Tęsiasi Gailestingumo jubiliejaus metai. Svarbiausias jų renginys Lietuvoje – Nacionalinis gailestingumo kongresas Vilniuje vyks gegužės 6–8 dienomis.
Kokia šiam jubiliejui skirto ženklo (logotipo) prasmė?
Neeilinio Gailestingumo jubiliejaus šūkiui parinkti Jėzaus žodžiai iš Luko evangelijos šeštojo skyriaus: „Gailestingi kaip Tėvas“ (Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas“ (Lk 6, 36). Taip pat logotipas ragina būti gailestingiems kaip Dievas Tėvas, kuris kviečia neteisti ir nesmerkti, o atleisti, su kaupu duoti meilės ir atleidimo (Lk 6, 37–38).
Jėzuito dailininko tėvo Marko Ivano Rupniko sukurtame logotipe pavaizduotas Jėzus, gelbstintis bedalį žmogų. Kristus jį neša užsidėjęs ant pečių. Logotipo prasmė: Jėzus – tai Gerasis Ganytojas, paliečiantis žmogų tokia meile, kuri pakeičia žmogaus gyvenimą. Negalima nepastebėti, kad Gerasis Ganytojas su giliausiu gailestingumu prisiima sau žmonijos naštą, tačiau Jo akys susilieja su žmogaus akimis. Kristus mato Adomo akimis, Adomas – Kristaus. Todėl kiekvienas žmogus gali atpažinti Kristuje naująjį Adomą, savo žmogiškumą ir jo laukiančią ateitį, Jo žvilgsnyje – Kristaus žvilgsnyje kontempliuodamas Dievo Tėvo meilę.
Logotipo scena – Jėzus gelbsti bedalį žmogų – vyksta „mandorlos aureolėje“, kuri nuo seniausių laikų simbolizuoja Kristaus dvi prigimtis: dieviškąją ir žmogiškąją. Aureolės trys koncentriniai ovalai, kurių spalva link išorės tampa šviesesnė, liudija Kristų, nešantį žmogų iš nuodėmės ir mirties tamsos. Tamsuma aureolės gilumoje primena Dievo Tėvo, kuris viską atleidžia, neįžvelgiamą meilę.