Balandžio 8-ąją Klaipėdos apygardos teisme paskelbtas nužudymo iš savanaudiškų paskatų ir plėšimo baudžiamosios bylos nuosprendis. Teisėjų kolegija tris jaunus Nausodžio seniūnijos Noriškių kaimo gyventojus – 22 metų Vilių Uznį, jo bendraamžį Julių Gečą ir metais jaunesnį Vytautą Jogminą – į belangę pasiuntė ilgiems metams.
Jaunuolių auka tapo taksistu dirbęs Prūsalių kaimo gyventojas K. B. (g. 1958 m.).
Pernai birželio 20-ąją į policiją kreipėsi prūsališkė A. B. (g. 1991 m.) ir pranešė, jog prieš tris dienas į darbą taksi automobiliu „Audi 100“ išvažiavo ir negrįžo jos tėvas. Paskelbta paieška. Po paros nerimaujantiems namiškiams pranešta, jog dingusysis rastas. Tačiau tai nebuvo džiugi žinia: K. B. Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaimo pievose aptiktas nužudytas.
Tada ir pradėjo aiškėti šiurpios žmogžudystės detalės. Vos tik paskelbus K. B. paiešką buvo sulaikyti du įtariamieji. Vėliau rastas ir trečiasis. Vienas iš jų ir nurodė, kur ieškoti taksisto.
Kaltinamajame akte buvo teigiama, kad birželio 17-ąją, apie 23 valandą, į taksi, kurį vairavo K. B., Alksnėnų kaime įlipo V. Uznys, J. Gečas ir V. Jogminas. Pirmasis, atsisėdęs ant galinės sėdynės, iš už nugaros ranka apglėbė prūsališkio kaklą ir pradėjo smaugti. Kiti du kumščiais daužė taksistui per galvą. Po kurio laiko egzekutoriai vairuotoją ištraukė iš automobilio ir parkritusį toliau daužė. Priešintis nebegalintį vyrą užpuolikai apieškojo ir pasisavino aptiktus 30 eurų. Leisgyvis taksistas buvo įkeltas į automobilį, kur dar V. Uznio buvo smaugiamas saugos diržu, o vėliau ir koja. Prūsališkį sužvėrėję jauni vyrai išmetė Alksnėnų kaimo pievose.
Uostamiesčio teisme duodamas parodymus teismo medicinos ekspertas sakė, kad auka mirė nuo pasmaugimo. Tačiau pabrėžė ir tai, kad jei K. B. ir nebūtų buvęs pasmaugtas, greičiausiai būtų miręs nuo daugybinių galvos sumušimų. Vyro kaklas koja buvo prispaustas taip stipriai, jog lūžo gerklos, o dusinimas galėjęs tęstis 5–7 minutes.
Atsikračiusi kūnu, trijulė pagrobė taksi ir kurį laiką juo važinėjosi. Rietavo savivaldybėje, Daugėdų kaime, vyrai, nesuvaldę mašinos, atsitrenkė į medį ir ją palikę spruko.
Teisiamieji nesigynė, jog sumanymas apiplėšti, pasibaigęs nužudymu, kilo dėl visų trijų girtumo ir alkoholio trūkumo.
Iš pradžių savo kaltę visiškai ar bent iš dalies pripažinę Noriškių kaimo gyventojai teisme parodymus pakeitė. V. Uznys neneigė mušęs taksistą, smaugęs jį automobilio saugos diržu, bet gynėsi koja spaudęs jam kaklą. V. Jogminas sakė K. B. sudavęs kelis smūgius kumščiu į galvą ir paliudijo matęs, kad V. Uznys koja prispaudė aukai gerklę. J. Gečas tikino neprisidėjęs prie egzekucijos, tik stebėjęs kitų dviejų veiksmus. Tokią jo versiją palaikė ir bendrininkai.
Prokuroras prašė V. Uzniui skirti septyniolika metų šešis mėnesius laisvės atėmimo, J. Gečui – penkiolika metų šešis mėnesius, V. Jogminui – keturiolika metų.
Teismas, išnagrinėjęs bylos medžiagą: liudytojų ir kaltinamųjų parodymus, įvykio vietos apžiūros protokolą, specialisto išvadas ir kt., konstatavo, kad jaunuoliai bendrai dalyvavo nusikaltime, suvokė savo veiksmais keliantys pavojų žmogaus gyvybei, numatė, kad gali ją atimti, ir to norėjo, tad skyrė prokuroro prašytas bausmes. Jas žudikai turės atlikti pataisos namuose. Visi trys su teisėsauga reikalų yra turėję ir anksčiau už įvairius nusikaltimus teisti ne kartą.
Nužudytojo dukra ir sūnus tėvo budeliams pareiškė civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo – po 30 tūkstančių eurų kiekvienam. Teismas juos tenkino iš dalies. Nuteistieji privalės sumokėti atitinkamai 30 tūkst. Eur ir 15 tūkst. Eur. Už pagrobtą taksi automobilį jo savininkei jaunuoliai turės atlyginti beveik 1 050 eurų turtinę žalą. Vaikinai taip pat įpareigoti apmokėti nukentėjusiesiems suteiktos antrinės teisinės pagalbos išlaidas – daugiau kaip 500 eurų. Tiesa, V. Jogmino artimieji jau kompensavo dalį padarytos žalos aukos dukrai ir sūnui.
Nuosprendis gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.