Prieš savaitę pasidžiaugę Velykomis, dangumi riedančia saule, plungiškiai ir miesto svečiai balandžio 2-ąją buvo pakviesti į Plungės kultūros centro surengtą nuotaikingą Atvelykio mugę.
Nors Atvelykis vadinamas Vaikų Velykėlėmis ir mažiesiems tą dieną skiriama daugiau dėmesio, atskubėję į mugę nesigailėjo ir vyresnieji. Nuo pat ryto Senamiesčio aikštėje geriausi Žemaitijos tautodailininkai, kulinarai ir kiti prekiautojai siūlė savo gaminius – margaspalvius suvenyrus, gardžiausius pyragus, balčiausius sūrius. Mažuosius lankytojus džiugino čia pat po aikštę besisukinėjantis, matyt, dar nuo Velykų užsilikęs simpatiškas minkštas skeltalūpis. Visi, kurie nepatingėjo ateiti į mugę, galėjo pasivaišinti organizatorių paruošta arbata ir gardžiais sausainiais.
Kas nieko nepirko, o ir apsipirkusieji, laukdami muzikinės renginio dalies, ėjo į kūrybines dirbtuves. Čia Plungės kultūros centro renginių organizavimo ir savanorystės klubo nariai mokė įvairių kiaušinių dažymo būdų, o „Saulės“ gimnazijos moksleivis, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Modestas Šaltupis rodė, kaip pinti apyrankes. Plungės turizmo informacijos centro darbuotojai skatino visuomenę rašyti linkėjimus Velykų proga ant butaforinių kiaušinių. Vėliau šie palinkėjimai buvo sukabinti ant „Velykų medžio“.
Kad būtų dar linksmiau, šventėje skambėjo dainos. Į šokio sūkurį įsilieti kvietė įvairūs Plungės kultūros centro kolektyvai. Pirmasis šventinę nuotaiką „užkūrė“ folkloro ansamblis „Gondinga“ (vadovė Dalia Stasikėlienė). Su šypsenomis žiūrovams pasirodė Ritos Džiaugienės vadovaujama vaikų liaudiškos muzikos kapela. Net penkis trankesnius ir ramesnius šokius sušoko vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vadovė Sonata Kazlauskytė). Į sceną užlipusi liaudiškos muzikos kapela „Minija“, kuriai vadovauja Aldona Smagurienė, sulaukė gausybės plojimų, o drąsesni žiūrovai linksmai į taktą lingavo, kiti nejučia ir trepsėti pradėjo. Ne mažiau nei liaudiška muzika, dainos ir šokiai plungiškiams patiko šiuolaikinių šokių studijos „Hera“ pasirodymas (vadovė Monika Aniščenko).
Kad neprailgtų muzikiniai pasirodymai, juk Vaikų Velykėlės, šventės organizatoriai susirinkusiuosius pakvietė dalyvauti smagiuose žaidimuose. Varžėsi dideli ir maži margučių sukimo varžybose, stengėsi iki nurodytos vietos kiaušinį šaukšte nunešti nesudaužę ir greičiausiai. Išbandė plungiškiai ir rankos taiklumą mesdami margutį į prijuostes. Mažieji šventės dalyviai su entuziazmu ieškojo margučių, kurie buvo paslėpti įvairiose vietose. Norint laimėti reikėjo rasti tris vienodos spalvos kiaušinius. Žinoma, buvo renkamas gražiausias ir kiečiausias margutis.
Per šventę pagerbti ir apdovanoti ir patys mažiausi rajono gyventojai. Dar prieš Velykas Plungės turizmo informacijos centras organizavo piešinių konkursą „Velykų margutis“. Į šią nuotaikingą akciją įsitraukė visi miesto lopšeliai-darželiai. Iš viso dalyvavo net šešiolikos grupių vaikučiai. Visą savaitę jų piešiniai buvo eksponuojami Savivaldybės pastate. Žinoma, išrinkti gražiausieji, o jų autoriams įteikti prizai. Daugiausia balsų surinko ir pagrindinį prizą – kvietimą apsilankyti Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijose nemokamai – laimėjo lopšelio-darželio „Saulutė“ grupė „Nykštukai“. Kad nedingtų ūpas ir mažieji menininkai dalyvautų kituose konkursuose, po saldainių maišelį atsiėmė originaliausio kiaušinio savininkė lopšelio-darželio „Nykštukas“ grupė „Meškučiai“, didžiausią kiaušinį nupiešę tos pačios ugdymo įstaigos „Pelėdžiukai“. Spalvingiausią kiaušinį parodai pateikė lopšelio-darželio „Vyturėlis“ grupės „Boružiukai“ vaikai, o „Viščiukų“ darbelis buvo išrinktas kruopščiausiu. Lopšelio-darželio „Pasaka“ dviejų grupių auklėtinių darbeliai taip pat buvo įvertinti: „Nykštukų“ – įdomiausias kiaušinis, o „Ančiukų“ – skaniausias.
Kaip sakė konkurso organizatoriai, tie, kurie nespėjo piešiniais pasidžiaugti Savivaldybėje, nuo balandžio 5-osios juos ras Plungės viešosios bibliotekos miesto filiale J. Tumo-Vaižganto g. 81, prekybos centre „Maxima XX“.