Praėjusį penktadienį meras Audrius Klišonis padėkos raštus įteikė istorijos žinovų komandai „Ceklis“. Šie plungiškiai kovo 12-ąją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų inicijuotame projekte „Protų kovos. Istorijos detektyvai“ laimėjo garbingą trečiąją vietą.
Priminsime, kad vasario 6-ąją Žemaičių dailės muziejuje vyko pirmasis projekto „Protų kovos. Istorijos detektyvai“ etapas – susirungė komandos iš visos Žemaitijos. Sėkmė lydėjo Plungės „Ceklį“. Jam ir teko garbė kovo 12 dieną organizuotose nacionalinėse protų kovose atstovauti visam Žemaitijos regionui.
Valdovų rūmuose surengtame žaidime jėgas išbandė šešios komandos: „Ceklis“ (Plungė, Žemaitija), „Ką aš žinau“ (Marijampolė, Suvalkija), „SP6“ (Klaipėda, Pajūrio regionas), „Biurokratai“ (Biržai, Aukštaitija), „Baltieji“ (Lazdijai, Dzūkija) ir visos Lietuvos rinktinė „lrytas.lt“.
Protų kovose Plungės vardą garsino Senamiesčio mokyklos istorijos mokytoja Vida Bondauskienė (komandos „Ceklis“ kapitonė), „Ryto“ pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Virginija Žutautaitė, mokytojas Bronislovas Pocius, žurnalistas Eugenijus Bunka, „Saulės“ gimnazijos moksleiviai Dovydas Auškalnis ir Justas Stonkus.
Prieš įteikdamas padėkos raštus ir atminimo dovanėles, meras A. Klišonis pasidžiaugė Plungės komanda ir jos pasiektais rezultatais. Anot Savivaldybės vadovo, tai, kad plungiškiai tapo prizininkais, visiems kelia „unorą“, skatina atsigręžti į savo šaknis, istoriją.
Komandos kapitonė V. Bondauskienė pripažino, kad dalyvauti žaidime nebuvo lengva. Įtakos turėjo ir stresas, ir didžiulis tempas. Kiekvienam klausimui laiko buvo tik tiek, kad vos spėji suvokti, ko tavęs klausia, o dar ir atsakymą reikia sugalvoti. „Pirmiausia esame labai dėkingi Žemaičių dailės muziejui, kuris regioninį turą suorganizavo gražiau negu Valdovų rūmai nacionalinį“, –
sakė istorijos mokytoja.
Kaip juokavo komandos narys E. Bunka, „Ceklis“ jaučiasi laimėjęs ne trečiąją, o pirmąją vietą. Mat vienas iš klausimų buvęs nekorektiškas, turėjęs dviprasmišką atsakymą, be to, tarp komandų buvo visos Lietuvos „žiniukų“ rinktinė, o tai esą nelabai sąžininga.
E. Bunka akcentavo, kad tokių žaidimų turi būti kuo daugiau. Jie didina žinių paklausą, jos tampa prestižu. „Tokios protų kovos įrodo, kad prestižas yra ne tik išpūsti didelius raumenis, bet ir žinoti atsakymą į klausimą. Jei mūsų televizijos kanalai rodytų ne krepšininkų žmonas, o tokius kaip mūsų Dovydas, manau, po 10–15 metų taptume proto šalimi“, – įsitikinęs žurnalistas. Jam pritarė gimnazistas D. Auškalnis: „Mano manymu, pamažu link to einama. Jei vien per nacionalinę televiziją rodomos trys panašaus pobūdžio laidos, tai jau įrodymas, kad protas pradedamas vertinti.“
Susitikimo pabaigoje užsiminta apie tai, kad tokius žaidimus reikėtų organizuoti ir rajone. „Kautis“ galėtų ir suaugusieji, ir moksleiviai. Juolab kad tai nieko daug nekainuotų, tik apie prizus reikėtų pagalvoti. Na, o sudėtingiausia tokių „protmūšių“ dalis – paruošti klausimus, bet ir tai, turint tiek žinovų, įveikiama.