
Prieš pat šventes sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstyta apie 30 klausimų. Bene pats nemaloniausias iš jų – dėl Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorės Genovaitės Žiobakienės atleidimo iš einamų pareigų.
„Neturėjote rodyti tokios nepagarbos Plungės garbės pilietei“
Kaip jau minėjome, vienas iš Savivaldybės tarybos darbotvarkės klausimų buvo dėl G. Žiobakienės atleidimo iš minėtųjų pareigų (šalių susitarimu nuo gruodžio 31 d.), išmokant šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Tuo pačiu tarybos sprendimu į buvusios direktorės vietą laikinai paskirta jos pavaduotoja Dalia Stasikėlienė.
Prasidėjus diskusijoms šiuo klausimu, tarybos narė Judita Stankutė domėjosi, ar meras Audrius Klišonis iš tikrųjų kvietė G. Žiobakienę „ant kilimėlio“ po to, kai ji visuomeniniais reikalais buvo išvykusi į Plungiškių draugijos susirinkimą Vilniuje. Savivaldybės vadovas atsakė: „Ne, ant kilmėlio aš jos nekviečiau, bet turėjau informacijos, kad direktorės nėra darbe.“ J. Stankutė neatlyžo: „O ar kvietėte pasiaiškinti tuos Savivaldybės administracijos darbuotojus, kurie darbo metu vykdavo į „Lietuvos supermiesto“ filmavimus?“ A. Klišonis paaiškino: „Aš pats prašiau žmonių vykti į tuos filmavimus, viskas buvo su manimi suderinta, tai kaip būčiau galėjęs kviestis juos pasiaiškinti?“ Opozicijos atstovo Roberto Endriko nuomone, valdantieji su G. Žiobakiene pasielgė šlykščiai. „Galėjote nesukinėti rankų, o palaukti šių mokslo metų pabaigos ir viską padaryti garbingai“, – piktinosi jis. Meras su R. Endriko kaltinimais nesutiko: „Rankų jai niekas nesukinėjo. Pati parašė prašymą ir gaus maksimalią išeitinę.“
Liudas Skierus sakė prisiimąs kaltę dėl to, kad G. Žiobakienei teko darbo metu išvažiuoti į Vilnių. „Kadangi Plungiškių draugijos valdyboje daug Vilniuje gyvenančių asmenų, nusprendėme, kad susirinkimą geriau daryti sostinėje. Tai aš sugundžiau vykti ją į Vilnių ir jaučiuosi dėl to kaltas. Nors direktorės nebuvo darbe, jūs neturėjote rodyti tokios nepagarbos Plungės garbės pilietei, rašyti jai, kad ji yra įtariama, kad dėl jos veiksmų pradėtas tyrimas“, – kalbėjo L. Skierus. A. Klišonis jam atsakė: „Darbo drausmės pažeidimai neleidžiami nei garbės piliečiams, nei kam kitam. Pravaikšta buvo užfiksuota, taigi galėjome skirti direktorei nuobaudą, bet juk neskyrėme.“
Balsuodami šiuo klausimu 15 Savivaldybės tarybos narių (iš 21 dalyvavusio posėdyje) pasisakė už G. Žiobakienės atleidimą, 6 susilaikė. Taigi direktorė atleista.
Atliekų tvarkymas lygus raketų mokslui?
Klausimą dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Alberto Krauleidžio delegavimo į uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą Savivaldybės tarybai pristatė Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Tomas Raudys.
Kaip aiškino politikas, Jėrubaičių sąvartyne pradėjus veikti mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginiams, TRATC-as išreiškė poreikį didinti sąvartyno mokestį ir pateikė skaičiavimus. Atliekoms, kurios pateks į minėtuosius įrenginius, bendrovė nori taikyti vienokį įkainį, toms, kurios keliaus tiesiai į šiukšlyną, – kitokį.
T. Raudys reziumavo: „Mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginiai ką tik pradėjo veikti, tikslių skaičiavimų ir rezultatų, kokia iš jų bus nauda, niekas nežino, o sąmata yra ir ją prašoma patvirtinti.“
R. Endrikas domėjosi: „Tai gal galite man pasakyti, kokia bus vienos atliekų tonos kaina?“ T. Raudžio atsakymas buvo toks: „Jei aš ją turėčiau, visi jūs ją taip pat turėtumėte.“ L. Skierų toks atsakymas papiktino: „Nereikia čia taip kalbėti. Esą niekas nieko nežino, o mokestis didinamas. Išeitų, kad atliekų tvarkymas toks sudėtingas, lyg būtų raketų mokslas. Jei ko nors nežinome, gal tada atidėkime klausimą, išsiaiškinkime ir apginkime gyventojus, kurie tą mokestį mokės. Na, neleiskime TRATC-ui imti tiek, kiek nori.“ Politikas teigė nesuprantąs, kas čia tokio neaiškaus. Anot jo, jei komunalininkai nesuskaičiuoja, kiek kokių šiukšlių atkeliauja į sąvartyną, tegu iškrato vieną šiukšliavežę, išrūšiuoja ir pasveria.
Nors šis klausimas daugeliui Savivaldybės tarybos narių buvo neaiškus, dauguma vis dėlto balsavo už.
Į TRATC-o susirinkimą deleguotas A. Krauleidis įpareigotas teigiamai balsuoti visais darbotvarkės klausimais.
Bendrovei rekomenduota imti paskolą
Savivaldybės taryba pritarė, kad UAB „Plungės vandenys“ vykdytų vandentvarkos projektus įvairiose rajono vietovėse. Tiesa, šis klausimas politikams sukėlė šiokių tokių keblumų, nes paaiškėjo, kad įgyvendinant projektą Glaudžiuose būtų viršyta vienam abonentui leistina lėšų suma, todėl gyvenvietę reikėtų palikti be kanalizacijos tinklų. Nuspręsta, kad šitaip daryti negalima, kad nuotekų surinkimo tinklai reikalingi ir Glaudžiuose.
Bendra projektų vertė – apie 3,2 mln. eurų, Savivaldybės arba „Plungės vandenų“ prisidėjimas – apie 1,5 mln. eurų. Kadangi Savivaldybė lėšų tam neturi, nutarta, kad visą reikiamą sumą privalės investuoti „Plungės vandenys“, įmonei rekomenduota imti paskolą. Juolab kad projektas investicinis, kada nors atsipirksiantis. Juk įgyvendinus vandentvarkos projektus daugėja vartotojų, kurie „Plungės vandenims“ moka mokesčius.