedant Savivaldybei) būtų modernizuojamos trys ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai lopšeliai-darželiai „Raudonkepuraitė“, „Saulutė“ ir „Rūtelė“. Visiems trims būtų skirta apie 1,5 mln. Lt. Kas už šiuos pinigus bus daroma, dar nenuspręsta. Aišku tik viena – tai bus ne pastatų išorės remontas, o vidaus darbai, materialinės bazės stiprinimas, modernizavimas arba naujų technologijų diegimas. Ar už šias lėšas nebus suremontuoti direktorių kabinetai? Pasak Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistės Jūratės Garčinskaitės, taip tikrai nenutiks, mat modernizavimas turi būti susijęs su ugdymo procesu.
Komiteto nariai be ilgų diskusijų patvirtino Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos teikiamos paslaugos – pacientų transportavimo (jų pačių arba artimųjų prašymu), jei tai nėra būtina dėl jų sveikatos būklės, – kainą: greitosios medicinos pagalbos brigados vienos valandos įkainis – 55,98 Lt. Tiesa, komitetas tam nepritarti negalėjo. Mat tai jau patvirtinta sveikatos apsaugos ministro įsakymu. O Savivaldybės tarybos sprendimas – tik privalomas formalumas. Pasak šį reikalą žinančių komiteto narių, įkainis taikomas jau seniai, tačiau iki šiol vadovautasi ministro įsakymu, o dabar dar bus ir Savivaldybės tarybos sprendimas.